• Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
  • Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
  • Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
  • Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
  • Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
-32%

Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml

SKU-koodiME818625027902

Luminous Lift Press & Glow -kaksikko, joka tarjoaa välitöntä hehkua ja pehmeyttä, siloittaa ja uudistaa ihon pintaa, kosteuttaa ihoa ja tekee ihon sävystä tasaisemman ja kirkkaamman, kun taas Liquid Peptides auttaa täyttämään ilmejuonteita ja ryppyjä sekä kiinteyttää ihoa näkyvästi.

Normaalihinta €49,90 166,33 € / 100ml
Alennushinta €49,90 Normaalihinta €73,00
Säästät: -€23,10
166,33 € / 100ml
Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml
Normaalihinta €49,90 166,33 € / 100ml
Alennushinta €49,90 Normaalihinta €73,00
Säästät: -€23,10
166,33 € / 100ml

 

 

Mikä on Medik8 Luminous Lift Press Glow 200 ml + Liquid Peptides 30 ml?

Luminous Lift Press & Glow -kaksikko tuo välitöntä hehkua ja pehmeyttä: se siloittaa ja uudistaa ihon pintaa, kosteuttaa ihoa ja tasoittaa ihon sävyä sekä antaa sille hehkua, kun taas Liquid Peptides auttaa täyttämään ilmejuonteita ja ryppyjä sekä kiinteyttää ihoa näkyvästi.

Paljasta säteilevä ja hehkuva iho joulun aikaan tämän tehokkaan päivittäisen tuoteparin avulla. Press & Glow siloittaa ja uudistaa ihon pintaa, kosteuttaa ihoa ja antaa sille tasaisemman ja kirkkaamman sävyn, kun taas Liquid Peptides auttaa täyttämään ilmejuonteita ja ryppyjä sekä kiinteyttää ihoa näkyvästi. Yhdessä ne jättävät kasvoille ravittuneen, raikkaan ja terveen hehkun, joka sopii täydellisesti juhlakautta varten.

Kirkasta, täytä ja pehmentä ihoa näkyvästi tällä kliinisesti testatulla yhdistelmällä.

Käyttöohjeet

Liquid Peptides 30 ml

Aamulla ja illalla kasvojen puhdistuksen jälkeen hiero 6 tippaa Liquid Peptides -tuotetta kasvoille, kaulalle ja dekolteelle. Anna tuotteen imeytyä ennen kosteusvoiteen levittämistä.

Press and Glow 200 ml

Avaa annostelija kiertämällä sen yläosaa vastapäivään, kunnes se napsahtaa. Aamulla ja illalla kasvojen puhdistuksen jälkeen aseta kasvojen puhdistustyyny (mieluiten uudelleenkäytettävä) tiukasti Press & Glow -annostelijan päälle ja paina 3–4 kertaa alaspäin. Liu’uta puhdistusliinaa kasvojen yli välttäen herkkää silmänympärysaluetta. Kierrä annostelijaa myötäpäivään, kunnes se lukittuu paikalleen.

Ainesosat

Liquid Peptides™ 30 %:n monipeptidiseerumi Complex Aqua (vesi), glyseriini, butyleeniglykoli, inuliini, natriumhyaluronaatti, pantenoli, alfa-glukaanioligosakkaridi, karnoosiini, karbomeeri, polysorbaatti 20, kaprylyyliglykoli, fenoksietanoli, hydroksipropyylisyklodekstriini, Dunaliella salina (vihreä levä) -uute, etyyliheksyyliglyseroli, sitruunahappo, palmitoil-tripeptidi-5, natriumbentsoaatti, asetyyliheksapeptidi-8, tetrapeptidi-21, pentapeptidi-18, palmitoil-tripeptidi-1, pantolaktoni, palmitoil-tripeptidi-38, palmitoil-tetrapeptidi-7, glyseryylikaprylaatti, maitohapon ja glykolihapon kopolymeeri, polyvinyylialkoholi, fenyylipropanoli, kuparipalmitoilheptapeptidi-14, heptapeptidi-15-palmitataatti, kaliumsorbaatti, ksantaanikumi.

Press & Glow™ PHA-päivittäinen kuorintavettä entsyymiaktivaattorilla Aqua (vesi), glukonolaktoni, glyseriini, hydrolysoitu Opuntia ficus-indica -kukkauute, Euterpe oleracea -hedelmäuute, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) -lehtimehu, natriumhydroksidi, natriumsitraatti, hydroksiasetofenoni, fenoksietanoli, etyyliheksyyliglyseriini, kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti.