Kokoelma:

Bird food

  • Rio Parakeets 3Kg
    -34%

    Rio Periquitos 3 kg

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Rio Pericos 3Kg
    -39%

    Rio Pericos 3 kg

    Normaalihinta €11,00 3,67 € / 1kg
    Alennushinta €11,00 Normaalihinta €18,10
    Säästät: -€7,10
    3,67 € / 1kg
  • Rio Loros 3Kg
    -20%

    Rio Loros 3 kg

    Normaalihinta €12,70 4,23 € / 1kg
    Alennushinta €12,70 Normaalihinta €15,86
    Säästät: -€3,16
    4,23 € / 1kg
  • Rio Hand Feed For Hatchlings 400Gr
    -34%

    Rio Käsin syötettävä ruoka poikasille 400 g

    Normaalihinta €13,40 33,5 € / 1kg
    Alennushinta €13,40 Normaalihinta €20,39
    Säästät: -€6,99
    33,5 € / 1kg
  • Rio Healthy Seeds All Birds 240Gr
    -32%

    Rio Terveelliset siemenet kaikille linnuille 240 g

    Normaalihinta €3,20 13,33 € / 1kg
    Alennushinta €3,20 Normaalihinta €4,74
    Säästät: -€1,54
    13,33 € / 1kg
  • Rio Mix Wild Seeds All Birds 240Gr
    -31%

    Rio Mix - luonnonvaraiset siemenet kaikille linnuille 240 g

    Normaalihinta €2,90 12,08 € / 1kg
    Alennushinta €2,90 Normaalihinta €4,18
    Säästät: -€1,28
    12,08 € / 1kg
  • Rio Mix Singing Birds All Birds 240Gr
    -33%

    Rio Mix Laululinnut Kaikki linnut 240 g

    Normaalihinta €3,20 13,33 € / 1kg
    Alennushinta €3,20 Normaalihinta €4,77
    Säästät: -€1,57
    13,33 € / 1kg
  • Rio Mix Fruit & Nuts All Poultry 160Gr
    -32%

    Rio Mix – hedelmiä ja pähkinöitä, kaikille linnuille, 160 g

    Normaalihinta €4,80 30,0 € / 1kg
    Alennushinta €4,80 Normaalihinta €7,11
    Säästät: -€2,31
    30,0 € / 1kg
  • Rio Parakeets Moulting Period 500Gr
    -42%

    Rio Periquitos - sulkikausi 500 g

    Normaalihinta €1,90 3,8 € / 1kg
    Alennushinta €1,90 Normaalihinta €3,26
    Säästät: -€1,36
    3,8 € / 1kg
  • Rio Biscuits Healthy Seeds All Birds 8X5X7Gr
    -41%

    Rio-keksit – terveellisiä siemeniä kaikille linnuille 8 x 5 x 7 g

    Normaalihinta €14,91 213,0 € / 100gr
    Alennushinta €14,91 Normaalihinta €25,06
    Säästät: -€10,15
    213,0 € / 100gr
  • Rio Pericos 500Gr
    -40%

    Rio Pericos 500 g

    Normaalihinta €2,10 4,2 € / 1kg
    Alennushinta €2,10 Normaalihinta €3,48
    Säästät: -€1,38
    4,2 € / 1kg
  • Rio Pericos Moulting Period 500Gr
    -6%

    Rio Pericos - sulkikausi 500 g

    Normaalihinta €2,50 5,0 € / 1kg
    Alennushinta €2,50 Normaalihinta €2,66
    Säästät: -€0,16
    5,0 € / 1kg
  • Rio Loros 500Gr
    -41%

    Rio Loros 500 g

    Normaalihinta €2,40 4,8 € / 1kg
    Alennushinta €2,40 Normaalihinta €4,07
    Säästät: -€1,67
    4,8 € / 1kg
  • Rio Aves Exoticas 500Gr
    -40%

    Rio Eksoottiset linnut 500 g

    Normaalihinta €2,20 4,4 € / 1kg
    Alennushinta €2,20 Normaalihinta €3,65
    Säästät: -€1,45
    4,4 € / 1kg
  • Rio Canarios Moulting Period 500Gr
    -40%

    Rio Canarios - karvanvaihtokausi 500 g

    Normaalihinta €2,10 4,2 € / 1kg
    Alennushinta €2,10 Normaalihinta €3,50
    Säästät: -€1,40
    4,2 € / 1kg
  • Rio Wild Birds 500Gr
    -40%

    Rio Villilinnut 500 g

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Rio Grano De Pajaro 520Gr
    -31%

    Rio Grano De Pajaro 520 g

    Normaalihinta €3,10 5,96 € / 1kg
    Alennushinta €3,10 Normaalihinta €4,50
    Säästät: -€1,40
    5,96 € / 1kg
  • Rio Birdseed 4Kg
    -35%

