• Rio Canarios 500 g
-10%
Rio

Rio Canarios 500 g

SKU-koodiRI4602533781126
Kanareille tarkoitettu täysravinto, joka on valmistettu tasapainoisesta sekoituksesta terveellisiä siemeniä ja viljoja. Se sisältää proteiineja, rasvoja ja kuitua sopivissa suhteissa linnun elinvoiman, höyhenpeitteen ja yleisen terveyden ylläpitämiseksi
Normaalihinta €2,10 0,42 € / 100gr
Alennushinta €2,10 Normaalihinta €2,33
Säästät: -€0,23
0,42 € / 100gr
Loppuunmyyty
Rio Canarios 500 g
Rio Canarios 500 g
Normaalihinta €2,10 0,42 € / 100gr
Alennushinta €2,10 Normaalihinta €2,33
Säästät: -€0,23
0,42 € / 100gr

 

 
RIO Canarios 500 g on ensiluokkainen rehuseos, joka on kehitetty erityisesti kanarianlintujen päivittäisen ravitsemustarpeiden täyttämiseksi.
Se sisältää monipuolisen yhdistelmän korkealaatuisia siemeniä, kuten kanarianhiihen siemeniä, rapsinsiemeniä, pellavansiemeniä ja valkoista hirssiä, jotka tarjoavat pitkäkestoista energiaa, välttämättömiä rasvahappoja ja terveellisiä proteiineja.
Rehu sisältää myös mustapähkinän siemeniä ja pellavansiemeniä, jotka ovat runsaasti hyödyllisiä rasvoja ja ravintoaineita, jotka edistävät kiiltävää ja tervettä höyhenpeitettä.
Levien ja kalsiumglukonaatin lisääminen tarjoaa välttämättömiä mineraaleja immuunijärjestelmälle, luustolle ja yleiselle hyvinvoinnille.
Seos on erittäin maukas ja koostuu huolellisesti valituista ainesosista, jotka takaavat ruoansulatettavuuden, monipuolisuuden ja ravitsemuksellisen tasapainon.

Koostumus

Kanansiemenet
Rapsinsiemenet
Pellavansiemenet
Kuorittu kaura
Valkoinen hirssi
Nigerin siemenet
Terveelliset siemenet
Merilevä (0,1 %)
Kalsiumglukonaatti (0,1 %)

Käyttöohje

Suositeltu päivittäinen annos: 5–10 g kanarialintua kohti.
Muuttokauden aikana suositellaan käyttämään tätä vaihetta varten kehitettyä erikoisversiota (RIO Muda).
Tarjoa aina raikasta vettä.
Pidä lintujen ruokassa jatkuvasti hiekkaa ja mineraaleja sisältävää seosta, sillä se on välttämätöntä siemen syövien lintujen ruoansulatukselle.
Säilytä tuote kuivassa ja viileässä paikassa

Ainesosat

Kanansiemenet
Rapsinsiemenet
Pellavansiemenet
Kuorittu kaura
Valkoinen hirssi
Nigerin siemenet
Terveelliset siemenet
Merilevä (0,1 %)
Kalsiumglukonaatti (0,1 %)

Ravintoarvo

Raakaproteiini: 19,3 %
Rasva: 16,2 %
Raakakuitu: 10 %
Tuhka: 4,4 %