Kokoelma:

Eye hygiene products

  • Blefarix Wipes 50 Sneezes
    -25%

    Blefarix-pyyhkeet, 50 yksiannosta

    Normaalihinta €17,10 0,34 € / 1ud
    Alennushinta €17,10 Normaalihinta €22,88
    Säästät: -€5,78
    0,34 € / 1ud
  • Lephagel Gel, 30 g
    -22%

    Lephagel-geeli, 30 g

    Normaalihinta €11,60
    Alennushinta €11,60 Normaalihinta €14,81
    Säästät: -€3,21
  • Banoftal Eye Bath 190 ml
    -9%

    Bañoftal silmäpesu 190 ml

    Normaalihinta €9,10 4,79 € / 100ml
    Alennushinta €9,10 Normaalihinta €9,95
    Säästät: -€0,85
    4,79 € / 100ml
  • Lephanet Wipes, 12 pieces
    -16%

    Lephanet-pyyhkeet, 12 kpl

    Normaalihinta €5,90
    Alennushinta €5,90 Normaalihinta €7,05
    Säästät: -€1,15
  • Optiben Cleansing Wipes 30 units
    -11%

    Optiben-puhdistuspyyhkeet, 30 kpl

    Normaalihinta €11,20 0,37 € / 1ud
    Alennushinta €11,20 Normaalihinta €12,60
    Säästät: -€1,40
    0,37 € / 1ud
  • Systane Wipes 30 units
    -24%

    Systane-pyyhkeet, 30 kpl

    Normaalihinta €11,10 0,37 € / 1ud
    Alennushinta €11,10 Normaalihinta €14,64
    Säästät: -€3,54
    0,37 € / 1ud
  • Oftaclean Ophthalmic Wipes, 30 Wipes
    -22%

    Oftaclean silmäpyyhkeet, 30 kpl

    Normaalihinta €12,70 0,42 € / 1ud
    Alennushinta €12,70 Normaalihinta €16,29
    Säästät: -€3,59
    0,42 € / 1ud
  • Bañoftal Eye Wipes 20 units
    -31%

    Bañoftal silmäpyyhkeet, 20 kpl

    Normaalihinta €9,30 0,47 € / 1ud
    Alennushinta €9,30 Normaalihinta €13,43
    Säästät: -€4,13
    0,47 € / 1ud
  • Alins Ophthalmic Solution, 10 ml
    -20%

    Alins silmätipat, 10 ml

    Normaalihinta €15,00 150,0 € / 100ml
    Alennushinta €15,00 Normaalihinta €18,75
    Säästät: -€3,75
    150,0 € / 100ml
  • Lephadosis 30 Sterile Wipes
    -21%

    Lephadosis 30 steriiliä pyyhettä

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Ozonest Ophthalmic Solution, 8 ml
    -36%

    Ozonest silmätippaliuos, 8 ml

    Normaalihinta €14,30 178,75 € / 100ml
    Alennushinta €14,30 Normaalihinta €22,18
    Säästät: -€7,88
    178,75 € / 100ml
  • Ozonest Ophthalmic Wipes, 20 wipes
    -32%

    Ozonest silmäpyyhkeet, 20 kpl

    Normaalihinta €14,40 0,72 € / 1ud
    Alennushinta €14,40 Normaalihinta €21,13
    Säästät: -€6,73
    0,72 € / 1ud
  • Estila, 10 wipes
    -15%

    Estila, 10 pyyhettä

    Normaalihinta €8,10 8,1 € / 1ud
    Alennushinta €8,10 Normaalihinta €9,51
    Säästät: -€1,41
    8,1 € / 1ud
  • Estila Forte 28 Wipes + 1 Pad
    -25%

    Estila Forte 28 pyyhettä + 1 tyyny

    Normaalihinta €16,00 0,57 € / 1ud
    Alennushinta €16,00 Normaalihinta €21,21
    Säästät: -€5,21
    0,57 € / 1ud
  • Alvita Latex Powdered Examination Gloves Size M, 100 pcs.
    -19%

    Alvita-lateksiset tutkimuskäsineet, jauheella, koko M, 100 kpl

    Normaalihinta €12,80 0,13 € / 1ud
    Alennushinta €12,80 Normaalihinta €15,85
    Säästät: -€3,05
    0,13 € / 1ud
  • Alvita Moisturising Drops with Hyaluronic Acid, 10 ml
    -18%

    Alvita-kosteuttavat tipat, joissa on hyaluronihappoa, 10 ml

    Normaalihinta €3,40 34,0 € / 100ml
    Alennushinta €3,40 Normaalihinta €4,15
    Säästät: -€0,75
    34,0 € / 100ml
  • Alvita Moisturising Drops With Hyaluronic Acid 20X0,4 Ml, 20 Units x 0,4 ml
    -18%

    Alvita-kosteuttavat tipat, joissa on hyaluronihappoa, 20 x 0,4 ml, 20 kpl x 0,4 ml

    Normaalihinta €4,90 1225,0 € / 100ml
    Alennushinta €4,90 Normaalihinta €5,95
    Säästät: -€1,05
    1225,0 € / 100ml
  • Alvita Ophthalmic Wipes, 28 Units
    -20%

