• Vetnova Titanium Muscleguard E+Se 450Gr
  • Vetnova Titanium Muscleguard E+Se 450 g
-8%

Vetnova Titanium Muscleguard E+Se 450 g

SKU-koodiTI8436545961377

Erinomainen lihasten suojaaja

Normaalihinta €24,90 55,33 € / 1kg
Alennushinta €24,90 Normaalihinta €26,99
Säästät: -€2,09
55,33 € / 1kg
Loppuunmyyty
Vetnova Titanium Muscleguard E+Se 450Gr
Vetnova Titanium Muscleguard E+Se 450 g
Normaalihinta €24,90 55,33 € / 1kg
Alennushinta €24,90 Normaalihinta €26,99
Säästät: -€2,09
55,33 € / 1kg

 

 

Ominaisuudet

• Tiivistetty ja tasapainoinen koostumus: 1 000 IU E-vitamiinia ja 1 mg seleeniä annosta kohti.
• Tehokas antioksidantti.
• Sisältää orgaanista seleeniä.
• Erittäin maukas, helppo annostella.

Suositellut käyttötarkoitukset

• Erinomainen lihasten suojaaja:
o Tukee lihasten kuntoa kovaan rasitukseen joutuvilla hevosilla.
o Antioksidanttivaikutus.
o Intensiivisen harjoittelun aikana hevosen suorituskyvyn optimoimiseksi.

Käyttöohjeet

Sekoita tuotetta ennen käyttöä. Sekoita rehuun.
• Anna 1 mittalusikallinen päivässä vähintään 15 peräkkäisen päivän ajan suoraan ruokakuppiin tai sekoitettuna rehuannokseen.
Varoitukset: Säilytä pakkaus tiiviisti suljettuna viileässä, kuivassa paikassa, suojattuna auringonvalolta sekä lasten ja eläinten ulottumattomissa. Täydentävä rehu hevosille, joita ei ole tarkoitettu ihmisravinnoksi. Päivittäiset annostusohjeet perustuvat keskikokoiseen aikuiseen hevoseen (500 kg). Säädä annostusmäärä hevosen painon mukaan.

Tärkeimmät ainesosat (30 g:ssa):
E-vitamiini 1 000 IU
Seleeni 1 mg

Koostumus

paahdettu ja mikronisoitu karob-hedelmäliha, natriumkloridi. Lisäaineet: IU/kg: ravitsemukselliset: 3a700 E-vitamiini 33333; mg/kg: 3b811 seleeni 33. Sideaineet: g/kg: E562 sepioliitti 120. Hapettumisenestoaine: mg/kg: E321 BHT 50. Analyyttiset komponentit (%): proteiini 3,8; raakarasva 0,35; raakakuitu 7; raakatuhka 20; natrium 2,3.