• Intimina Laselle, 38 gr
-44%

Intimina Laselle, 38 g

SKU-koodiIN6062

Intimina Laselle, 38 g, on Kegel-harjoitusväline, joka auttaa sinua vahvistamaan lantionpohjan lihaksia. Se koostuu pallosta, jonka avulla voit supistaa, rentouttaa ja toistaa liikkeitä turvallisesti ja helposti.

Normaalihinta €12,50 32,89 € / 100gr
Alennushinta €12,50 Normaalihinta €22,51
Säästät: -€10,01
32,89 € / 100gr
Intimina Laselle, 38 gr
Intimina Laselle, 38 g
Normaalihinta €12,50 32,89 € / 100gr
Alennushinta €12,50 Normaalihinta €22,51
Säästät: -€10,01
32,89 € / 100gr

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Intimina Laselle, 38 g, kuuluu Kegel-harjoitusvälineisiin. Se on kehitetty auttamaan naisia vahvistamaan emättimen alueita. Tuote on narulla varustettu pallo, joka on valmistettu ensiluokkaisista materiaaleista. Se on turvallinen ja siten 100-prosenttisesti ihmiskeholle sopiva.

Pallo tunnetaan nimellä kiinalainen pallo, ja se on päällystetty lääketieteellisen luokan silikonilla, joka on hypoallergeenista ja antibakteerista. Se ei sisällä lateksia, toksiineja, BPA:ta eikä ftalaatteja. Se suojaa kehon kudoksia.

Sen sisällä on toinen pieni pallo, joka liikkuu liikkeen myötä ja luo värinän. Sen paino on keskitasoinen. Se on helppokäyttöinen (asettaminen ja poistaminen) ja tulokset näkyvät nopeasti. Jatkuva harjoittelu kasvattaa kestävyyttä asteittain.

Se auttaa harjoittamaan emätintä ja palauttamaan naisen intiimialueen tarvitseman lujuuden. Se auttaa ehkäisemään ja hoitamaan virtsankarkailua, jota voi ilmetä kyseisten lihasten heikkouden vuoksi. Sitä suositellaan alueen valmistelemiseen ja elvyttämiseen ennen raskautta.

Se auttaa palauttamaan lantionpohjan elinvoiman ja normaalin toiminnan raskauden jälkeen. Se helpottaa fyysisten tuntemusten palautumista intiimisuhteissa. Se auttaa parantamaan emättimen lihaskuntoa ja lisäämään nautintoa.

Tuote sisältää 36 mm:n halkaisijaltaan olevan ja 38 grammaa painavan harjoituspallon, käyttöohjeen sekä säilytyskotelon.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Tuote on tarkoitettu naisille, jotka tarvitsevat tai haluavat vahvistaa emättimen aluetta. Suositellaan aloittelijoille tai niille, jotka ovat havainneet lantionpohjan heikkoutta.

Käyttöohjeet

Aseta pallo lantioalueelle kahden senttimetrin päähän emättimen suusta. Varmista, että naru jää ulkopuolelle. Työnnä palloa varovasti mutta päättäväisesti. Voit käyttää vesipohjaisia liukasteita.

Aloita harjoitukset supistamalla, nostamalla ja pitämällä lihaksia jännittyneinä 2–10 sekuntia (niin kauan kuin se tuntuu mukavalta). Vapauta sitten lihakset ja lepää saman ajan. Tee tarvittava määrä toistoja. Voit pidentää harjoituksen kestoa päivittäin jokaisen harjoituksen yhteydessä.

Vasta-aiheet

Pidä tuote lasten ulottumattomissa. Käytä palloa ohjeiden mukaisesti. Säilytä tuote kotelossaan parhaan suojan ja säilyvyyden takaamiseksi.

Koostumus

Lääketieteellistä silikonia ja ABS-muovia.