• Rio Canarios 1 kg
-10%
Rio

Rio Canarios 1 kg

SKU-koodiRI4602533783496
Kanareille tarkoitettu täysravinto, joka on valmistettu tasapainoisesta seoksesta terveellisiä siemeniä ja viljoja. Se sisältää proteiineja, rasvoja ja kuitua sopivissa suhteissa, jotta lintujen elinvoima, höyhenpeite ja yleinen terveys pysyvät hyvänä
Normaalihinta €3,90 0,39 € / 100gr
Alennushinta €3,90 Normaalihinta €4,33
Säästät: -€0,43
0,39 € / 100gr
Rio Canarios 1 kg
Rio Canarios 1 kg
Normaalihinta €3,90 0,39 € / 100gr
Alennushinta €3,90 Normaalihinta €4,33
Säästät: -€0,43
0,39 € / 100gr

 

 
RIO Canarios 1 kg on korkealaatuinen rehuseos, joka on kehitetty erityisesti kanarien päivittäisten ravitsemustarpeiden tyydyttämiseksi.
Se sisältää monipuolisen yhdistelmän korkealaatuisia siemeniä, kuten kanarian siemeniä, rapsinsiemeniä, pellavansiemeniä ja valkoista hirssiä, jotka tarjoavat pitkäkestoista energiaa, välttämättömiä rasvahappoja ja terveellisiä proteiineja.
Rehu sisältää myös mustasiemeniä ja pellavansiemeniä, jotka ovat runsaasti hyödyllisiä rasvoja ja ravintoaineita, jotka edistävät kiiltävää ja tervettä höyhenpeitettä.
Levien ja kalsiumglukonaatin lisääminen tarjoaa välttämättömiä mineraaleja immuunijärjestelmälle, luustolle ja yleiselle hyvinvoinnille.
Seos on erittäin maukas ja koostuu huolellisesti valituista ainesosista, jotka takaavat ruoansulavuuden, monipuolisuuden ja ravitsemuksellisen tasapainon.

Koostumus

Kanansiemenet
Rapsinsiemenet
Pellavansiemenet
Kuorittu kaura
Valkohirssi
Nigerin siemenet
Terveelliset siemenet
Merilevä (0,1 %)
Kalsiumglukonaatti (0,1 %)

Käyttöohjeet

Suositeltu päivittäinen annos: 5–10 g kanarialintua kohti.
Muuttokauden aikana suositellaan käyttämään tätä vaihetta varten tarkoitettua erikoisversiota (RIO Muda).
Tarjoa aina raikasta vettä.
Pidä hiekkaa ja mineraaleja sisältävä seos aina saatavilla, sillä se on välttämätöntä siemensyöjien ruoansulatuksen kannalta.
Säilytä tuote kuivassa ja viileässä paikassa

Ainesosat

Kanansiemenet
Rapsinsiemenet
Pellavansiemenet
Kuorittu kaura
Valkoinen hirssi
Nigerin siemenet
Terveelliset siemenet
Merilevä (0,1 %)
Kalsiumglukonaatti (0,1 %)