• Almirón AR 2, 800 gr
  • Almirón AR 2, 800 g
  • Almirón AR 2, 800 g
  • Almirón AR 2, 800 g
-24%

Almirón AR 2, 800 g

SKU-koodi195783

Tätä tuotetta saa käyttää ainoastaan lääkärin valvonnassa.

Almirón Advance Anti-Regurgitación 2 on erityisvalmiste, joka on kehitetty erityisesti ruokavalion avulla tapahtuvaan refluksin hoitoon 6 kuukauden ikäisille ja sitä vanhemmille imeväisille. Almirón Advance AR 2 on äidinmaidonkorvike, jossa on karobin siemenjauhoa luonnollisena sakeuttamisaineena, joka auttaa vähentämään ruoan regurgitaatiota. Se sisältää scGOS/lcFOS (9:1) -yhdisteitä ja postbiootteja, jotka tasapainottavat suolistomikrobistoa ja parantavat ulosteiden ominaisuuksia. 800 g:n pakkaus, sisältää mitalusikan.

Normaalihinta €27,00 3,38 € / 100gr
Alennushinta €27,00 Normaalihinta €35,34
Säästät: -€8,34
3,38 € / 100gr
Loppuunmyyty
Almirón AR 2, 800 gr
Almirón AR 2, 800 g
Normaalihinta €27,00 3,38 € / 100gr
Alennushinta €27,00 Normaalihinta €35,34
Säästät: -€8,34
3,38 € / 100gr

 

 

Röyhtäilyä estävä kaava, jossa on kaikki johanneksenleipäpuun siementen edut luonnollisena sakeuttamisaineena. Johanneksenleipäpuun siemenet säilyttävät maidon ravintoarvon muuttamatta sen makua, eivät vaikuta hivenaineiden imeytymiseen eivätkä hajoa ruoansulatuksen aikana, jolloin niiden sakeuttavat ominaisuudet säilyvät.

TUTIN VALMISTUS:

1) Pese kädet huolellisesti saippualla ja vedellä aina, kun käsittelet tuttipulloa, ja steriloi kaikki välineet ensimmäisellä käyttökerralla.

2) Kaada pulloon annostustaulukon mukainen määrä vettä. On suositeltavaa käyttää vauvanruokien valmistukseen soveltuvaa luonnonmineraalivettä, kuten esimerkiksi Font Vellaa, ja lämmittää se hieman, jotta jauhe liukenee paremmin.
Jos käytät hanavettä, keitä tarvittava määrä vettä 1–2 minuuttia ja anna sen jäähtyä 40 ºC:een.

3) Mittaa jokainen annos tarkasti käyttämällä ainoastaan pullon sisällä olevaa mittauslusikkaa ja pakkauksen tasoitinta.

4) Lisää tuttipulloon annostustaulukon mukainen määrä tasaisia, tiivistämättömiä mitta-annoksia.
Sulje tuttipullo ja ravista sitä voimakkaasti pystysuunnassa 10 sekunnin ajan, kunnes jauhe on täysin liuennut.

5) Tarkista ruoan lämpötila ennen kuin annat sen vauvalle. Kun ruokailu on päättynyt, heitä ylijäänyt ruoka pois ja puhdista kaikki käytetyt välineet.

AINESOSAT

Ainesosat: Laktoosi, kasviöljyt (palmu, kookos, rypsi, auringonkukka, korkeaöljyhappoinen auringonkukka), rasvaton maito, demineralisoitu hera (peräisin maidosta), galakto-oligosakkaridit (peräisin maidosta), sakeutusaine (johanneksenleipäpuun siemen), herakonsentraatti (peräisin maidosta), kalsiumfosfaatti, heraproteiini (peräisin maidosta), kalaöljy, frukto-oligosakkaridit, natriumsitraatti, magnesiumkloridi, kalsiumkarbonaatti, kaliumsitraatti, kaliumkloridi, koliinikloridi, Mortierella alpina -öljy, L-askorbiinihappo, emulgointiaine (soijalesitiini), inositol, tauriini, rautasulfaatti, L-tryptofaani, sinkkisulfaatti, natrium-L-askorbaatti, L-karnitiini, sytidiini-5'-monofosfaatti, DL-α-tokoferoliasetaatti, uridiini-5'-monofosfaatin natriumsuola, hapettumisenestoaine (askorbyylipalmitaatti), kalsium-D-pantotenaatti, adenosini-5'-monofosfaatti, inosiini-5'-monofosfaatin natriumsuola, nikotiiniamidi, guanosiini-5'-monofosfaatin natriumsuola, kuparisulfaatti, DL-α-tokoferoli, retinolipalmitaatti, tiamiinihydrokloridi, pyridoksiinihydrokloridi, riboflaviini, foolihappo, kaliumjodidi, mangaanisulfaatti, natriumseleniitti, fytomenadioni, D-biotiini, kolekalsiferoli ja syanokobalamiini.