• La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 ml
  • La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 ml
-36%

La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 50 ml

SKU-koodi155187

SPF 50 -aurinkosuoja kasvoille, joka estää kiiltoa sekaiholle, rasvaiselle iholle tai akneen taipuvalle iholle.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €22,80 45,6 € / 100ml
Alennushinta €22,80 Normaalihinta €35,50
Säästät: -€12,70
45,6 € / 100ml
La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 ml
La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 50 ml
Normaalihinta €22,80 45,6 € / 100ml
Alennushinta €22,80 Normaalihinta €35,50
Säästät: -€12,70
45,6 € / 100ml

 

 

La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF50+

Tämä on päivittäiseen käyttöön tarkoitettu, kiiltoa hillitsevä aurinkovoide, joka on kehitetty erityisesti sekaiholle ja rasvaiselle iholle ja joka tarjoaa 12 tunnin mattapintaisen vaikutuksen.

Sen koostumus sisältää juuri tälle ihotyypille sopivia vaikuttavia aineita, kuten niacinamidia, sinkkiä ja salisyylihappoa, jotka auttavat vähentämään ihon epäpuhtauksia, mustapäitä ja laajentuneita ihohuokosia.

Sen nestemäinen, ihoa mattavaksi tekevä koostumus auttaa estämään ihon kiiltoa.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Suunniteltu sekaiholle, rasvaiselle iholle tai akneen taipuvalle iholle.

Käyttöohje

Levitä La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF50+ tasaisesti koko kasvoille aamulla ihonhoitorutiinin viimeisenä vaiheena ja ennen meikin levittämistä.

Apteekkarin vinkki

Hyvän aurinkovoiteen päivittäinen käyttö auttaa ehkäisemään ennenaikaista valon aiheuttamaa ikääntymistä.

Farmaciasdirect suosittelee tuotteen säännöllistä uudelleenlevittämistä, erityisesti voimakkaassa auringonpaisteessa.

Koostumus

La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF50+ sisältää: AQUA / WATER / EAU ● SILICA ● ISOPROPYL PALMITATE ● BIS-ETYYLIHEKSYYLIOKSIFENOLIMETOKSIFENYYLITRIAZIINI ● ETYYLIHEKSYYLISALISYLAATTI ● ETYYLIHEKSYYLITRIAZONI ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● DICAPRYLYL ETHER ● NIACINAMIDE ● DROMETRIZOLE TRISILOXANE ● PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID ● diisopropyyliadipaatti ● trietanolamiini ● glyseriini ● Zea mays -tärkkelys / maissitärkkelys ● diisopropyyli-sebakaatti ● dietyyliamino-hydroksibentsoyyliheksyylibentsoaatti ● PENTYLEENIGLYKOLI ● TOKOFEROLI ● NATRIUMSTEAROYLGLUTAMAATTI ● PERLIITTI ● AKRYLAATIT/C10–30-ALKYYLAKRYLAATTIRISTIKopolymeeri ● KAPRYLYLIGLYKOLI ● CI 15510 / ORANSSI 4 ● CI 16035 / PUNAINEN 40 ● INULIINILAURYYLIKARBAMAATTI ● ISOPROPYYLILAUROYYLISARKOSINAATTI ● P-ANISIHAPPO ● SALISYYLIHAPPO ● SILIKASILYLAATTI ● NATRIUMPOLYAKRYLAATTI ● TEREFTALYLIDENIDIKAMFORISULFONIHAPPO ● TITANIUMDIOKSIDI ● TRINATRIUMETYLEENIDIAAMIINIDISUKKINAATTI ● TROMETAMIINI ● KSANTANIKUMI ● SINKKI-PCA ● PARFUM / TUOKSU.

Käyttöohjeet

Vältä kosketusta silmiin.