• Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus, 50 ml
-5%

Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus, 50 ml

SKU-koodiVI8414042003844

Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus on koirille tarkoitettu silmienhoitotuote. Tämä geeli on suunniteltu lemmikkisi silmien puhdistamiseen ja suojaamiseen. Se sisältää luteiinia, antioksidanttia, joka auttaa ylläpitämään silmien terveyttä. 50 ml:n geelipakkauksessa se on helppo levittää ja puhdistaa silmät hellävaraisesti ja tehokkaasti.

Normaalihinta €23,60 47,2 € / 100ml
Alennushinta €23,60 Normaalihinta €24,84
Säästät: -€1,24
47,2 € / 100ml
Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus, 50 ml
Pharmadiet Vitoftal Lutein Gel Plus, 50 ml
Normaalihinta €23,60 47,2 € / 100ml
Alennushinta €23,60 Normaalihinta €24,84
Säästät: -€1,24
47,2 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 

Vitoftal Lutein Gel Plus 50 ml
Silmähoitoon tarkoitettu, suositellaan kissoille ja koirille

Lisäravinne, joka sisältää luteiinia, zeaksantiinia, astaksantiinia, lykopeenia, trans-resveratrolia, DHA:ta (dokosaheksaeenihappoa), EPA:ta (eikosapentaeenihappoa), koentsyymi Q10:tä, EGCG:tä (epigallokatekiinigallaattia), tauriinia, sinkkiä, kuparia, A-, E- ja C-vitamiineja, seleeniä sekä B-ryhmän vitamiineja, jotka ovat välttämättömiä silmien terveydelle. Ne suojaavat valoherkkiä soluja absorboimalla ja suodattamalla valosäteilyn haitallisia komponentteja sekä suojaamalla verkkokalvoa fysiologisiin prosesseihin ja ikääntymiseen liittyvältä oksidatiiviselta stressiltä.


KÄYTTÖAIHEET

Täydentävä hoito verkkokalvon ja mykiön rappeuttavissa sairauksissa.
Kudosten suojaus erilaisiin silmäsairauksiin liittyvältä valo-oksidatiiviselta stressiltä.
Suojaus sokeuteen liittyvää, verkkokalvoa ja suonikalvoa vaurioittavaa epänormaalia verisuonten muodostumista vastaan.
Näköhermon suojaus.

ANTO

Suun kautta.


PAKKAUS

50 ml.