• Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml
  • Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml
  • Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml
  • Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml
-30%

Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml

SKU-koodiSI8436564661791

Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml on kasvojen hoitoon tarkoitettu voide, joka sisältää myös aurinkosuojan, jonka suojakerroin on 50+. Se on vedenkestävä ja antaa iholle tasaisen lopputuloksen, jolloin iho näyttää nuorekkaalta ja sileältä.

Normaalihinta €14,20 28,4 € / 100ml
Alennushinta €14,20 Normaalihinta €20,20
Säästät: -€6,00
28,4 € / 100ml
Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml
Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml
Normaalihinta €14,20 28,4 € / 100ml
Alennushinta €14,20 Normaalihinta €20,20
Säästät: -€6,00
28,4 € / 100ml

 

 

Mikä on Primaderm Xpertsun Urban

Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml, on kasvoille tarkoitettu aurinkovoide, joka on kehitetty erityisesti suojelemaan ihoa kaupunkien ilmansaasteiden aiheuttamalta ikääntymiseltä. Se suojaa ihoa myös UVA- ja UVB-säteilyltä sekä auttaa lieventämään ikääntymisen merkkejä.

Tätä varten Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml, yhdistää parhaat perinteiset aurinkosuodattimet, jotka tunnetaan korkeasta suojauskyvystään, ja sekoittaa ne luonnollisiin suodattimiin. Tavoitteena on hyödyntää niiden antioksidanttisia ominaisuuksia, jotka auttavat vähentämään valon aiheuttamaa ikääntymistä tuomalla mukanaan tulehdusta hillitseviä ja korjaavia vaikutuksia. Näin ne auttavat ehkäisemään ihoa vahingoittavia vaurioita.

Tuote sisältää myös Neøclair-Pro-peptidiä, jonka tuotemerkki on kehittänyt vihreän teen antioksidanttisten ominaisuuksien pohjalta ja joka auttaa puhdistamaan ihoa. Siksi se edistää ihon uudistumista, poistaa pigmenttimuutoksia ja korjaa kaupunkien saasteiden aiheuttamia vaurioita. Se takaa raikkaan ja tasaisen ihon, sillä se ehkäisee hyperpigmentaatiota ja suojaa solukalvoa, mikä tehostaa muiden ainesosien ikääntymistä ehkäiseviä ominaisuuksia.

Näin Singuladerm on kehittänyt erittäin tehokkaan aurinkovoiteen, joka suojaa ihoa ja auttaa saavuttamaan jopa 70 % säteilevämmän ja kirkkaamman ihon sävyn vain viidessä päivässä.

Kenelle Primaderm Xpertsun Urban on tarkoitettu?

Farmaciasdirect suosittelee tämän kasvoille tarkoitetun aurinkovoiteen käyttöä ihotyypistä riippumatta, sillä se ei jätä rasvaista tunnetta, ei ole kosteuttava ja imeytyy nopeasti ja täydellisesti.

Kuinka Primaderm Xpertsunia käytetään

Koska voide on nestemäistä, riittää, että ravistat pakkausta voiteen sekoittamiseksi ja levität muutaman tipan suoraan poskipäille, nenälle, otsalle ja leukaan. Hiero sitten voidetta kevyesti, jotta se imeytyy paremmin, ja lopulta se on täysin näkymätön.

Voide on suositeltavaa levittää 30 minuuttia ennen auringolle altistumista. Lisäksi voide on uusittava kahden tunnin välein ja vedestä noustua.

Vasta-aiheet

Primaderm Xpertsun Urban, 50 ml -tuotteen käytölle ei ole tiedossa vasta-aiheita . Sen käyttöä ei kuitenkaan suositella, jos olet allerginen tai yliherkkä jollekin sen ainesosalle.

Primaderm Xpertsun Urbanin koostumus

Vesi, butyleeniglykoli, etyyliheksyylimetoksisinnamaatti, butyylimetoksidibentsoylimetaani, dimetikoni, etyyliheksyylisalisylaatti, selluloosa-asetaatti, oktokryleeni, titaanidioksidi, asetyylitetrapeptidi-2, fenoksietanoli, selluloosa-asetaattibutyraatti, akrylaatit/C10-30-alkyyliakrylaatin ristisidottu polymeeri, fosfolipidit, dinatrium-EDTA, etyyliheksyyliglyseroli, hajuste, propyleeniglykolistearaatti, glyseroli, kapryyliglykoli.