Kokoelma:

Homeopathy for children

  • Heel Viburcol 15, yksiannosinen suun kautta otettava liuos
    -6%

    Heel Viburcol 15, yksiannosinen suun kautta otettava liuos

    Normaalihinta €14,22
    Alennushinta €14,22 Normaalihinta €15,05
    Säästät: -€0,83
  • BOIRON Stodal lapsille, siirappi 150 ml
    -11%

    BOIRON Stodal lapsille, siirappi 150 ml

    Normaalihinta €11,67
    Alennushinta €11,67 Normaalihinta €13,15
    Säästät: -€1,48
  • ExpectoDHU Cough Relief Syrup 200 ml
    -5%

    ExpectoDHU Yskänlievittävä siirappi 200 ml

    Normaalihinta €12,79 6,4 € / 100ml
    Alennushinta €12,79 Normaalihinta €13,53
    Säästät: -€0,74
    6,4 € / 100ml
  • Dhu Chamodent Children's Homeopathic Tooth Rash Relief Tablets 12 g
    -5%

    Dhu Chamodent - lasten homeopaattiset tabletit hampaiden puhkeamisen aiheuttaman ihottuman lievittämiseen, 12 g

    Normaalihinta €22,01 183,42 € / 100gr
    Alennushinta €22,01 Normaalihinta €23,29
    Säästät: -€1,28
    183,42 € / 100gr
  • Lehning Rexorubia, 350 g
    -10%

    Lehning Rexorubia, 350 g

    Normaalihinta €12,81 3,66 € / 100gr
    Alennushinta €12,81 Normaalihinta €14,23
    Säästät: -€1,42
    3,66 € / 100gr

Homeopathy for children offers a gentle, natural alternative to treat a range of common childhood symptoms. From digestive complaints to colds and sleeping difficulties, these homeopathic medicines for children are formulated to suit their developing bodies.

Why choose homeopathy for children?

Children's homeopathic remedies are well tolerated, non-invasive and can be safely administered from an early age. They do not contain harsh chemicals and are not addictive.

Key benefits

  • Natural and safe alternative for young children.
  • Easy to administer: granules, drops or single doses.
  • No significant side effects.
  • Indicated for digestive discomfort, fever, sleep or teething.

Buy homeopathy for children online

Discover our selection of homeopathic medicines for children in pharmacies, with natural options to take care of children's health with confidence.