• Almirón AR 2, 3 X 800 g
  • Almirón AR 2, 3 x 800 g
  • Almirón AR 2, 3 x 800 g
  • Almirón AR 2, 3 x 800 g
-25%

Almirón AR 2, 3 x 800 g

SKU-koodiAL3022111018139

Almirón Advance Anti-Regurgitación 2 on erityisvalmiste, joka on kehitetty erityisesti ruokailun hallintaan ruokailun takaisinvirtauksen hoidossa 6 kuukauden ikäisille ja sitä vanhemmille imeväisille. Almirón Advance AR 2 on äidinmaidonkorvike, jossa on johanneksenleipäpuun siemenjauhoa luonnollisena sakeutusaineena, joka auttaa vähentämään ruoan regurgitaatiota. Se sisältää scGOS/lcFOS (9:1) -yhdistelmää ja postbiootteja, jotka tasapainottavat suolistomikrobistoa ja parantavat ulosteiden ominaisuuksia. 800 g:n pakkaus, sisältää mitalusikan.

Normaalihinta €79,20 3,3 € / 100gr
Alennushinta €79,20 Normaalihinta €106,02
Säästät: -€26,82
3,3 € / 100gr
Loppuunmyyty
Almirón AR 2, 3 X 800 g
Almirón AR 2, 3 x 800 g
Normaalihinta €79,20 3,3 € / 100gr
Alennushinta €79,20 Normaalihinta €106,02
Säästät: -€26,82
3,3 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Röyhtäilyä ehkäisevä kaava, jossa on kaikki johanneksenleipäpuun siemenen edut luonnollisena sakeuttamisaineena. Johanneksenleipäpuun siemen säilyttää maidon ravintoarvon muuttamatta sen makua, ei vaikuta hivenaineiden imeytymiseen eikä muutu ruoansulatuksen aikana, vaan säilyttää sakeuttamisominaisuutensa. TUTIN VALMISTUS: 1) Pese kädet huolellisesti saippualla ja vedellä aina, kun käsittelet tuttipulloa, ja steriloi kaikki välineet ensimmäisellä käyttökerralla. 2) Kaada annostustaulukon mukainen määrä vettä tuttipulloon. On suositeltavaa käyttää vauvanruokien valmistukseen soveltuvaa luonnonvesiä, kuten esimerkiksi Font Vellaa, ja sen tulee olla haaleaa, jotta jauhe liukenee paremmin. Jos käytät hanavettä, keitä tarvittava määrä vettä 1–2 minuuttia ja anna sen jäähtyä 40 °C:een. 3)Mittaa jokainen annos tarkasti käyttämällä ainoastaan pullon sisällä olevaa mittauslusikkaa ja pakkauksen tasoitinta. 4) Lisää tuttipulloon annostustaulukon mukainen määrä tasaisia, tiivistämättömiä mittauksia. Sulje tuttipullo ja ravista sitä voimakkaasti pystysuunnassa 10 sekunnin ajan, kunnes jauhe on täysin liuennut. 5) Tarkista ruoan lämpötila ennen kuin annat sen vauvalle. Kun ruokailu on päättynyt, heitä ylijäänyt ruoka pois ja puhdista kaikki käytetyt välineet.