• Isdinceutics Flavo-C 30 ml
-17%

Isdinceutics Flavo-C 30 ml

SKU-koodi176914

Hienostunut, C-vitamiinilla rikastettu seerumi, joka tarjoaa ikääntymistä ehkäisevää vaikutusta, auttaa torjumaan auringon aiheuttamaa ikääntymistä sekä suojaa ihoa säteilyltä ja vapaiden radikaalien aiheuttamilta soluvaurioilta.

Normaalihinta €51,49 171,63 € / 100ml
Alennushinta €51,49 Normaalihinta €61,95
Säästät: -€10,46
171,63 € / 100ml
Isdinceutics Flavo-C 30 ml
Isdinceutics Flavo-C 30 ml
Normaalihinta €51,49 171,63 € / 100ml
Alennushinta €51,49 Normaalihinta €61,95
Säästät: -€10,46
171,63 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

ISDIN, Isdinceutics Flavo-C, tiputin 30 ml

ISDINin Isdinceutics Flavo C on kasvojen seerumi, joka sisältää 8 % C-vitamiinia ja ginkgo bilobaa, jotka ovat erinomaisia ikääntymistä ehkäiseviä ainesosia, jotka viivästyttävät kypsän ihon merkkien ilmaantumista.

Ne auttavat myös suojaamaan ihoa valon aiheuttamalta ikääntymiseltä ja vapaiden radikaalien vaikutuksilta sekä edistävät kollageenin synteesiä.

Sen koostumus vaikuttaa ihoon 10 tunnin ajan.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

ISDINin Isdinceutics Flavo C on tarkoitettu kaikille kypsille ihotyypeille, joissa näkyy ikääntymisen merkkejä.

Edut

ISDINin Isdinceutics Flavo C on kevyt ja täyteläinen voide, joka imeytyy nopeasti ja auttaa ehkäisemään auringon aiheuttamaa ikääntymistä ja solujen hapettumista.

Lisäksi se valmistaa ihoa tulevia ikääntymistä ehkäiseviä hoitoja varten.

Tuote on dermatologisesti testattu, mikä takaa erinomaisen ihon siedettävyyden.

Käyttöohje

Levitä 5 tippaa kämmenelle aamulla ja illalla ja hiero sormenpäillä kasvoille, kaulalle ja dekolteelle välttäen silmänympärysihoa.

Apteekin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.

Koostumus

Tämän valmisteen vaikuttavat aineet ovat: propyleeniglykoli, vesi, ginkgo biloba -lehtiuute, askorbiinihappo, polysorbaatti 20, 1,2-heksanidioli, polysorbaatti 80, fenoksietanoli, maitohappo, natriumhydroksidi, ginkgo biloba