Kokoelma:

Hygiene

  • Stangest Ocuhealth 300 Tablets
    -12%

    Stangest Ocuhealth 300 tablettia

    Normaalihinta €64,30 0,21 € / 1ud
    Alennushinta €64,30 Normaalihinta €72,74
    Säästät: -€8,44
    0,21 € / 1ud
  • Stangest Ocuhealth 60 Tablets
    -16%

    Stangest Ocuhealth 60 tablettia

    Normaalihinta €17,50 0,29 € / 1ud
    Alennushinta €17,50 Normaalihinta €20,82
    Säästät: -€3,32
    0,29 € / 1ud
  • Stangest Dentican Soluble 500 Ml
    -17%

    Stangest Dentican Soluble 500 ml

    Normaalihinta €14,10 28,2 € / 1kg
    Alennushinta €14,10 Normaalihinta €17,05
    Säästät: -€2,95
    28,2 € / 1kg
  • Orozyme Canine S Toothpaste Strips, 24 Strips
    -12%

    Orozyme Canine S -hammashuoltoliuskat, 24 liuskaa

    Normaalihinta €15,70 57,09 € / 1kg
    Alennushinta €15,70 Normaalihinta €17,79
    Säästät: -€2,09
    57,09 € / 1kg
  • Fatro Cl-Otovet, 100 ml
    -15%

    Fatro Cl-Otovet, 100 ml

    Normaalihinta €17,20 17,2 € / 100ml
    Alennushinta €17,20 Normaalihinta €20,21
    Säästät: -€3,01
    17,2 € / 100ml
  • Douxo S3 Pyo, 30 Discs
    -9%

    Douxo S3 Pyo, 30 levyä

    Normaalihinta €12,40 86,11 € / 1kg
    Alennushinta €12,40 Normaalihinta €13,68
    Säästät: -€1,28
    86,11 € / 1kg
  • Stangest Gingivet 60 Tablets
    -12%

    Stangest Gingivet 60 tablettia

    Normaalihinta €19,20 0,32 € / 1ud
    Alennushinta €19,20 Normaalihinta €21,83
    Säästät: -€2,63
    0,32 € / 1ud
  • Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus, 50 ml
    -5%

    Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus, 50 ml

    Normaalihinta €23,60 47,2 € / 100ml
    Alennushinta €23,60 Normaalihinta €24,84
    Säästät: -€1,24
    47,2 € / 100ml
  • Pharmadiet Lacristal Neo 10 ml Solution
    -7%

    Pharmadiet Lacristal Neo 10 ml liuos

    Normaalihinta €11,30 113,0 € / 100ml
    Alennushinta €11,30 Normaalihinta €12,13
    Säästät: -€0,83
    113,0 € / 100ml
  • Xmile Plus Toothpaste Gel 50 g
    -17%

    Xmile Plus -hammastahna 50 g

    Normaalihinta €16,50 330,0 € / 1kg
    Alennushinta €16,50 Normaalihinta €19,79
    Säästät: -€3,29
    330,0 € / 1kg
  • Pharmadiet Lagrinet Neo, 10 ml
    -5%

    Pharmadiet Lagrinet Neo, 10 ml

    Normaalihinta €12,50 125,0 € / 100ml
    Alennushinta €12,50 Normaalihinta €13,16
    Säästät: -€0,66
    125,0 € / 100ml
  • Plaqueoff Powder For Dogs & Cats, 420 g
    -14%

    Plaqueoff -jauhe koirille ja kissoille, 420 g

    Normaalihinta €64,60 153,81 € / 1kg
    Alennushinta €64,60 Normaalihinta €74,84
    Säästät: -€10,24
    153,81 € / 1kg
  • Xmile Plus Dental S Sticks S 260 gr 15 units
    -5%

    Xmile Plus -hammashoitopalat S, 260 g, 15 kpl

    Normaalihinta €15,50 64,32 € / 1kg
    Alennushinta €15,50 Normaalihinta €16,32
    Säästät: -€0,82
    64,32 € / 1kg
  • Plaqueoff Powder, 180 g
    -5%

    Plaqueoff-jauhe, 180 g

    Normaalihinta €37,50 208,33 € / 1kg
    Alennushinta €37,50 Normaalihinta €39,47
    Säästät: -€1,97
    208,33 € / 1kg
  • Xmile Forte 30Gr + Dedil
    -8%

    Xmile Forte 30 g + sormisuoja

    Normaalihinta €26,70 890,0 € / 1kg
    Alennushinta €26,70 Normaalihinta €29,08
    Säästät: -€2,38
    890,0 € / 1kg
  • Plaqueoff Powder, 60 g
    -30%

    Plaqueoff-jauhe, 60 g

    Normaalihinta €18,20 303,33 € / 1kg
    Alennushinta €18,20 Normaalihinta €26,15
    Säästät: -€7,95
    303,33 € / 1kg
  • Virbac Vet Aquadent 250 ml
    -12%

    Virbac Vet Aquadent 250 ml

    Normaalihinta €13,10 5,24 € / 100ml
    Alennushinta €13,10 Normaalihinta €14,89
    Säästät: -€1,79
    5,24 € / 100ml
  • Vétoquinol Otifree Drops 160 ml
    -8%

    Vétoquinol Otifree -tipat 160 ml

    Normaalihinta €13,50
    Alennushinta €13,50 Normaalihinta €14,63
    Säästät: -€1,13
  • Vetoquinol Otifree Pet Auricular Solution 60 ml
    -5%