    Alvita silmäpyyhkeet, 28 kpl

    Normaalihinta €6,50 0,23 € / 1ud
    Alennushinta €6,50 Normaalihinta €8,15
    Säästät: -€1,65
    0,23 € / 1ud
  • Oftan Macula Pack Ophthalmological Wipes, 2 x 30 Units
    -23%

    Oftan Macula Pack - silmäpyyhkeet, 2 x 30 kpl

    Normaalihinta €25,00 0,42 € / 1ud
    Alennushinta €25,00 Normaalihinta €32,58
    Säästät: -€7,58
    0,42 € / 1ud
  • Farline Optical Gottas Eye Irritation With Hypaluronic Acid Hypromellose, 10 X 0.40 Ml
    -19%

    Farline Óptica Gottas - silmien ärsytystä lievittävä valmiste, sisältää hyaluronihappoa ja hypromelloosia, 10 x 0,40 ml

    Normaalihinta €4,50 1125,0 € / 100ml
    Alennushinta €4,50 Normaalihinta €5,56
    Säästät: -€1,06
    1125,0 € / 100ml
  • Farline Optical Moisturising Drops With Hyaluronic Acid, 20 X 0X40 Ml
    -23%

    Farline Óptica - kosteuttavat silmätipat, joissa on hyaluronihappoa, 20 x 0 x 40 ml

    Normaalihinta €5,40 13,5 € / 100ml
    Alennushinta €5,40 Normaalihinta €7,04
    Säästät: -€1,64
    13,5 € / 100ml
  • Farline Optical Moisturising Drops , 10 ml
    -26%

    Farline Óptica silmänkostutuspisarat, 10 ml

    Normaalihinta €7,00 70,0 € / 100ml
    Alennushinta €7,00 Normaalihinta €9,42
    Säästät: -€2,42
    70,0 € / 100ml
  • Interapothek Ophthalmic Wipes, 20 units
    -7%

    Interapothek silmäpyyhkeet, 20 kpl

    Normaalihinta €8,60 0,43 € / 1ud
    Alennushinta €8,60 Normaalihinta €9,26
    Säästät: -€0,66
    0,43 € / 1ud
  • Visaid 0.2% Multidose, 10 ml
    -8%

    Visaid 0,2 % moniannos, 10 ml

    Normaalihinta €10,50 105,0 € / 100ml
    Alennushinta €10,50 Normaalihinta €11,39
    Säästät: -€0,89
    105,0 € / 100ml
  • Visaid 0.3% Multidose, 10 ml
    -5%

    Visaid 0,3 % moniannospakkaus, 10 ml

    Normaalihinta €13,10 131,0 € / 100ml
    Alennushinta €13,10 Normaalihinta €13,79
    Säästät: -€0,69
    131,0 € / 100ml
  • Oftan Macula Ophthalmic Wipes Pack, 4 x 30 Units
    -24%

    Oftan Macula Pack - silmäpyyhkeet, 4 x 30 kpl

    Normaalihinta €49,30 0,41 € / 1ud
    Alennushinta €49,30 Normaalihinta €65,16
    Säästät: -€15,86
    0,41 € / 1ud
  • Demodex visaid
    -13%

    Visaid Demodex

    Normaalihinta €24,00 24,0 € / 1ud
    Alennushinta €24,00 Normaalihinta €27,50
    Säästät: -€3,50
    24,0 € / 1ud
  • Rilastil Visilaude silmien puhdistuspyyhkeet, 16 kpl
    -13%

    Rilastil Visilaude silmien puhdistuspyyhkeet, 16 kpl

    Normaalihinta €8,65 0,54 € / 1ud
    Alennushinta €8,65 Normaalihinta €9,99
    Säästät: -€1,34
    0,54 € / 1ud
  • Brudy Wash Eyelid Cleanser, 50 ml
    -24%

    Brudy Wash -silmäluomien puhdistusaine, 50 ml

    Normaalihinta €7,40 14,8 € / 100ml
    Alennushinta €7,40 Normaalihinta €9,79
    Säästät: -€2,39
    14,8 € / 100ml
  • Estila Wipes , 60 units
    -28%

    Estila-pyyhkeet, 60 kpl

    Normaalihinta €20,50 0,34 € / 1ud
    Alennushinta €20,50 Normaalihinta €28,30
    Säästät: -€7,80
    0,34 € / 1ud

The products in our eye care category are designed to help you achieve your health and personal care goals, with safe formulas and visible results.

What are eye care products for?

They are targeted to meet specific needs with effective, quality solutions. Whether it's to improve your well-being, care for your skin or prevent discomfort, you'll find the right, reliable products here.

Key benefits

Using eye care products gives you access to specific formulations, carefully selected ingredients and recognised brands in the pharmaceutical industry.

Shop online with confidence

At Farmaciasdirect you can buy your favourite products quickly, securely and with total guarantee. We strive to always offer the best service and personalised attention.

Explore our selection of eye care products

Place your order today and benefit from the advantages of buying eye care with the support of a trusted online pharmacy.