    Rio Grano De Pajaro 4 kg

    Normaalihinta €18,80 4,7 € / 1kg
    Alennushinta €18,80 Normaalihinta €28,80
    Säästät: -€10,00
    4,7 € / 1kg
  • Rio Bird Sand 2Kg
    -33%

    Rio lintujen rehua 2 kg

    Normaalihinta €3,50 1,75 € / 1kg
    Alennushinta €3,50 Normaalihinta €5,22
    Säästät: -€1,72
    1,75 € / 1kg
  • Rio Parakeets Moulting Period 1Kg
    -42%

    Rio Periquitos - sulkikausi 1 kg

    Normaalihinta €3,40 3,4 € / 1kg
    Alennushinta €3,40 Normaalihinta €5,86
    Säästät: -€2,46
    3,4 € / 1kg
  • Rio Pericos Moulting Period 1Kg
    -40%

    Rio Pericos - sulkimisaika 1 kg

    Normaalihinta €4,10 4,1 € / 1kg
    Alennushinta €4,10 Normaalihinta €6,83
    Säästät: -€2,73
    4,1 € / 1kg
  • Rio Exotic Birds 1Kg
    -40%

    Rio Eksoottiset linnut 1 kg

    Normaalihinta €4,10 4,1 € / 1kg
    Alennushinta €4,10 Normaalihinta €6,83
    Säästät: -€2,73
    4,1 € / 1kg
  • Rio Niger Seeds For All Birds 250Gr
    -21%

    Rio Nigerin siemeniä kaikille linnuille 250 g

    Normaalihinta €3,00 12,0 € / 1kg
    Alennushinta €3,00 Normaalihinta €3,79
    Säästät: -€0,79
    12,0 € / 1kg
  • Rio Mani 150Gr
    -32%

    Rio Mani 150 g

    Normaalihinta €1,50 10,0 € / 1kg
    Alennushinta €1,50 Normaalihinta €2,21
    Säästät: -€0,71
    10,0 € / 1kg
  • Rio Egg For Parakeets And Other Small Birds 250Gr
    -31%

    Huevo-joki papukaijoille ja muille pienille linnuille 250 g

    Normaalihinta €3,60 14,4 € / 1kg
    Alennushinta €3,60 Normaalihinta €5,25
    Säästät: -€1,65
    14,4 € / 1kg
  • Rio Egg For Parakeets & Parrots 250Gr
    -34%

    Rio Huevo - munat papukaijoille ja papukaijalle, 250 g

    Normaalihinta €4,20 16,8 € / 1kg
    Alennushinta €4,20 Normaalihinta €6,37
    Säästät: -€2,17
    16,8 € / 1kg
  • Rio Gourmet Parakeets & Other Small Birds 250Gr
    -33%

    Rio Gourmet - undulaatit ja muut pienet linnut 250 g

    Normaalihinta €3,80 15,2 € / 1kg
    Alennushinta €3,80 Normaalihinta €5,69
    Säästät: -€1,89
    15,2 € / 1kg
  • Rio Gourmet Parakeets & Parrots 250Gr
    -35%

    Rio Gourmet -papukaijat ja arakot 250 g

    Normaalihinta €4,40 17,6 € / 1kg
    Alennushinta €4,40 Normaalihinta €6,74
    Säästät: -€2,34
    17,6 € / 1kg
  • Rio Pellets Vitamin Mineral Parakeets & Parakeets 120Gr
    -33%

    Rio Pellets - vitamiinit ja kivennäisaineet papukaijoille ja undulaateille, 120 g

    Normaalihinta €3,70 30,83 € / 1kg
    Alennushinta €3,70 Normaalihinta €5,50
    Säästät: -€1,80
    30,83 € / 1kg
  • Stangest Zen, 30 Tablets
    -5%

    Stangest Zen, 30 tablettia

    Normaalihinta €14,60 153,68 € / 1kg
    Alennushinta €14,60 Normaalihinta €15,37
    Säästät: -€0,77
    153,68 € / 1kg

Bird food is a category designed for those looking for quality, confidence and visible results from the first application. At Farmaciasdirect we offer you a specialised selection so that you can take care of your health with total guarantee.

What are bird food products for?

The products in this category are designed to meet specific care, hygiene or treatment needs. Thanks to their professional formulation, they offer an effective response with excellent tolerance and safety.

Types of products included

Here you will find everything from basic solutions to specialised options: classic bird food, innovative formats, natural formulas, and products adapted to different ages and conditions.

Key benefits

With our selection of bird food, you get access to products with a pharmaceutical guarantee, clinically tested and recognised for their high efficacy. Plus, many are formulated for easy, hassle-free daily use.

Where to buy bird food?

In Farmaciasdirect you can buy bird food quickly, safely and with the confidence of an authorized online pharmacy. Find exclusive promotions and receive your order directly at home.

Place your order today

Don't wait any longer to benefit from the advantages of buying bird food at Farmaciasdirect. Take care of you and your loved ones with quality products and expert attention.