• Isdin Fotoultra Active Unify Spf 50+ 50Ml
-10%

Isdin Fotoultra Active Unify SPF 50+ 50 ml

SKU-koodi171052

Ihon pigmenttimuutoksia vähentävä ja ehkäisevä voide, jonka koostumuksessa on SPF50+ -aurinkosuodattimia maksimaalisen suojan takaamiseksi.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €28,10 56,2 € / 100ml
Alennushinta €28,10 Normaalihinta €31,22
Säästät: -€3,12
56,2 € / 100ml
Isdin Fotoultra Active Unify Spf 50+ 50Ml
Isdin Fotoultra Active Unify SPF 50+ 50 ml
Normaalihinta €28,10 56,2 € / 100ml
Alennushinta €28,10 Normaalihinta €31,22
Säästät: -€3,12
56,2 € / 100ml
Lääkityssuositus
360º photoprotection: that which protects our skin inside and out from sun damage. We must not forget to also protect our face, body and hair. We complete topical photoprotection with oral photoprotection, to protect forgotten areas (ears, eyelids, feet...) and repair sun damage.
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Isdin Fotoultra Active Unify SPF 50+ 50 ml

Tämä aurinkosuojatuote sisältää DP3-Unify-kompleksia, joka on pigmenttiä vaalentavien vaikuttavien aineiden yhdistelmä, joka säätelee melaniinin tuotantoa ja auttaa vähentämään pigmenttitäpliä. Lisäksi se sisältää hyaluronihappoa, joka kosteuttaa ihoa ja auttaa sitä säilyttämään kosteuden.

Tuote tarjoaa korkean SPF 50+ -suojan UVA- ja UVB-säteilyltä, ja sen vaikutukset näkyvät jo kuukauden kuluttua. Sen suojakerroin on kaksi kertaa suurempi kuin tavallisessa SPF 50 -aurinkovoiteessa.

Tuote on saatavana 50 ml:n pakkauksessa.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Tuote on tarkoitettu suojaamaan kaikkia ihotyyppejä, myös atooppista ihoa tai pigmenttimuutoksista kärsivää ihoa, sillä se auttaa vähentämään hyperpigmentaatiota.

Edut

  • Tuotteella on virkistävä, nestemäinen koostumus, joka sulautuu täydellisesti ihoon.
  • Tuote tarjoaa näkyviä tuloksia jo yhden kuukauden kuluttua, ja sen koostumus vaikuttaa melaniinin muodostumisen tärkeimpiin vaiheisiin.
  • Öljytön koostumus.
  • Testattu dermatologisesti.

Käyttöohje

Levitä ISDIN Foto Ultra 100 Active Unify Fusión Fluid SPF 50+ aamulla ja toista levitys 2 tunnin välein tai niin usein kuin tarpeen. Parhaan tuloksen saavuttamiseksi käytä tuotetta 3 kuukauden ajan.

Apteekkarin suositukset

Pitkäkestoinen auringonvalolle altistuminen voi aiheuttaa vakavia ja korjaamattomia terveyshaittoja, kuten ihosyöpää. FarmaciasDirect suosittelee suojaamaan ihoasi laajakirjoisella aurinkovoiteella ja välttämään auringonvaloa silloin, kun säteily on voimakkainta ja siten vaarallisinta (klo 12.00–16.00). Riippumatta siitä, valitsetko suojakertoimen 30 vai 50, aurinkovoidetta on uusittava vähintään kahden tunnin välein.

Vältä tuotteen joutumista silmiin; jos näin tapahtuu, huuhtele silmät runsaalla vedellä.

Koostumus

Isdin Fotoultra Active Unify SPF 50+ 50 ml:n aktiiviset ainesosat ovat : Aqua (Water), Dibutyl Adipate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Niacinamide, Alcohol Denat., Titanium Dioxide [Nano], Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclohexasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, glyseroli, nylon-12, PEG-10-dimetikoni, natriumkloridi, fenoksietanoli, piidioksidi, dimetikoni, fenyylietyyliresorsinoli, disteardimoniumhektoriti, pantenoli, tokoferyyliasetaatti, allantoiini, glyseryylistearaatti, hajuste, dinatrium-EDTA, etyyliheksyyliglyseroli, natriumhyaluronaatti, dimetikonoli, PEG-8, tokoferoli, tetrapeptidi-30, askorbyylipalmitaatti, askorbiinihappo, sitruunahappo.