• Intimina Laselle, 48 gr
-45%

Intimina Laselle, 48 g

SKU-koodiIN6079

Laselle, 48 g Intimina on emättimen pallo, joka on valmistettu lääketieteellisestä silikonista ja jonka ytimessä on paino. Kegel-pallo värähtelee liikkeen mukana, mikä auttaa naista vahvistamaan ja kiinteyttämään lantionpohjan lihaksia.

Normaalihinta €13,40 27,92 € / 100gr
Alennushinta €13,40 Normaalihinta €24,45
Säästät: -€11,05
27,92 € / 100gr
Intimina Laselle, 48 gr
Intimina Laselle, 48 g
Normaalihinta €13,40 27,92 € / 100gr
Alennushinta €13,40 Normaalihinta €24,45
Säästät: -€11,05
27,92 € / 100gr

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Intiminan Laselle-emättimen pallo, 48 g, auttaa naista tuntemaan kehonsa paremmin ja vahvistaa lantionpohjaa. Kyseessä on emättimen pallo, jossa on lääketieteellisellä silikonilla päällystetty naru ja paino ytimessä.

Intiminan emättimen pallo on yksi pienimmistä vaihtoehdoista kansainvälisillä markkinoilla. Se tarjoaa erilaisia etuja lantionpohjalle.

Tuote auttaa kiinteyttämään ja vahvistamaan lantionpohjaa. Sitä on helppo käyttää harjoitusten yhteydessä. Se auttaa vahvistamaan alueen lihaksia. Siinä on 6 erilaista yhdistelmää.

Harjoituslaite sopii käytettäväksi herkillä kehon alueilla, sillä se ei sisällä ftalaatteja eikä BPA:ta. 48 gramman painoinen emättimen pallo on sarjansa kestävimpiä.

Intiminan harjoitusvälineen mukana toimitetaan antibakteerinen säilytyspussi, joka on ihanteellinen tuotteen säilyttämiseen ja turvallisuuteen.

Kenelle se on tarkoitettu?

Se on vaihtoehto naisille, jotka haluavat vahvistaa ja kiinteyttää lantionpohjaa.

Käyttöohje

Aseta emättimen pallo emättimeen narun avulla aina ulkopuolelta käsin, liu'uttamalla se sisään hellästi mutta päättäväisesti. Paremman asettumisen varmistamiseksi voit käyttää vesipohjaista liukastetta. Harjoitusvälineen tulee olla 2 cm:n päässä emättimen suuaukosta.

Supista emättimen lihaksia Kagel-pallon ympärillä, vedä sitä ylöspäin ja pidä asentoa enintään 10 sekuntia. Lopuksi rentouta lihakset, jotta tuote palaa alkuasentoonsa. Toista.

Poistaaksesi harjoitusvälineen, rentouta emättimen lihakset, tartu naruun ja vedä hitaasti. Jos se ei tule ulos nopeasti, istu alas ja rentoudu, jotta voit toistaa toimenpiteen. Enimmäiskäyttöaika on 60 minuuttia.

Puhdista harjoituslaite jokaisen käyttökerran jälkeen sille tarkoitettujen puhdistusaineilla. Älä käytä alkoholipohjaisia puhdistusaineita, sillä ne vahingoittavat silikonipintaa.

Vasta-aiheet

Älä käytä tuotetta, jos se näyttää olevan huonossa kunnossa. Säilytä viileässä, turvallisessa ja kuivassa paikassa. Älä käytä tuotetta, jos olet allerginen jollekin sen ainesosalle. Lue ainesosaluettelo huolellisesti ennen käyttöä. Älä jätä lasten ulottuville tai näkyville. Jos käytön aikana ilmenee epämukavuutta, poista laite. Jos epämukavuus jatkuu, ota yhteyttä asiantuntijaan.

Koostumus

Lääketieteellistä laatua oleva silikoni. Nauha. Antibakteerinen suojus.