Kokoelma:

Dog shampoos and conditioners

 

 

  • Douxo S3 Pyo Protective Shampoo, 200 ml
    -5%

    Douxo S3 Pyo suojaava shampo, 200 ml

    Normaalihinta €19,90 9,95 € / 100ml
    Alennushinta €19,90 Normaalihinta €21,05
    Säästät: -€1,15
    9,95 € / 100ml
  • Douxo S3 Pyo Mousse, 150 ml
    -6%

    Douxo S3 Pyo Mousse, 150 ml

    Normaalihinta €20,80 13,87 € / 100ml
    Alennushinta €20,80 Normaalihinta €22,11
    Säästät: -€1,31
    13,87 € / 100ml
  • Douxo Seborrhoea Shampoo 200 ml
    -6%

    Douxo Seborrhea-shampoo 200 ml

    Normaalihinta €19,90
    Alennushinta €19,90 Normaalihinta €21,16
    Säästät: -€1,26
  • Wilda Siberica Pet Detangling Shampoo, 400 Ml
    -21%

    Wilda Siberica lemmikkien takkuja irrottava shampo, 400 ml

    Normaalihinta €10,70 2,68 € / 100ml
    Alennushinta €10,70 Normaalihinta €13,47
    Säästät: -€2,77
    2,68 € / 100ml
  • Letikerato Balsamo 50 ml
    -22%

    Letikerato-hoitoaine 50 ml

    Normaalihinta €16,10 32,2 € / 100ml
    Alennushinta €16,10 Normaalihinta €20,63
    Säästät: -€4,53
    32,2 € / 100ml
  • Calier Emoltan Shampoo 250 ml
    -5%

    Calier Emoltan -shampoo 250 ml

    Normaalihinta €10,30 4,12 € / 100ml
    Alennushinta €10,30 Normaalihinta €10,84
    Säästät: -€0,54
    4,12 € / 100ml
  • Calier Kawu Frequent Use Deodorant Shampoo 250 ml
    -11%

    Calier Kawu Champu Usein käytettävä deodorantti 250 ml

    Normaalihinta €6,60 2,64 € / 100ml
    Alennushinta €6,60 Normaalihinta €7,44
    Säästät: -€0,84
    2,64 € / 100ml
  • Fatro Caniselenium Shampoo 250 ml
    -11%

    Fatro Caniselenium -shampoo 250 ml

    Normaalihinta €14,80 5,92 € / 100ml
    Alennushinta €14,80 Normaalihinta €16,72
    Säästät: -€1,92
    5,92 € / 100ml
  • Douxo Seb Spot On 25 x 2 ml
    -20%

    Douxo Seb Spot On 25 x 2 ml

    Normaalihinta €76,40
    Alennushinta €76,40 Normaalihinta €95,16
    Säästät: -€18,76
  • Artero Vitalising Shampoo 250Ml
    -21%

    Artero Vitalizing Shampoo 250 ml

    Normaalihinta €10,60 4,24 € / 100ml
    Alennushinta €10,60 Normaalihinta €13,37
    Säästät: -€2,77
    4,24 € / 100ml
  • Artero Vitalising Shampoo 5L
    -12%

    Artero Vitalisoiva shampo 5 l

    Normaalihinta €82,90 8290,0 € / 1kg
    Alennushinta €82,90 Normaalihinta €93,97
    Säästät: -€11,07
    8290,0 € / 1kg
  • Artero Moisturising Shampoo 250Ml
    -24%

    Artero kosteuttava shampo 250 ml

    Normaalihinta €11,00 4,4 € / 100ml
    Alennushinta €11,00 Normaalihinta €14,43
    Säästät: -€3,43
    4,4 € / 100ml
  • Artero Moisturising Shampoo 5Lt
    -10%

    Artero kosteuttava shampoo 5 l

    Normaalihinta €82,10 1,64 € / 100ml
    Alennushinta €82,10 Normaalihinta €90,95
    Säästät: -€8,85
    1,64 € / 100ml
  • Artero Basic Shampoo 5L
    -10%

    Artero Basic -shampoo 5 l

    Normaalihinta €48,30 0,97 € / 100ml
    Alennushinta €48,30 Normaalihinta €53,47
    Säästät: -€5,17
    0,97 € / 100ml
  • Artero Conditioner Protein Vital 100
    -12%

    Artero Protein Vital 100 -hoitoaine

    Normaalihinta €16,20 16,2 € / 1ud
    Alennushinta €16,20 Normaalihinta €18,42
    Säästät: -€2,22
    16,2 € / 1ud
  • Artero Intensifyng 1Lt
    -6%

    Artero Intensifyng 1 l

    Normaalihinta €54,50 5,45 € / 100ml
    Alennushinta €54,50 Normaalihinta €58,27
    Säästät: -€3,77
    5,45 € / 100ml
  • Artero Hygiene Speedchampu Dry 300 Ml
    -7%

    Artero Higiene Speedchampu kuivashampoo 300 ml

    Normaalihinta €16,50 5,5 € / 100ml
    Alennushinta €16,50 Normaalihinta €17,79
    Säästät: -€1,29
    5,5 € / 100ml
  • Artero Flash Conditioner 300 Ml
    -17%

    Artero Flash-hoitoaine 300 ml

    Normaalihinta €17,20 5,73 € / 100ml
    Alennushinta €17,20 Normaalihinta €20,61
    Säästät: -€3,41
    5,73 € / 100ml
  • Artero Protein Vital Conditioner 650Ml
    -17%

    Artero Protein Vital -hoitoaine 650 ml

    Normaalihinta €60,90 9,37 € / 100ml
    Alennushinta €60,90 Normaalihinta €73,21
    Säästät: -€12,31
    9,37 € / 100ml
  • Artero Matt-X
    -16%

