• Blemil 2 Forte, 800 g
  • Blemil 2 Forte, 800 g
  • Blemil 2 Forte, 800 g
-5%

Blemil 2 Forte, 800 g

SKU-koodi185173

Blemil 2 Forte on jatkomaitoseos 6 kuukauden ikäisille ja sitä vanhemmille vauvoille, jotka tarvitsevat kaiken tarvittavan ravinnon fyysisen ja henkisen kehityksensä kannalta.

Sisältää 800 g.

Normaalihinta €21,99 27,49 € / 1kg
Alennushinta €21,99 Normaalihinta €23,15
Säästät: -€1,16
27,49 € / 1kg
Loppuunmyyty
Blemil 2 Forte, 800 g
Blemil 2 Forte, 800 g
Normaalihinta €21,99 27,49 € / 1kg
Alennushinta €21,99 Normaalihinta €23,15
Säästät: -€1,16
27,49 € / 1kg
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on Blemil 2 Forte?

Blemil 2 Forte on jatkomaitoseos, joka on valmistettu omega-3- ja omega-6-rasvahappojen (AGPI-CL) pohjalta ja joka sisältää edistyksellisen yhdistelmän FOS:ia, nukleotideja, laktobasilleja ja bifidobakteereja. Se sisältää myös rautaa, D-vitamiinia ja Bifidobacterium infantis IM1:tä, joka on rintaruokituille vauvoille tyypillinen bifidobakteeri ja jota käytetään yksinomaan Laboratorios Ordesa -yrityksen tuotteissa.

Tämä koostumus takaa tarvittavien ravintoaineiden saannin, mikä edistää kognitiivista kehitystä, immuunijärjestelmän normaalia toimintaa sekä luuston kasvua ja kehitystä.

Kenelle se on tarkoitettu

Erityisesti 6 kuukauden ikäisille vauvoille kehitetty.

Edut

Blemil Forte 2 -äidinmaidonkorvike tukee vauvojen kehitystä auttamalla täydentämään äidinmaidon ravintoaineita.

Käyttöohje

Valmistetaan käyttämällä 4,5 g mittaa 30 ml:aan vettä. Ellei lääkärin ohjeita ole, suositellaan seuraavaa annostusta:

Ikä Mitta-annokset (4,5 g) Vesi (ml) Päivittäisten tuttipullojen lukumäärä

6 kuukautta 8 240 4

Apteekin suositus

Tätä tuotetta tulee käyttää osana monipuolista ruokavaliota, eikä sitä tule käyttää äidinmaidon korvikkeena lapsen ensimmäisten 6 elinkuukauden aikana, vaan vasta sen jälkeen. Noudata aina lastenlääkärin ohjeita.

Jos ilmenee oireita, lopeta tuotteen käyttö. Jos sinulla on kysyttävää Blemil 2 Fortesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin farmaseuttien asiantuntijatiimiin.

Koostumus

Blemil 2 Forten ainesosaluettelo on seuraava: laktoosi, kasviöljyt (palmuöljy, rapsiöljy, kookosöljy, auringonkukkaöljy, palmiydinöljy), seerumiproteiinit (runsaasti α-laktalbumiinia ja MFGM:ää), lyhyt- ja pitkäketjuiset frukto-oligosakkaridit (3 %), kivennäisaineet (monokalsiumfosfaatti, trinatriumcitraatti, kalsiumkloridi, trinatriumcitraatti, mangaanisitraatti, kaliumhydroksidi, rautasulfaatti, kalsiumhydroksidi, sinkkisulfaatti, natriumseleniitti, kaliumjodidi, kuparisulfaatti, mangaanisulfaatti), maltodekstriini, Kalaöljy (DHA) (0,58 %), emulgointiaine (auringonkukkalesitiini, soijalesitiini), vitamiinit (C-vitamiini, E-vitamiini, nikotiiniamidi, kalsiumpantotenaatti, B2-vitamiini, B1-vitamiini, B6-vitamiini, A-vitamiini, foolihappo, K-vitamiini, biotiini, D-vitamiini, B12-vitamiini), koliinikloridi, inositoli, L-tryptofaani, tauriini, L-tyrosiini, nukleotidit (0,02 %) (dinatrium-sytidiinimonofosfaatti, dinatrium-uridiinimonofosfaatti, dinatrium-adenosiinimonofosfaatti, dinatrium-inosiini-5'-monofosfaatti, dinatrium-uridiini-5'-monofosfaatti), L-fenyylialaniini, antioksidantit (tokoferoliseos, askorbyylipalmitaatti), L-karnitiini, sitruunahappo, bifidobakteerit ja laktobasillit (1x10⁹ ufc) (B. infantis ja L. rhamnosus).