• Simildiet Simil Care 50Ml.
-24%

Simildiet Simil Care 50 ml.

SKU-koodiSI8437000753940
Voide, joka palauttaa ja ylläpitää ihon suojakerroksen toimintaa. Sillä on pehmentävä, rauhoittava, punoitusta ehkäisevä, tulehdusta hillitsevä, lievittävä, uudistava ja haavoja parantava vaikutus.
Normaalihinta €11,30 22,6 € / 100ml
Alennushinta €11,30 Normaalihinta €14,84
Säästät: -€3,54
22,6 € / 100ml
Simildiet Simil Care 50Ml.
Simildiet Simil Care 50 ml.
Normaalihinta €11,30 22,6 € / 100ml
Alennushinta €11,30 Normaalihinta €14,84
Säästät: -€3,54
22,6 € / 100ml

 

 

Simildiet Simil Care 50 ml on kasviperäinen valmiste, jota käytetään ruoansulatuskanavan hoitoon. Sitä käytetään ravintolisänä ruoansulatuksen parantamiseen ja ruoansulatushäiriöiden oireiden, kuten närästyksen ja vatsan raskauden tunteen, lievittämiseen. Suositeltava annostus on 10 tippaa veteen laimennettuna ennen pääaterioita, enintään 3 kertaa päivässä. On tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja neuvotella terveydenhuollon ammattilaisen kanssa ennen hoidon aloittamista.

Koostumus

Simildiet Simil Care 50 ml sisältää seuraavia ainesosia: artisokkauutetta, boldouutetta, maarianohdakeuutetta, voikukkauutetta, fenkoliuutetta, kamomillauutetta, minttuuutetta ja rosmariiniuutetta.

Apteekkarin neuvo

On tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja neuvotella terveydenhuollon ammattilaisen kanssa ennen Simildiet Simil Care 50 ml -valmisteen käytön aloittamista. Lisäksi suositellaan, ettei ylitetä suositeltua annosta, joka on 10 tippaa laimennettuna veteen ennen pääaterioita, eikä valmisteen annostelua jatketa useammin kuin 3 kertaa päivässä. Jos havaitset sivuvaikutuksia tai haittavaikutuksia, lopeta tuotteen käyttö ja hakeudu lääkäriin.