• Vichy Idéal Soleil Stick SPF 50+, 9 gr
-27%

Vichy Idéal Soleil Stick SPF 50+, 9 g

SKU-koodi376459

Erittäin tehokas suojaava stick, joka on tarkoitettu erityisesti herkille alueille.

Sisältää 9 g.

Normaalihinta €8,79 97,67 € / 100gr
Alennushinta €8,79 Normaalihinta €12,10
Säästät: -€3,31
97,67 € / 100gr
Vichy Idéal Soleil Stick SPF 50+, 9 gr
Vichy Idéal Soleil Stick SPF 50+, 9 g
Normaalihinta €8,79 97,67 € / 100gr
Alennushinta €8,79 Normaalihinta €12,10
Säästät: -€3,31
97,67 € / 100gr

 

 

Mikä on Vichy Ideal Soleil Stick SPF50+?

Se on erityisesti herkälle iholle tai herkille alueille tarkoitettu aurinkovoide tikun muodossa, joka torjuu UV-säteilyn haitallisia vaikutuksia. Sen hypoallergeeninen koostumus yhdistää Vichyn lämpöveden laajaspektriseen, valonkestävään UVA- ja UVB-suodatinjärjestelmään, jossa on Mexoryl®-suodatinta.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Suunniteltu erityisesti herkälle iholle tai herkille alueille.

Käyttöohjeet

Levitä stickiä herkille alueille (nenä, poskipäät, haavoittuneet alueet) ennen auringolle altistumista. Uudista levitys säännöllisesti, erityisesti uinnin, hikoilun tai pyyhkeellä kuivautumisen jälkeen.

Koostumus – INCI

RICINUS COMMUNIS OIL / CASTOR SEED OIL - ISOPROPYL PALMITATE - SYNTHETIC WAX - ISOHEXADECANE - C12-15 ALKYL BENZOATE - ETHYLHEXYL SALICYLATE - OZOKERITE - BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE - OCTOCRYLENE - ETHYLHEXYL TRIAZONE - BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE - DROMETRIZOLE TRISILOXANE - THEOBROMA CACAO SEED BUTTER / COCOA SEED BUTTER - BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER - CI 77492 / RAUTAOKSIDIT - CI 77491 - CI 77891 / TITANIUMDIOKSIDI - TOKOFEROLI.

Käyttöohjeet

Vältä kosketusta silmiin.