• Almirón Advance Digest 2, 8 X 800 grams
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
  • Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
-14%

Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g

SKU-koodiAL4202114113386

Tätä tuotetta saa käyttää ainoastaan lääkärin valvonnassa.

Normaalihinta €225,60 3,53 € / 100gr
Alennushinta €225,60 Normaalihinta €261,84
Säästät: -€36,24
3,53 € / 100gr
Loppuunmyyty
Almirón Advance Digest 2, 8 X 800 grams
Almirón Advance Digest 2, 8 x 800 g
Normaalihinta €225,60 3,53 € / 100gr
Alennushinta €225,60 Normaalihinta €261,84
Säästät: -€36,24
3,53 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

TUTIN VALMISTELU:

1) Pese kädet huolellisesti saippualla ja vedellä aina, kun käsittelet tuttipulloa, ja steriloi kaikki välineet ensimmäisellä käyttökerralla.

2) Kaada pulloon annostustaulukon mukainen määrä vettä. On suositeltavaa käyttää vauvanruokien valmistukseen soveltuvaa luonnonmineraalivettä, kuten esimerkiksi Font Vellaa, ja sen tulee olla haaleaa, jotta jauhe liukenee paremmin.
Jos käytät hanavettä, keitä tarvittava määrä vettä 1–2 minuuttia ja anna sen jäähtyä 40 ºC:een.

3) Mittaa jokainen annos tarkasti käyttämällä ainoastaan pullon sisällä olevaa mittauslusikkaa ja pakkauksen tasoitinta.

4) Lisää tuttipulloon annostustaulukon mukainen määrä tasaisia, tiivistämättömiä mitta-annoksia.
Sulje tuttipullo ja ravista sitä voimakkaasti pystysuunnassa 10 sekunnin ajan, kunnes jauhe on täysin liuennut.

5) Tarkista ruoan lämpötila ennen kuin annat sen vauvalle. Kun ruokailu on päättynyt, heitä ylijäänyt ruoka pois ja puhdista kaikki käytetyt välineet.