• Almirón Pepti Syneo 2, 6 x 800 grams
  • Almirón Pepti Syneo 2, 6 x 800 g
-14%

Almirón Pepti Syneo 2, 6 x 800 g

SKU-koodi505076

Almirón Pepti Syneo 2 6x800 g on laktoosi-intoleranssista kärsiville vauvoille tarkoitettu jatkomaitoseos, joka on tarkoitettu 6 kuukauden ikäisille ja sitä vanhemmille vauvoille.

Normaalihinta €216,60 4,51 € / 100gr
Alennushinta €216,60 Normaalihinta €251,46
Säästät: -€34,86
4,51 € / 100gr
Loppuunmyyty
Almirón Pepti Syneo 2, 6 x 800 grams
Almirón Pepti Syneo 2, 6 x 800 g
Normaalihinta €216,60 4,51 € / 100gr
Alennushinta €216,60 Normaalihinta €251,46
Säästät: -€34,86
4,51 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 

Almirón Pepti Syneo 2 6x800 g on tuote, joka on valmistettu seerumin proteiinien hydrolysaatista ja joka vähentää allergisten reaktioiden riskiä laktoosi-intoleranssista kärsivillä vauvoilla.

Tätä valmisteita suositellaan käytettäväksi laktoosittomassa ruokavaliossa vauvoille sekä ravintolisänä aina, kun lääkäri katsoo sen tarpeelliseksi.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Tuotetta suositellaan käytettäväksi laktoosi-intoleranssista kärsiville vauvoille 6 kuukauden iästä alkaen. Edut: Almirón Pepti Syneo 2 6x800g on ravintolisä, joka tukee vauvojen kehitystä ja kasvua sekä vähentää maitointoleranssista johtuvia allergisia reaktioita. Tuote on saatavana 800 g:n pakkauksissa.

Käyttöohjeet

Valmista tuttipullo vedellä lisäämällä annostustaulukossa mainittu määrä tuotetta.

Apteekin suositus

Käytä lääkärin ohjeiden mukaisesti. Jos sinulla ilmenee oireita tai haavoja, ota yhteyttä lääkäriin. Jos sinulla on kysyttävää Almirón Pepti Syneo 2 6x800g -tuotteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkiin.

Koostumus

Maltodekstriini, seroproteiinihydrolysaatti (maitoperäinen), kasviöljyt (palmu-, kookos-, rypsi-, korkeaöljyhappoinen auringonkukka- ja auringonkukkaöljy), galakto-oligosakkaridit (maitoperäiset), kalsiumfosfaatti, emulgointiaine (rasvahappojen mono- ja diglyseridien sitruunahappoesterit), frukto-oligosakkaridit, kalaöljy, kaliumkloridi, magnesiumhydrogenfosfaatti, Mortierella alpina -öljy, natriumkloridi, koliinikloridi, L-tyrosiini, L-askorbiinihappo, inositoli, tauriini, natrium-L-askorbaatti, Bifidobacterium breve M-16V, rautasulfaatti, sinkkisulfaatti, L-karnitiini, natriumsitraatti, DL-α-tokoferoliasetaatti, uridiini-5'-monofosfaatin natriumsuola, sytidiini-5'-monofosfaatti, kalsium-D-pantotenaatti, inosiini-5'-monofosfaatin natriumsuola, adenosini-5'-monofosfaatti, nikotiiniamidi, guanosiini-5'-monofosfaatin natriumsuola, kuparisulfaatti, DL-α-tokoferoli, retinolipalmitaatti, riboflaviini, tiamiinihydrokloridi, pyridoksiinihydrokloridi, natriumseleniitti, mangaanisulfaatti, kaliumjodidi, foolihappo, retinoli-asetaatti, fytomenadioni, D-biotiini, kolekalsiferoli, syanokobalamiini.