• Medik8 Retinal Rewind Cyrstal Retinal 3 30Ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15Ml
  • Medik8 Retinal Rewind: Crystal Retinal 3 30 ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15 ml
  • Medik8 Retinal Rewind: Crystal Retinal 3 30 ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15 ml
  • Medik8 Retinal Rewind: Crystal Retinal 3 30 ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15 ml
  • Medik8 Retinal Rewind: Crystal Retinal 3 30 ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15 ml
-23%

Medik8 Retinal Rewind: Crystal Retinal 3 30 ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15 ml

SKU-koodiME818625027872

Retinal Rewind -anti-aging-duo

Anti-aging-sarja kasvoille ja silmänympärysalueelle. Koe vertaansa vailla oleva retinal-kaksikko, joka torjuu kaikki kasvojen näkyvät ikääntymisen merkit.

Tämä pakkaus sisältää:

Medik8 Crystal Retinal 3, 30 ml – täysikokoinen
Medik8 Retinal Ceramide Eye 3, 15 ml – täysikokoinen

Normaalihinta €64,00 213,33 € / 100ml
Alennushinta €64,00 Normaalihinta €83,00
Säästät: -€19,00
213,33 € / 100ml
Loppuunmyyty
Medik8 Retinal Rewind Cyrstal Retinal 3 30Ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15Ml
Medik8 Retinal Rewind: Crystal Retinal 3 30 ml + Crystal Retinal Ceramide 3 15 ml
Normaalihinta €64,00 213,33 € / 100ml
Alennushinta €64,00 Normaalihinta €83,00
Säästät: -€19,00
213,33 € / 100ml

 

 

Torju kaikki ihon ikääntymisen näkyvät merkit tehokkaalla A-vitamiiniyhdistelmällämme. Crystal Retinal 3 -kasvoseerumi kiinteyttää, kirkastaa ja siloittaa ihoa näkyvästi unen aikana, kun taas Crystal Retinal Ceramide Eye 3 torjuu silmänympärysryppyjä, ilmejuonteita ja turvotusta. Herää aamulla ja nauti virkeämmästä katseesta.

Hyödyt

Crystal Retinal 3
Tämä uusimman sukupolven seerumi sisältää 0,03 % kapseloitua retinaldehydiä ja toimii 11 kertaa nopeammin kuin retinoli [2]: se siloittaa ihon tekstuuria näkyvästi, vähentää ilmejuonteita ja palauttaa ihon hehkun yön aikana. Suositellaan A-vitamiinin käytön aloittelijoille.

Crystal Retinal Ceramide Eye 3
Asiantuntijoiden silmänympärysihon herkkyyttä silmällä pitäen kehittämä silmänympärysvoide, joka sisältää A-vitamiinia hitaasti vapautuvassa muodossa, sisältää 0,03 % kaksoiskapseloitua retinaldehydiä, joka tekee silmänympärysalueesta aamulla näkyvästi kirkkaamman, sileämmän ja elinvoimaisemman. Suositellaan myös A-vitamiinin käytön aloittelijoille.

Käyttöohjeet

Crystal Retinal 3
Levitä illalla puhdistuksen jälkeen 2 annosta Crystal Retinal 3:a kasvoille ja kaulalle. Anna tuotteen imeytyä ja levitä sen jälkeen kosteusvoide. Käyttö tulee aloittaa asteittain. Käytä tuotetta kahdesti viikossa kahden ensimmäisen viikon ajan, joka toinen ilta seuraavien kahden viikon ajan ja lopulta joka ilta.

Crystal Retinal Ceramide Eye 3
Levitä Crystal Retinal 3:n jälkeen riisinjyvän kokoinen määrä Crystal Retinal Ceramide Eye 3:a silmänympärysiholle välttäen silmäluomia. Käyttöä tulee aloittaa asteittain. Käytä tuotetta kahdesti viikossa kahden ensimmäisen viikon ajan, joka toinen ilta seuraavien kahden viikon ajan ja lopulta joka ilta.

Ainesosat

Retinaldehydi

Sen on osoitettu toimivan jopa 11 kertaa nopeammin kuin tavallinen retinoli,* retinaldehydi (lyhennettynä retinal) on vallankumouksellinen A-vitamiinin muoto, joka torjuu tehokkaasti hienojen juonteiden ja ryppyjen muodostumista, hyperpigmentaatiota, epätasaista ihon tekstuuria ja kiinteyden menetystä ilman ärsytystä.

*G. Siegenthaler ym., Retinol and retinal metabolism, Biochemical Journal, 1990, 268, s. 371–378.

Monimolekyylipainoinen hyaluronihappo
Sitoutuu kosteutta ihoon, täyttää ihoa välittömästi ja kosteuttaa sitä syvältä, jolloin ihosta tulee pehmeä ja joustava.

E-vitamiini
Tehokas antioksidantti, joka tarjoaa lisäsuojaa vapaiden radikaalien ikääntymistä aiheuttavilta vaikutuksilta. Se auttaa myös tehostamaan C-vitamiinin vaikutusta, jolloin saavutetaan optimaaliset, näkyvät tulokset.

Glyseriini
Luonnollinen kosteuttaja, joka sitoo kosteutta ihoon ja jättää ihon kosteutetuksi ja miellyttäväksi.

Kaksinkertaisesti kapseloitu retinaldehydi
Sen on osoitettu toimivan jopa 11 kertaa nopeammin kuin tavallinen retinoli,* retinaldehydi (lyhennettynä retinal) on vallankumouksellinen A-vitamiinin muoto, joka torjuu tehokkaasti hienojen juonteiden ja ryppyjen muodostumista, värimuutoksia, epätasaista ihon tekstuuria ja kiinteyden menetystä. Medik8:n ainutlaatuinen kaksoiskapselointiteknologia tuottaa erittäin hitaan vapautumisen ja retinaalin gradienttivaikutuksen iholla, mikä takaa saman tehon ja hellävaraisuuden herkällä silmänympärysalueella.

*G. Siegenthaler et al., Retinol and retinal metabolism, Biochemical Journal, 1990, 268, s. 371–378

Keramidit
Ihon suojakerroksessa luonnostaan esiintyvät keramidit toimivat jäljittelemällä luonnollista lipidi-suojakerrosta ja täyttävät sekä ravitsevat ihoa intensiivisesti.

Hyaluronihappoa sisältävät täytekuulat
Innovatiivinen hyaluronihappomuoto, joka täyttää ja tasoittaa hienoja juonteita ja ryppyjä sekä laajenee ryppyn syvyyteen antaen täyteläisen vaikutelman.

Kamomillauute
Kamomillauute, joka tunnetaan myös nimellä bisabololi, on luonnollinen antioksidantti, jolla on tulehdusta hillitseviä ominaisuuksia. Se auttaa pehmentämään ja rauhoittamaan herkkää ihoa näkyvästi ja takaa optimaalisen käyttömukavuuden.