• Lehning Rexorubia, 350 g
-10%

Lehning Rexorubia, 350 g

SKU-koodiLE8470007610359

Lehning Rexorubia (350 g) on homeopaattinen jauhevalmiste, joka koostuu homeopatiassa perinteisesti käytetyistä mineraalisuoloista ja joka edistää elimistön yleistä tasapainoa. Sitä käytetään täydentävänä apuna päivittäisen hyvinvoinnin tukemisessa, ja se liukenee helposti veteen, mikä tekee sen nauttimisesta kätevää.

Olemme apteekkarit
Ota meihin yhteyttä, jos sinulla on kysyttävää lääkkeestä.
Normaalihinta €12,81 3,66 € / 100gr
Alennushinta €12,81 Normaalihinta €14,23
Säästät: -€1,42
3,66 € / 100gr
Lehning Rexorubia, 350 g
Lehning Rexorubia, 350 g
Normaalihinta €12,81 3,66 € / 100gr
Alennushinta €12,81 Normaalihinta €14,23
Säästät: -€1,42
3,66 € / 100gr

 

 

Mikä on Lehning Rexorubia, 350 g, ja mihin sitä käytetään?

Homeopaattinen lääke, jolla ei ole hyväksyttyjä terapeuttisia käyttöaiheita

Käyttöohjeet

Suositeltu annos on: - Aikuiset: 1 teelusikallinen 3 kertaa päivässä. Rakeet voidaan pureskella tai liuottaa pieneen määrään vettä. - Vaikka lasten annostusta tukevia tutkimuksia ei ole tehty, suositeltu annos lapsille on: ½ teelusikallista 3 kertaa päivässä. Rakeet tulee liuottaa vähän veteen. Hoidon kesto on rajoitettu yhteen kuukauteen. Sen jälkeen tarvitaan lääkärin lausunto. Suun kautta. Otetaan mieluiten erillään aterioista

Vasta-aiheet

Jos olet allerginen jollekin tämän lääkkeen ainesosalle

Haittavaikutukset

Kuten kaikki lääkkeet, myös tämä lääke voi aiheuttaa haittavaikutuksia, vaikka niitä ei esiinny kaikilla. Jos huomaat allergiaoireita (yliherkkyyttä), lopeta REXORUBIA-rakeiden käyttö.

Varotoimet

Kysy neuvoa lääkäriltä tai apteekista ennen REXORUBIA-rakeiden käytön aloittamista. Jos oireet pahenevat tai jos parannusta ei tapahdu 1 kuukauden kuluttua hoidon aloittamisesta, ota yhteyttä lääkäriin tai apteekkiin.

  Koostumus

- REXORUBIA-granulaatin vaikuttavat aineet ovat: Calcarea carbonica ostrearum 2 DH 0,32 g, Calcarea iodata 4 DH 0,16 g, Calcarea phosphorica 2 DH 0,32 g, Ferrum phosphoricum 2 DH 0,096 g, Juglans regia 4 DH 0,32 g, Magnesia phosphorica 2 DH 0,096 g, Natrum phosphoricum 2 DH 0,16 g, Natrum sulfuricum 3 DH 0,096 g, Rubia tinctoria 3 DH 0,32 g, Silicea 3 DH 0,32 g, annoskoko 8 g. - Muut ainesosat (apuaineet) ovat sakkaroosi, laktoosi, maissitärkkelys ja vanilliini.

Mikä on Lehning Rexorubia, 350 g:n hinta?

Käsikauppalääkkeiden hinta on lakisääteisesti vahvistettu. Farmaciasdirectistä voit kuitenkin ostaa Lehning Rexorubiaa, 350 g, jopa 10 %:n alennuksella, mikä on lain sallima enimmäisalennus.

Näkymät