Kokoelma:

Burns

  • Normogel Burn and Spray 75 ml
    -16%

    Normogel Palovamma- ja suihke 75 ml

    Normaalihinta €7,50 10,0 € / 100ml
    Alennushinta €7,50 Normaalihinta €8,98
    Säästät: -€1,48
    10,0 € / 100ml
  • Repalysyal Regenerating Cream , 30 gr
    -27%

    Repalysyal uudistava voide, 30 g

    Normaalihinta €14,30 47,67 € / 100gr
    Alennushinta €14,30 Normaalihinta €19,48
    Säästät: -€5,18
    47,67 € / 100gr
  • Rilastil Neoviderm Soothing Burn Emulsion 100 ml
    -27%

    Rilastil Neoviderm Rauhoittava palovammojen hoitoon tarkoitettu emulsio 100 ml

    Normaalihinta €14,40 14,4 € / 100ml
    Alennushinta €14,40 Normaalihinta €19,80
    Säästät: -€5,40
    14,4 € / 100ml
  • Rilastil Neoviderm Rauhoittava palovammojen hoitoemulsio 30 ml
    -26%

    Rilastil Neoviderm Rauhoittava palovammojen hoitoemulsio 30 ml

    Normaalihinta €7,30 24,33 € / 100ml
    Alennushinta €7,30 Normaalihinta €9,90
    Säästät: -€2,60
    24,33 € / 100ml

Are you looking for burn creams that really work? In this section we show you a carefully selected range of products with proven efficacy and high user satisfaction.

What are burn cream products for?

They are aimed at covering specific needs with effective and quality solutions. Whether to improve your well-being, care for your skin or prevent discomfort, you will find the most suitable and reliable products here.

Key benefits

Using burn cream products gives you access to specific formulations, carefully selected ingredients and recognised brands in the pharmaceutical sector.

Shop online with confidence

At Farmaciasdirect you can buy your favourite products quickly, securely and with total guarantee. We strive to always offer the best service and personalised attention.

Explore our selection of creams for burns

Place your order today and benefit from the advantages of buying creams for burns with the support of a trusted online pharmacy.