    Artero Matt-X

    Normaalihinta €20,90 2090,0 € / 1kg
    Alennushinta €20,90 Normaalihinta €24,97
    Säästät: -€4,07
    2090,0 € / 1kg
  • Artero Shampoo Blanc 250 Ml
    -31%

    Artero Champu Blanc 250 ml

    Normaalihinta €12,30 4,92 € / 100ml
    Alennushinta €12,30 Normaalihinta €17,72
    Säästät: -€5,42
    4,92 € / 100ml
  • Artero White Shampoo 5L
    -19%

    Artero Valkoinen shampo 5 l

    Normaalihinta €90,40 1,81 € / 100ml
    Alennushinta €90,40 Normaalihinta €110,93
    Säästät: -€20,53
    1,81 € / 100ml
  • Artero Keratin Vital Conditioner 650Ml
    -14%

    Artero Keratin Vital -hoitoaine 650 ml

    Normaalihinta €64,80 9,97 € / 100ml
    Alennushinta €64,80 Normaalihinta €75,78
    Säästät: -€10,98
    9,97 € / 100ml
  • Artero Keratin Vital Conditioner 100
    -9%

    Artero Keratin Vital 100 -hoitoaine

    Normaalihinta €15,70 15,7 € / 1ud
    Alennushinta €15,70 Normaalihinta €17,30
    Säästät: -€1,60
    15,7 € / 1ud
  • Artero Static Control 150 Ml
    -11%

    Artero Static Control 150 ml

    Normaalihinta €12,20 8,13 € / 100ml
    Alennushinta €12,20 Normaalihinta €13,73
    Säästät: -€1,53
    8,13 € / 100ml
  • Artero Podium Strong Hold Hairspray 500 Ml
    -19%

    Artero Podium Strong Hold -hiuslakka 500 ml

    Normaalihinta €21,80 4,36 € / 100ml
    Alennushinta €21,80 Normaalihinta €27,05
    Säästät: -€5,25
    4,36 € / 100ml
  • Artero Protein & Keratin Display 12Ud
    -13%

    Artero Protein- ja keratiinivalmiste, 12 kpl

    Normaalihinta €151,00 15100,0 € / 1kg
    Alennushinta €151,00 Normaalihinta €174,06
    Säästät: -€23,06
    15100,0 € / 1kg
  • Artero Baby Shampoo 250 Ml
    -13%

    Artero Baby-shampoo 250 ml

    Normaalihinta €12,50 5,0 € / 100ml
    Alennushinta €12,50 Normaalihinta €14,32
    Säästät: -€1,82
    5,0 € / 100ml
  • Artero Relax Shampoo 250 Ml
    -10%

    Artero Relax -shampoo 250 ml

    Normaalihinta €14,80 5,92 € / 100ml
    Alennushinta €14,80 Normaalihinta €16,42
    Säästät: -€1,62
    5,92 € / 100ml
  • Artero Bye Bye Shampoo 250 Ml
    -15%

    Artero Bye Bye -shampoo 250 ml

    Normaalihinta €14,10 5,64 € / 100ml
    Alennushinta €14,10 Normaalihinta €16,66
    Säästät: -€2,56
    5,64 € / 100ml

Shampoos and conditioners for dogs at Farmaciasdirect

Keeping your dog 's coat clean and healthy is essential for its well-being. In our veterinary pharmacy, we offer a wide range of shampoos and conditioners for dogs, formulated specifically for each type of skin and coat. Whether your dog has sensitive skin or needs special treatment, here you will find what you need for a complete and healthy bathing routine.

Dog shampoo: cleansing and care for every skin type

Dog shampoo is essential to keep your dog 's coat clean and free from dirt, dust and bacteria. We offer dog shampoos in different formulas, such as dry dog shampoo, ideal for quick cleanings without getting your pet wet. We also have products designed to treat specific skin problems.

Shampoo for dogs with dermatitis: relief for sensitive skin

If your dog suffers from skin problems, such as dermatitis, it is crucial to use a dog shampoo for dermatitis. This type of shampoo is formulated to soothe irritated skin and relieve itching. In the online shop, we offer shampoo for dogs with dermatitis that contains natural and gentle ingredients, helping to restore the skin's balance without causing further irritation. For those looking for the best, we also offer dermatitis dog shampoo, a safe option for dogs with very sensitive skin or chronic problems.

Conditioners for dogs: moisturising and soothing

Using a dog conditioner after shampooing is essential to keep the coat soft, manageable and tangle-free. Dog conditioners are formulated to moisturise and nourish the coat, leaving it shiny and soft to the touch. In our shop, you'll find dog conditioners suitable for all coat types, from the shortest to the longest and curliest.

Dry shampoo for dogs: quick and effective cleaning

For those times when you can't bathe your dog with water, dog dry shampoo is the perfect solution. This product allows you to clean your pet's coat quickly and effectively, eliminating unpleasant odours and leaving your dog's coat fresh. It is especially useful for dogs that get dirty frequently or find it difficult to bathe with water.

Why choose our dog shampoos and conditioners?

At the Vet Shop, all our dog shampoos and conditioners are formulated with high quality ingredients that care for your pet's skin and coat without causing irritation. Our products are recommended both for daily use and for specific treatments, such as dermatitis.

At Farmaciasdirect, we offer you a complete selection of shampoos and conditioners for dogs that cover all your pet's needs, from quick cleaning with dry shampoo to specific treatments with shampoo for dogs with dermatitis. Plus, complement your dog's grooming routine with a dog conditioner that will keep your dog 's coat soft, shiny and healthy.

Explore our shop and find the perfect dog care products for your dog!