• Vagisil H.I. Odorblock, 500 ml
  • Vagisil H.I. Odorblock, 500 ml
-12%

Vagisil H.I. Odorblock, 500 ml

SKU-koodiVA8413853749002

Odor Block - päivittäinen intiimihygienägeeli, joka suojaa hajulta jopa 24 tuntia.

Normaalihinta €9,80 1,96 € / 100ml
Alennushinta €9,80 Normaalihinta €11,15
Säästät: -€1,35
1,96 € / 100ml
Vagisil H.I. Odorblock, 500 ml
Vagisil H.I. Odorblock, 500 ml
Normaalihinta €9,80 1,96 € / 100ml
Alennushinta €9,80 Normaalihinta €11,15
Säästät: -€1,35
1,96 € / 100ml

 

 

Odor Block -intimihygieniageeli tarjoaa jopa 24 tunnin suojan hajuja vastaan. Se ehkäisee hajuja ja puhdistaa intiimialueen. Sen hypoallergeeninen koostumus, joka on kehitetty uusimman ”ActiveScent”-teknologian avulla, tasapainottaa emättimen pH-arvoa ja estää bakteerien lisääntymistä, mikä estää epämiellyttävien hajujen leviämisen jo ennen niiden syntymistä.
Se tarjoaa raikkauden ja puhtauden tunteen sekä jopa 24 tunnin suojan hajuja vastaan. Tuote ei sisällä saippuaa ja säilyttää emättimen pH-tasapainon. Estää intiimialueen ärsytyksiä ja vaivoja. Gynekologisesti ja kliinisesti testattu. Hypoallergeeninen.
Mieto ja raikas tuoksu hoitaa intiimialuetta hellävaraisesti ja sopii optimaaliseen hygieniaan.
Käytä sitä päivittäin intiimihygieniassasi suihkugeelin tai saippuan sijaan. Levitä sitä suoraan tai laimennettuna intiimialueelle, joka on ensin kostutettu, ja huuhtele runsaalla vedellä.

Koostumus

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl
betaine, glyseriini, Melaleuca Alternifolia (teepuu) -lehtiuute, Calendula Officinalis
Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Aloe Barbadensis
Leaf Juice Powder, Tocopheryl Acetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium
kloridi, salisyylihappo, sitruunahappo, dinatrium-EDTA, polyquaternium-10, maitohappo, propyleeniglykoli, natriumbentsoaatti, hajuste.

Käyttöohjeet

Vain ulkoiseen käyttöön. Käytä päivittäin intiimihygieniaan suihkugeelin sijaan. Kaada käteen ja levitä. Huuhtele runsaasti vedellä. Käytä niin usein kuin
tarpeen.

Apteekkarin neuvo

Tuotetta ei saa käyttää, jos potilas on yliherkkä jollekin sen ainesosalle