Kokoelma:

Dog cosmetics

  • Douxo S3 Pyo Protective Shampoo, 200 ml
    -5%

    Douxo S3 Pyo suojaava shampo, 200 ml

    Normaalihinta €19,90 9,95 € / 100ml
    Alennushinta €19,90 Normaalihinta €21,05
    Säästät: -€1,15
    9,95 € / 100ml
  • Douxo S3 Pyo Mousse, 150 ml
    -6%

    Douxo S3 Pyo Mousse, 150 ml

    Normaalihinta €20,80 13,87 € / 100ml
    Alennushinta €20,80 Normaalihinta €22,11
    Säästät: -€1,31
    13,87 € / 100ml
  • Douxo Seborrhoea Shampoo 200 ml
    -6%

    Douxo Seborrhea-shampoo 200 ml

    Normaalihinta €19,90
    Alennushinta €19,90 Normaalihinta €21,16
    Säästät: -€1,26
  • Letikerato Balsamo 50 ml
    -22%

    Letikerato-hoitoaine 50 ml

    Normaalihinta €16,10 32,2 € / 100ml
    Alennushinta €16,10 Normaalihinta €20,63
    Säästät: -€4,53
    32,2 € / 100ml
  • Calier Emoltan Shampoo 250 ml
    -5%

    Calier Emoltan -shampoo 250 ml

    Normaalihinta €10,30 4,12 € / 100ml
    Alennushinta €10,30 Normaalihinta €10,84
    Säästät: -€0,54
    4,12 € / 100ml
  • Calier Kawu Frequent Use Deodorant Shampoo 250 ml
    -11%

    Calier Kawu Champu Usein käytettävä deodorantti 250 ml

    Normaalihinta €6,60 2,64 € / 100ml
    Alennushinta €6,60 Normaalihinta €7,44
    Säästät: -€0,84
    2,64 € / 100ml
  • Fatro Caniselenium Shampoo 250 ml
    -11%

    Fatro Caniselenium -shampoo 250 ml

    Normaalihinta €14,80 5,92 € / 100ml
    Alennushinta €14,80 Normaalihinta €16,72
    Säästät: -€1,92
    5,92 € / 100ml
  • Douxo Seb Spot On 25 x 2 ml
    -20%

    Douxo Seb Spot On 25 x 2 ml

    Normaalihinta €76,40
    Alennushinta €76,40 Normaalihinta €95,16
    Säästät: -€18,76
  • Stangest Wild Cologne, 200 ml
    -13%

    Stangest Silvestre-hajuvesi, 200 ml

    Normaalihinta €8,30
    Alennushinta €8,30 Normaalihinta €9,56
    Säästät: -€1,26
  • Stangest Heliovet Sun Spray SPF 50, 80 ml
    -13%

    Stangest Heliovet aurinkosuojaspray SPF 50, 80 ml

    Normaalihinta €14,70
    Alennushinta €14,70 Normaalihinta €16,95
    Säästät: -€2,25
  • Aesculap Favourite Blade 700 1 20Mm
    -9%

    Aesculap Favorita 700 -terä 1 20 mm

    Normaalihinta €83,00 8300,0 € / 1kg
    Alennushinta €83,00 Normaalihinta €91,29
    Säästät: -€8,29
    8300,0 € / 1kg
  • Aesculap Exact Machine
    -12%

    Aesculap Exacta -kone

    Normaalihinta €208,30 20830,0 € / 1kg
    Alennushinta €208,30 Normaalihinta €236,44
    Säästät: -€28,14
    20830,0 € / 1kg
  • Heiniger Saphir Cord Adapter
    -9%

    Heiniger Saphir Cord -sovitin

    Normaalihinta €103,20 10320,0 € / 1kg
    Alennushinta €103,20 Normaalihinta €113,15
    Säästät: -€9,95
    10320,0 € / 1kg
  • Artero Vitalising Shampoo 250Ml
    -21%

    Artero Vitalizing Shampoo 250 ml

    Normaalihinta €10,60 4,24 € / 100ml
    Alennushinta €10,60 Normaalihinta €13,37
    Säästät: -€2,77
    4,24 € / 100ml
  • Artero Vitalising Shampoo 5L
    -12%

    Artero Vitalisoiva shampo 5 l

    Normaalihinta €82,90 8290,0 € / 1kg
    Alennushinta €82,90 Normaalihinta €93,97
    Säästät: -€11,07
    8290,0 € / 1kg
  • Artero Moisturising Shampoo 250Ml
    -24%

    Artero kosteuttava shampo 250 ml

    Normaalihinta €11,00 4,4 € / 100ml
    Alennushinta €11,00 Normaalihinta €14,43
    Säästät: -€3,43
    4,4 € / 100ml
  • Artero Moisturising Shampoo 5Lt
    -10%

    Artero kosteuttava shampoo 5 l

    Normaalihinta €82,10 1,64 € / 100ml
    Alennushinta €82,10 Normaalihinta €90,95
    Säästät: -€8,85
    1,64 € / 100ml
  • Artero Basic Shampoo 5L
    -10%

    Artero Basic -shampoo 5 l

    Normaalihinta €48,30 0,97 € / 100ml
    Alennushinta €48,30 Normaalihinta €53,47
    Säästät: -€5,17
    0,97 € / 100ml
  • Artero Conditioner Protein Vital 100
    -12%

