• Rilastil Sun System SPF 50+ Clear Spray, 200 ml
-34%

Rilastil Sun System SPF 50+ läpinäkyvä suihke, 200 ml

SKU-koodi174936

Vedenkestävä SPF50+ -aurinkosuojasuihke, joka tarjoaa tehokkaan suojan ja jättää ihon läpinäkyväksi.

Sisältää 200 ml.

Normaalihinta €19,80 9,9 € / 100ml
Alennushinta €19,80 Normaalihinta €29,80
Säästät: -€10,00
9,9 € / 100ml
Rilastil Sun System SPF 50+ Clear Spray, 200 ml
Rilastil Sun System SPF 50+ läpinäkyvä suihke, 200 ml
Normaalihinta €19,80 9,9 € / 100ml
Alennushinta €19,80 Normaalihinta €29,80
Säästät: -€10,00
9,9 € / 100ml

 

 

Mikä on Rilastil Sun System 50+ Spray 360?

Se on suihkepohjainen aurinkosuojatuote, jossa on jatkuva ja 360° moniasentoinen suihkutus. Tuote on valmistettu Pro-DNA Complex -teknologialla ja tarjoaa korkean suojan UVA- ja UVB-säteilyltä. Sen koostumus kosteuttaa, pehmentää ja suojaa ihoa auttaen ehkäisemään pigmenttiläiskiä ja auringonpolttamia, samalla kun se jättää iholle läpikuultavan lopputuloksen.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Tuotetta suositellaan ihon suojaamiseen ja kosteuttamiseen.

Edut

Rilastil Sun System 50+ Spray 360 on vedenkestävä, hypoallergeeninen, ei-komedogeeninen tuote, joka ei sisällä alkoholia, väriaineita eikä vehnäjohdannaisia. Se on valmistettu ilman painekaasua ja sen koostumus on biohajoava. Pakkauksessa on 2 kpl 200 ml:n suihkepulloja.

Käyttöohjeet

Levitä tuotetta tasaisesti koko vartalolle vähintään 30 minuuttia ennen auringolle altistumista. Voidaan käyttää myös kostealle iholle. Huomioi annosteluaika, jotta pullo ei tyhjene.

Apteekin suositus

Jos ilmenee oireita, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä lääkäriin. Jos sinulla on kysyttävää Rilastil Sun System 50+ Spray 360 -tuotteesta, ota yhteyttä Farmaciasdirectin apteekkihenkilökuntaan.

Koostumus

Alkoholi, denaturoitu (SD-alkoholi 40-C) • C12–15-alkyylibentsoaatti • oktokryleeni • isoheksadekaani • metyylali • butyylimetoksidibentsoyylimetaani • etyyliheksyylistearaatti • Bis-etyyliheksyylioksifenolimetoksifenyylitriatsiini • Dibutyyliadipaatti • Dietyyliheksyylibutamidotriatsoni • Trimetyylipetaanidioli/adipiinihappo/glyseroli-ristipolymeeri • Polyesteri-7 • neopentyyliglykolidiheptanoaatti • vesi (Aqua) • dietyyliheksyylisyringydenemalonaatti • bisabololi • Schizandra chinensis -hedelmäuute • Artemisia umbelliformis -uute • Buddleja davidii -lehtiuute • Peucedanum ostruthium -lehtiuute • Pinus pinaster -kuori-/silmuuute • Karyyli-/kapriini-triglyseridi • Glyseriini • Diglyseriini • Tokoferyyliasetaatti • Natriumbentsoaatti • Kaliumsorbaatti • Parfum (tuoksu).