• SVR Sebiaclear Ampoule Flash 30 ml
-28%
Svr

SEBIACLEAR Ampoule Flash 30 ml

SKU-koodiSV3662361002450
30 ml – Tasoittava, epäpuhtauksia ja punoitusta ehkäisevä tiiviste
Normaalihinta €28,80 96,0 € / 100ml
Alennushinta €28,80 Normaalihinta €39,95
Säästät: -€11,15
96,0 € / 100ml
SVR Sebiaclear Ampoule Flash 30 ml
SEBIACLEAR Ampoule Flash 30 ml
Normaalihinta €28,80 96,0 € / 100ml
Alennushinta €28,80 Normaalihinta €39,95
Säästät: -€11,15
96,0 € / 100ml
Lääkityssuositus
In the treatment of acne it is essential to use specific active ingredients that: clean the pore in depth (we avoid the appearance of pimples), improve the texture of the skin (we treat/prevent marks and spots), regulate sebum (prevents acne and shine), treat and prevent pimples. Moisturising is essential to keep the skin barrier stable. Sunscreen should be used to prevent worsening of the pathology and marks.
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 
30 ml – Tasoittava, epäpuhtauksia ja punoitusta torjuva tiiviste

Koostumus

AQUA/WATER/EAU, AZELAIC ACID, GLYCERIN, ISOPROPYL ALCOHOL, ISOPENTYLDIOL, NIACINAMIDE, ZINC GLUCONATE, DIKAPRYLYYLIETERI, SALISYYLIHAPPO, PARFUM (TUOKSU), PENTYLEENIGLYKOLI, SODIUM HYDROXIDE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SPHINGOMONAS FERMENT EXTRACT, CELLULOSE GUM, TOCOPHEROL

Käyttöohjeet

Ravista ennen käyttöä.
Levitä aamulla ja/tai illalla puhtaalle ja kuivalle kasvoille. Käytä yksinään tai yhdessä muiden päivittäisen ihonhoitorutiinin tuotteiden kanssa.
Älä niele – Säilytä lasten ulottumattomissa.
Älä säilytä yli 30 °C:n lämpötilassa.

Ainesosat

AQUA/WATER/EAU, AZELAIC ACID, GLYCERIN, ISOPROPYL ALCOHOL, ISOPENTYLDIOL, NIACINAMIDE, ZINC GLUCONATE, DICAPRYLYL ETHER, SALICYLIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE), PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SPHINGOMONAS FERMENT EXTRACT, CELLULOSE GUM, TOCOPHEROL
Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Toimittaja: Laboratoire SVR Toimittajan osoite: 79-83 Avenue Paul Vaillant-Couturier, 94250 GentillyMatkapuhelin: +33 1 41 24 70 00