• Isdin FotoUltra 100 Solar Allergy Fusion Fluid SPF50+, 50 ml
-16%

Isdin FotoUltra 100 Solar Allergy Fusion Fluid SPF50+, 50 ml

SKU-koodi166981

Erittäin laaja-alainen aurinkovoide, jonka vaikuttavat aineet lievittävät ja parantavat auringonallergiaan tai valoihottumaan liittyviä oireita.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €25,09 50,18 € / 100ml
Alennushinta €25,09 Normaalihinta €29,90
Säästät: -€4,81
50,18 € / 100ml
Isdin FotoUltra 100 Solar Allergy Fusion Fluid SPF50+, 50 ml
Isdin FotoUltra 100 Solar Allergy Fusion Fluid SPF50+, 50 ml
Normaalihinta €25,09 50,18 € / 100ml
Alennushinta €25,09 Normaalihinta €29,90
Säästät: -€4,81
50,18 € / 100ml
Lääkityssuositus

360º photoprotection: that which protects our skin inside and out from sun damage. We must not forget to also protect our face, body and hair. We complete topical photoprotection with oral photoprotection, to protect forgotten areas (ears, eyelids, feet...) and repair sun damage.

 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

ISDIN Foto Ultra Solar Allergy Fusion Fluid SPF100+?

Se on ainutlaatuinen hoito, jonka koostumus perustuu 1-prosenttiseen ektoiiniin, joka tekee ihosta vastustuskykyisemmän auringon säteilyn haitallisia vaikutuksia vastaan. Se tarjoaa kaksinkertaisen suojan vaadittuun vähimmäistasoon verrattuna, lievittää tulehdusta ja kutinaa sekä suojaa ihoa näkyvältä valolta.

Sen käyttö ehkäisee ja lievittää auringonallergiaan liittyviä oireita sekä muita valoihottumia, kuten polymorfista valoihottumaa, sekä lääkkeiden aiheuttamia valoallergisia reaktioita

Kenelle tuote on tarkoitettu

Erityisesti kehitetty käytettäväksi iholle, jolla on auringon säteilyallergia tai fotodermatiitti.

Edut

  • Auttaa ehkäisemään ja lievittämään auringon säteilyyn liittyvän allergian oireita sekä eräitä valodermatiteettityyppejä, jotka aiheuttavat ihottumaa, tulehdusta ja kutinaa.
  • Kevyt koostumus imeytyy nopeasti jättämättä rasvaista tunnetta iholle.
  • Tuote on testattu dermatologisesti, mikä takaa erinomaisen ihon siedettävyyden.

Käyttöohje

Levitä ISDIN Foto Ultra Solar Allergy Fusion Fluid SPF100+ puhtaalle ja ehjälle iholle 2 kertaa päivässä. Levitä uudelleen 2 tunnin välein auringossa oleskelun aikana. Aloita hoito 15–30 päivää ennen auringossa oleskelua ja jatka koko oleskelun ajan.

Apteekkarin suositukset

Pitkäkestoinen auringonotto voi aiheuttaa vakavia ja korjaamattomia terveyshaittoja, kuten ihosyöpää. FarmaciasDirectissa suosittelemme suojaamaan ihoasi laajakirjoisella aurinkovoiteella ja välttämään auringonvaloa silloin, kun säteily on voimakkainta ja siten vaarallisinta (klo 12.00–16.00).

Riippumatta siitä, valitsetko suojakertoimen 30 vai 50, aurinkovoidetta on uusittava vähintään kahden tunnin välein.

Vältä aineen joutumista silmiin; jos näin tapahtuu, huuhtele silmät runsaalla vedellä.

Koostumus

ISDIN Foto Ultra Solar Allergy Fusion Fluid SPF100+:n vaikuttavat aineet ovat: UVB-UVA-suodattimet, ektoiini, bisabololi, tokoferyyliasetaatti, pantenoli, apuaineet q.s.