    Vetoquinol Otifree -korvatipat lemmikeille 60 ml

    Normaalihinta €8,90
    Alennushinta €8,90 Normaalihinta €9,37
    Säästät: -€0,47
  • Stangest Dentivet Dental Gel, 50 ml
    -24%

    Stangest Dentivet hammashoitogeeli, 50 ml

    Normaalihinta €9,70 19,4 € / 100ml
    Alennushinta €9,70 Normaalihinta €12,75
    Säästät: -€3,05
    19,4 € / 100ml
  • Artero Pretty Eyes, 300 ml
    -16%

    Artero Pretty Eyes, 300 ml

    Normaalihinta €13,80 1380,0 € / 1kg
    Alennushinta €13,80 Normaalihinta €16,50
    Säästät: -€2,70
    1380,0 € / 1kg
  • Artero Tooth Cleaning Thimble
    -44%

    Artero Dedal -hampaidenpuhdistaja

    Normaalihinta €5,40 540,0 € / 1kg
    Alennushinta €5,40 Normaalihinta €9,68
    Säästät: -€4,28
    540,0 € / 1kg
  • Artero Eye Cleaner Thimble
    -45%

    Artero Dedal - silmänpuhdistusväline

    Normaalihinta €5,60 560,0 € / 1kg
    Alennushinta €5,60 Normaalihinta €10,15
    Säästät: -€4,55
    560,0 € / 1kg
  • Artero Ear Cleaner Thimble
    -21%

    Artero Dedal -korvanpuhdistin

    Normaalihinta €5,60 560,0 € / 1kg
    Alennushinta €5,60 Normaalihinta €7,05
    Säästät: -€1,45
    560,0 € / 1kg
  • Artero Auriclean Ear Powder 30Gr
    -23%

    Artero Auriclean korvanjauhe 30 g

    Normaalihinta €14,40 480,0 € / 1kg
    Alennushinta €14,40 Normaalihinta €18,82
    Säästät: -€4,42
    480,0 € / 1kg
  • Beaphar-hammasharja
    -6%

    Beaphar-hammasharja

    Normaalihinta €3,60 200,0 € / 1kg
    Alennushinta €3,60 Normaalihinta €3,83
    Säästät: -€0,23
    200,0 € / 1kg
  • Beaphar sormihammasharja, 2 kpl
    -5%

    Beaphar sormihammasharja, 2 kpl

    Normaalihinta €3,20 320,0 € / 1kg
    Alennushinta €3,20 Normaalihinta €3,37
    Säästät: -€0,17
    320,0 € / 1kg
  • Beaphar kyynelnesteen puhdistusaine koirille ja kissoille 50 ml
    -24%

    Beaphar kyynelnesteen puhdistusaine koirille ja kissoille 50 ml

    Normaalihinta €7,90 15,8 € / 100ml
    Alennushinta €7,90 Normaalihinta €10,38
    Säästät: -€2,48
    15,8 € / 100ml
  • Beaphar Koirien ja kissojen korvanpuhdistusaine 50 ml
    -27%

    Beaphar Koirien ja kissojen korvanpuhdistusaine 50 ml

    Normaalihinta €7,90 15,8 € / 100ml
    Alennushinta €7,90 Normaalihinta €10,87
    Säästät: -€2,97
    15,8 € / 100ml
  • Beaphar silmäpuhdistusaine koirille ja kissoille 50 ml
    -8%

    Beaphar silmäpuhdistusaine koirille ja kissoille 50 ml

    Normaalihinta €8,50 17,0 € / 100ml
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €9,26
    Säästät: -€0,76
    17,0 € / 100ml

Cleaning for dogs: take care of your pet's health and well-being with Farmaciasdirect

In our veterinary pharmacy we care about hygiene for dogs, because we know that it is key to maintaining the health and well-being of your pet. From cleaning your dog's teeth to general care, our range of products is designed so that you can give your dog the attention it deserves.

Dog dental hygiene: prevention and care

Cleaning your dog's teeth is essential to prevent problems such as bad breath, tartar build-up and periodontal disease. In our online shop, we offer specific products for dog dental hygiene, including brushes, toothpastes and toys designed to keep teeth and gums healthy. Cleaning dogs' mouths not only improves their oral health, but also prevents further complications.

Oral hygiene for dogs: specialised products

Oral hygiene for dogs is a crucial aspect of your pet's care. We have advanced solutions to keep your dog's mouth clean and healthy, from dog mouthwashes to chews that promote daily oral hygiene. These products help prevent plaque and tartar, ensuring your dog has a healthy mouth and fresh breath.

Dog hygiene accessories

At Farmaciasdirect, you will find a wide range of grooming accessories for dogs, designed to make your pet's daily care easier. From dog combs and dog brushes to dog shampoos and dog wipes, we offer everything you need to keep your pet clean and healthy. These accessories are specially formulated to respect your dog's skin and coat, preventing irritation and keeping them looking healthy.

Puppy hygiene: the first steps

Cleaning puppies requires specific products that are gentle and effective. We have options designed for the little ones, ensuring their sensitive skin and coat are kept in tip-top condition. From special puppy shampoos to puppy brushes, we have everything you need to establish a proper hygiene routine from the first months of life.

Health and hygiene for dogs: all-round care

Maintaining good health and hygiene for dogs is fundamental to their overall wellbeing. At Farmaciasdirect, we offer you complete solutions that combine hygiene products with health care, ensuring that your dog is always in the best condition. Our range of products is designed to cover all your dog's hygiene needs, from dog bath gels to dog dental care, ensuring your pet is always clean, comfortable and happy.

Explore our Dog Grooming category at Farmaciasdirect and discover how we can help you keep your dog in top condition with the highest quality products.