• Blemil Plus 2 Forte, 1200g
  • Blemil Plus 2 Forte, 1200 g
  • Blemil Plus 2 Forte, 1200 g
  • Blemil Plus 2 Forte, 1200 g
-23%

Blemil Plus 2 Forte, 1200 g

SKU-koodi168972

Blemil Plus 2 Forte on jatkomaitoseos, joka on kehitetty yli 6 kuukauden ikäisille vauvoille, jotka tarvitsevat täyden ravitsemuksellisen arvon fyysisen ja henkisen kehityksensä kannalta.

1200 g:n maxi-pakkaus.

Normaalihinta €25,20 2,1 € / 100gr
Alennushinta €25,20 Normaalihinta €32,90
Säästät: -€7,70
2,1 € / 100gr
Loppuunmyyty
Blemil Plus 2 Forte, 1200g
Blemil Plus 2 Forte, 1200 g
Normaalihinta €25,20 2,1 € / 100gr
Alennushinta €25,20 Normaalihinta €32,90
Säästät: -€7,70
2,1 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on Blemil Plus 2 Forte ja mihin sitä käytetään?

Blemil Plus 2 Forte on jatkomaitovalmiste, joka on valmistettu omega-3- ja omega-6-rasvahappojen (AGPI-CL) pohjalta ja joka sisältää edistyksellisen yhdistelmän FOS:ia, nukleotideja, laktobasilleja ja bifidobakteereja. Se sisältää myös rautaa, D-vitamiinia ja Bifidobacterium infantis IM1:tä, joka on rintaruokituille vauvoille tyypillinen bifidobakteeri ja jota käytetään yksinomaan Laboratorios Ordesa -yrityksessä.

Kattavan koostumuksensa ansiosta se takaa tarvittavien ravintoaineiden saannin, mikä edistää kognitiivista kehitystä, immuunijärjestelmän normaalia toimintaa sekä luuston kasvua ja kehitystä.

Tuote on saatavana kätevässä 1200 g:n pakkauksessa.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Erityisesti 6 kuukauden ikäisille vauvoille kehitetty.

Edut

Blemil Plus 2 Forte on tuote, joka tukee vauvojen kehitystä auttamalla täydentämään rintamaidon ravintoaineita.

Käyttöohje

Valmistetaan käyttämällä 4,5 g mittaa 30 ml:aan vettä. Ellei lääkärin ohjeita ole, suositellaan seuraavaa annostusta:

Ikä Mitta-annokset (4,5 g) Vesi (ml) Päivittäisten tuttipullojen lukumäärä

6 kuukautta 8 240 4

Apteekin suositus

Tätä tuotetta tulee käyttää osana monipuolista ruokavaliota, eikä sitä saa käyttää rintamaidon korvikkeena lapsen ensimmäisten 6 elinkuukauden aikana. Muussa tapauksessa noudata lastenlääkärin ohjeita.

Jos oireita ilmenee, lopeta tuotteen käyttö. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkiasiantuntijaan.

Koostumus

Blemil Plus 2 Forte sisältää seuraavia ainesosia: laktoosi, kasviöljyt (palmuöljy, rapsiöljy, kookosöljy, auringonkukkaöljy, palmuöljy), seerumiproteiinit (runsaasti α-laktoalbumiinia ja MFGM:ää), lyhyt- ja pitkäketjuiset frukto-oligosakkaridit (3 %), kivennäisaineet (monokalsiumfosfaatti, trinatriumcitraatti, kalsiumkloridi, trinatriumcitraatti, mangaanisitraatti, kaliumhydroksidi, rautasulfaatti, kalsiumhydroksidi, sinkkisulfaatti, natriumseleniitti, kaliumjodidi, kuparisulfaatti, mangaanisulfaatti), maltodekstriini, kalastöljy (DHA) (0,58 %), emulgointiaine (auringonkukkalesitiini, soijalesitiini), vitamiinit (C-vitamiini, E-vitamiini, nikotiiniamidi, kalsiumpantotenaatti, B2-vitamiini, B1-vitamiini, B6-vitamiini, A-vitamiini, foolihappo, K-vitamiini, biotiini, D-vitamiini, B12-vitamiini), koliinikloridi, inositoli, L-tryptofaani, tauriini, L-tyrosiini, nukleotidit (0,02 %) (dinatrium-5’-monofosfaatti-sytidiini, dinatrium-5’-monofosfaatti-uridiini, dinatrium-5’-monofosfaatti-adenosiini, dinatrium-inosiini-5'-monofosfaatti, dinatrium-uridiini-5'-monofosfaatti), , L-fenyylialaniini, antioksidantit (tokoferoliseos, askorbyylipalmitaatti), L-karnitiini, sitruunahappo, bifidobakteerit ja laktobasillit (1x10⁹ cfu) (B. infantis ja L. rhamnosus).