Kokoelma:

Mouth and throat

  • Strepsils Minttu 24 kpl

    Normaalihinta €12,35 0,51 € / 1ud
    Alennushinta €12,35 Normaalihinta €12,35
    Säästät: -€0,00
    0,51 € / 1ud
  • Strepsils Honey and Lemon, 24 Lozenges
    -10%

    Strepsils Hunaja ja sitruuna, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €11,12 11,12 € / 1ud
    Alennushinta €11,12 Normaalihinta €12,35
    Säästät: -€1,23
    11,12 € / 1ud
  • Strepsils Vitamin C 24 Units
    -10%

    Strepsils C-vitamiini, 24 kpl

    Normaalihinta €11,12 0,46 € / 1ud
    Alennushinta €11,12 Normaalihinta €12,35
    Säästät: -€1,23
    0,46 € / 1ud
  • Strefen Honey Eucalyptus, 16 lozenges
    -10%

    Strefen Eukalyptus-hunaja, 16 pastillia

    Normaalihinta €12,56 12,56 € / 1ud
    Alennushinta €12,56 Normaalihinta €13,95
    Säästät: -€1,39
    12,56 € / 1ud
  • Strepsils Mansikka, 24 imeskelytablettia
    -10%

    Strepsils Mansikka, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €11,12 11,12 € / 1ud
    Alennushinta €11,12 Normaalihinta €12,35
    Säästät: -€1,23
    11,12 € / 1ud
  • Strepsils Sitruuna, sokeriton, 24 imeskelytablettia
    -10%

    Strepsils Sitruuna, sokeriton, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €11,12 11,12 € / 1ud
    Alennushinta €11,12 Normaalihinta €12,35
    Säästät: -€1,23
    11,12 € / 1ud
  • Strefen hunaja ja sitruuna, 16 imeskelytablettia
    -10%

    Strefen hunaja ja sitruuna, 16 imeskelytablettia

    Normaalihinta €12,56 12,56 € / 1ud
    Alennushinta €12,56 Normaalihinta €13,95
    Säästät: -€1,39
    12,56 € / 1ud
  • Lizipaina imutabletit, 20 kpl
    -10%

    Lizipaina imutabletit, 20 kpl

    Normaalihinta €10,76 0,54 € / 1ud
    Alennushinta €10,76 Normaalihinta €11,95
    Säästät: -€1,19
    0,54 € / 1ud
  • Strepsils with Lidocaine, 24 Lozenges
    -10%

    Strepsils lidokaiinilla, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €11,69 11,69 € / 1ud
    Alennushinta €11,69 Normaalihinta €12,99
    Säästät: -€1,30
    11,69 € / 1ud
  • Strefen Honey Lemon Spray 8.75 mg/dose, 15 ml
    -10%

    Strefen-suihke, hunaja ja sitruuna, 8,75 mg/annos, 15 ml

    Normaalihinta €13,82 92,13 € / 100ml
    Alennushinta €13,82 Normaalihinta €15,35
    Säästät: -€1,53
    92,13 € / 100ml
  • Bucometasana 30 imutablettia
    -10%

    Bucometasana 30 imutablettia

    Normaalihinta €11,12 0,37 € / 1ud
    Alennushinta €11,12 Normaalihinta €12,35
    Säästät: -€1,23
    0,37 € / 1ud
  • Strefen Orange, 16 imeskelytablettia
    -10%

    Strefen Orange, 16 imeskelytablettia

    Normaalihinta €12,56 12,56 € / 1ud
    Alennushinta €12,56 Normaalihinta €13,95
    Säästät: -€1,39
    12,56 € / 1ud
  • Strefen-suihke 8,75 mg annosta kohti, 15 ml
    -10%

    Strefen-suihke 8,75 mg annosta kohti, 15 ml

    Normaalihinta €13,82 0,92 € / 1ud
    Alennushinta €13,82 Normaalihinta €15,35
    Säästät: -€1,53
    0,92 € / 1ud
  • Fodonal 3 mg, sitruunanmakuinen
    -10%

    Fodonal 3 mg, sitruunanmakuinen

    Normaalihinta €9,23 9,23 € / 1ud
    Alennushinta €9,23 Normaalihinta €10,26
    Säästät: -€1,03
    9,23 € / 1ud
  • Fodonal 3 mg, hunaja-appelsiinin makuinen
    -10%

    Fodonal 3 mg, hunaja-appelsiinin makuinen

    Normaalihinta €9,23 9,23 € / 1ud
    Alennushinta €9,23 Normaalihinta €10,26
    Säästät: -€1,03
    9,23 € / 1ud
  • Bucometasana 20 tablets for sucking
    -10%

    Bucometasana 20 imutablettia

    Normaalihinta €9,89 0,49 € / 1ud
    Alennushinta €9,89 Normaalihinta €10,99
    Säästät: -€1,10
    0,49 € / 1ud
  • Faringesic 20 tablets
    -10%

    Faringesic 20 tablettia

    Normaalihinta €8,02 0,4 € / 1ud
    Alennushinta €8,02 Normaalihinta €8,91
    Säästät: -€0,89
    0,4 € / 1ud
  • Propalgar 24 Honey Orange Suckers 3 mg
    -10%

    Propalgar 24 hunaja- ja appelsiini-imutablettia, 3 mg

    Normaalihinta €9,69 9,69 € / 1ud
    Alennushinta €9,69 Normaalihinta €10,77
    Säästät: -€1,08
    9,69 € / 1ud
  • Anestefarin 5 Mg/5 mg 20 Tablets for Sucking
    -10%

    Anestefarin 5 mg/5 mg, 20 imutablettia

    Normaalihinta €8,96 0,45 € / 1ud
    Alennushinta €8,96 Normaalihinta €9,95
    Säästät: -€0,99
    0,45 € / 1ud
  • Hibitane Forte Orange 20 imutablettia
    -10%

    Hibitane Forte Orange 20 imutablettia

    Normaalihinta €8,37 0,42 € / 1ud
    Alennushinta €8,37 Normaalihinta €9,30
    Säästät: -€0,93
    0,42 € / 1ud
  • Angileptol, minttu-eukalyptusmakuinen, 30 tablettia koirille...
    -10%

    Angileptol, minttu-eukalyptusmakuinen, 30 tablettia koirille...