    Artero Protein Vital 100 -hoitoaine

    Normaalihinta €16,20 16,2 € / 1ud
    Alennushinta €16,20 Normaalihinta €18,42
    Säästät: -€2,22
    16,2 € / 1ud
  • Artero Intensifyng 1Lt
    -6%

    Artero Intensifyng 1 l

    Normaalihinta €54,50 5,45 € / 100ml
    Alennushinta €54,50 Normaalihinta €58,27
    Säästät: -€3,77
    5,45 € / 100ml
  • Artero Hygiene Speedchampu Dry 300 Ml
    -7%

    Artero Higiene Speedchampu kuivashampoo 300 ml

    Normaalihinta €16,50 5,5 € / 100ml
    Alennushinta €16,50 Normaalihinta €17,79
    Säästät: -€1,29
    5,5 € / 100ml
  • Artero Flash Conditioner 300 Ml
    -17%

    Artero Flash-hoitoaine 300 ml

    Normaalihinta €17,20 5,73 € / 100ml
    Alennushinta €17,20 Normaalihinta €20,61
    Säästät: -€3,41
    5,73 € / 100ml
  • Artero Oil Fresh Cooling Spray
    -23%

    Artero Oil Fresh -jäähdytysspray

    Normaalihinta €15,00 1500,0 € / 1kg
    Alennushinta €15,00 Normaalihinta €19,47
    Säästät: -€4,47
    1500,0 € / 1kg
  • Artero Blade Care Oil 500Ml
    -6%

    Artero Blade Care -öljy 500 ml

    Normaalihinta €12,80 2,56 € / 100ml
    Alennushinta €12,80 Normaalihinta €13,65
    Säästät: -€0,85
    2,56 € / 100ml
  • Artero Protein Vital Conditioner 650Ml
    -17%

    Artero Protein Vital -hoitoaine 650 ml

    Normaalihinta €60,90 9,37 € / 100ml
    Alennushinta €60,90 Normaalihinta €73,21
    Säästät: -€12,31
    9,37 € / 100ml
  • Artero Matt-X
    -16%

    Artero Matt-X

    Normaalihinta €20,90 2090,0 € / 1kg
    Alennushinta €20,90 Normaalihinta €24,97
    Säästät: -€4,07
    2090,0 € / 1kg
  • Artero Shampoo Blanc 250 Ml
    -31%

    Artero Champu Blanc 250 ml

    Normaalihinta €12,30 4,92 € / 100ml
    Alennushinta €12,30 Normaalihinta €17,72
    Säästät: -€5,42
    4,92 € / 100ml
  • Artero White Shampoo 5L
    -19%

    Artero Valkoinen shampo 5 l

    Normaalihinta €90,40 1,81 € / 100ml
    Alennushinta €90,40 Normaalihinta €110,93
    Säästät: -€20,53
    1,81 € / 100ml
  • Artero Hygiene Perfume Impact 90 Ml
    -32%

    Artero Hygiene Impact -hajuvesi 90 ml

    Normaalihinta €18,20 20,22 € / 100ml
    Alennushinta €18,20 Normaalihinta €26,58
    Säästät: -€8,38
    20,22 € / 100ml
  • Artero Hygiene Perfume Violet 90 Ml
    -5%

    Artero Hygiene Violet -hajuste 90 ml

    Normaalihinta €21,20 23,56 € / 100ml
    Alennushinta €21,20 Normaalihinta €22,32
    Säästät: -€1,12
    23,56 € / 100ml

Dog cosmetics: care for your pet's skin and coat with high quality products.

At our veterinary pharmacy, we offer a complete range of dog cosmetics designed to keep your pet clean, healthy and looking its best. Dog cosmetics have evolved to include specialised products that not only care for the coat, but also protect the skin and improve your dog's overall health. Discover our natural dog cosmetics options that combine effectiveness with gentle, natural ingredients.

Vitamin C and rosehip for dogs: protection and regeneration

Vitamin C for dogs is an ideal supplement for strengthening the immune system and improving skin health. In addition, products such as rosehip oil for dogs are excellent for regenerating damaged skin, healing wounds and improving the appearance of the coat. These ingredients are essential in canine cosmetics, helping to keep your pet in top condition.

Bepanthol and specialised dermatitis cosmetics

If your dog suffers from skin problems, such as dermatitis, in our online shop you will find products such as Bepanthol for dogs, a balm that helps to soothe and moisturise irritated skin. In addition, our selection of products for dogs with dermatitis includes shampoos and lotions for dogs, formulated to reduce inflammation and itching, significantly improving your pet's quality of life.

Moisturisers and royal jelly for dogs: nourishment and holistic care

Your dog's skin and coat also need hydration to stay healthy. We offer moisturisers for dogs that are ideal for preventing dryness and improving coat texture. In addition, royal jelly for dogs is a natural supplement that provides essential vitamins and nutrients, promoting a strong, shiny coat and healthy skin.

Canine cosmetics: everything you need to care for your pet

Our dog cosmetics category includes everything you need to keep your dog looking and feeling great. From natural dog cosmetics to specific products such as special event make-up, we have what you need to give your dog the best care. If you're looking for options such as dog make-up, we also have products that are safe and specifically designed to avoid any adverse reactions.

Complete dog care products at Farmaciasdirect

At our online pet shop, we make sure that every product in our dog cosmetics category meets the highest quality standards. Whether you're looking for moisturising, skin regeneration or specialised treatments for conditions such as dermatitis, you'll find everything you need to care for your dog the way he deserves here.