    Normaalihinta €10,79 0,36 € / 1ud
    Alennushinta €10,79 Normaalihinta €11,99
    Säästät: -€1,20
    0,36 € / 1ud
  • Apogar 20 imutablettia
    -10%

    Apogar 20 imutablettia

    Normaalihinta €8,43 0,42 € / 1ud
    Alennushinta €8,43 Normaalihinta €9,37
    Säästät: -€0,94
    0,42 € / 1ud
  • Hibitane Forte Sitruuna 20 imutablettia
    -10%

    Hibitane Forte Sitruuna 20 imutablettia

    Normaalihinta €8,37 0,42 € / 1ud
    Alennushinta €8,37 Normaalihinta €9,30
    Säästät: -€0,93
    0,42 € / 1ud
  • Angileptol, mintunmakuinen, 30 imutablettia
    -10%

    Angileptol, mintunmakuinen, 30 imutablettia

    Normaalihinta €10,79 0,36 € / 1ud
    Alennushinta €10,79 Normaalihinta €11,99
    Säästät: -€1,20
    0,36 € / 1ud
  • Resorborin Solution 200 Ml
    -10%

    Resorborina-liuos 200 ml

    Normaalihinta €8,64 4,32 € / 100ml
    Alennushinta €8,64 Normaalihinta €9,60
    Säästät: -€0,96
    4,32 € / 100ml
  • Bucomax Lidokaiini, hunaja- ja sitruunamaku, 24 imeskelytablettia
    -10%

    Bucomax Lidokaiini, hunaja- ja sitruunamaku, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €9,54 9,54 € / 1ud
    Alennushinta €9,54 Normaalihinta €10,60
    Säästät: -€1,06
    9,54 € / 1ud
  • Bucomax Lidokaiini, mintunmakuinen, 24 imeskelytablettia
    -10%

    Bucomax Lidokaiini, mintunmakuinen, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €9,54 9,54 € / 1ud
    Alennushinta €9,54 Normaalihinta €10,60
    Säästät: -€1,06
    9,54 € / 1ud
  • Bucomax Lidokaiini, appelsiininmakuinen, 24 imutablettia
    -10%

    Bucomax Lidokaiini, appelsiininmakuinen, 24 imutablettia

    Normaalihinta €9,54 9,54 € / 1ud
    Alennushinta €9,54 Normaalihinta €10,60
    Säästät: -€1,06
    9,54 € / 1ud
  • Juanolgar 0,51 Mg/Pulse Solution For Oral Spray, 15ml
    -10%

    Juanolgar 0,51 mg/painallus suuhun sumutettava liuos, 15 ml

    Normaalihinta €10,75 0,72 € / 1ud
    Alennushinta €10,75 Normaalihinta €11,94
    Säästät: -€1,19
    0,72 € / 1ud
  • Bucomax, hunaja- ja sitruunamaku, 24 imeskelytablettia
    -10%

    Bucomax, hunaja- ja sitruunamaku, 24 imeskelytablettia

    Normaalihinta €8,82 8,82 € / 1ud
    Alennushinta €8,82 Normaalihinta €9,80
    Säästät: -€0,98
    8,82 € / 1ud

In this category you will find a wide range of mouth and throat medicines available from pharmacies, designed to relieve discomfort such as sore throat, irritation, cold sores, cold sores or mild infections.

Mouth and throat medicines for effective relief

Mouth and throat medicines are formulated to treat common symptoms such as burning, swelling, dryness, sores or discomfort when swallowing. They are also useful for maintaining oral hygiene when there are mild infections, swollen gums or exposure to viruses and bacteria.

Advantages

These over-the-counter medicines act locally through analgesics and oral antiseptics, and help to restore daily wellbeing without the need for systemic medicines in many cases.

Whether you are looking for solutions with specific active ingredients or over-the-counter products, here you can buy mouth and throat medicines quickly, safely and with professional advice.

Types of mouth and throat medicines

There are different types of mouth and throat medicines, depending on the symptom and the cause:

  • Analgesics and mouth antiseptics: relieve pain and reduce the presence of microorganisms.

  • Lozenges and sprays for sore throat: with fast and localised action.

  • Gels and mouthwashes for canker sores and cold sores: help to heal and soothe lesions.

  • Combination treatments: with anti-inflammatory, anaesthetic and antimicrobial effects.

Find your medicines formulated with active ingredients such as chlorhexidine, benzocaine, hyaluronic acid or natural extracts, they help soothe, protect and promote recovery quickly.

Where to buy medicines for the mouth and throat?

In our online pharmacy you can buy mouth and throat medicines with the confidence of receiving authorised, safe and pharmacist-recommended products. Browse our selection and choose the treatment that best suits your symptoms.

Explore our category now and find the right medicine to combat sore throat, mouth irritation, canker sores or cold sores. Because your oral and throat health is key to your overall well-being, act in time with effective and reliable products.