• Dietmed Vermolise 250Ml.
-18%

Dietmed Vermolise 250 ml.

SKU-koodiDI5605481102110

Dietmed Vermolise 250 ml on tuote, jota käytetään suolistoloisten torjuntaan ja hävittämiseen elimistöstä. Se sisältää luonnollisia ainesosia, jotka auttavat torjumaan ja ehkäisemään mato- ja muiden loistartuntoja. Se on ravintolisä, jota voi käyttää säännöllisesti suoliston terveyden ylläpitämiseksi.

Normaalihinta €17,50 7,0 € / 100ml
Alennushinta €17,50 Normaalihinta €21,34
Säästät: -€3,84
7,0 € / 100ml
Dietmed Vermolise 250Ml.
Dietmed Vermolise 250 ml.
Normaalihinta €17,50 7,0 € / 100ml
Alennushinta €17,50 Normaalihinta €21,34
Säästät: -€3,84
7,0 € / 100ml

 

 

Dietmed Vermolise 250 ml on ravintolisä, joka sisältää huolellisesti valikoituja kasveja, joita on perinteisesti käytetty suolistoloisten torjuntaan. Se tarjoaa turvallisen ja luonnollisen tavan puhdistaa suolistoa ja auttaa kehoa poistamaan nämä ei-toivotut loiset. Lisäksi se ei sisällä sokeria, joten se sopii diabeetikoille.

Loiset, olivatpa ne sitten yksisoluisia tai matoja, ovat organismeja, jotka elävät toisen, yleensä suuremman organismin (isännän) sisällä. Loistartunnat ovat yleisiä Afrikan, Aasian ja Etelä-Amerikan maaseudulla, vaikka ne ovatkin harvinaisempia kehittyneissä maissa.

Parasiittisuus tarkoittaa kahden elävän olennon välistä suhdetta, jossa toinen osapuoli hyötyy yksipuolisesti. Isäntä tarjoaa elinympäristön loiselle, mikä luo vaihtelevan aineenvaihdunnallisen riippuvuuden.

Matoja pääsee elimistöön yleensä suun kautta (jotkut voivat tunkeutua myös ihon läpi). Suolistoon tarttuvat matot voivat jäädä sinne tai tunkeutua suolen seinämän läpi tartuttaakseen muita elimiä. Ihon läpi tunkeutuvat matot pääsevät elimistöön yleensä jalkapohjien kautta. Myös hyönteisten pureman kautta tapahtuva tartunta on yleistä.

Kun terapeutti epäilee, että jollakin voi olla loistartunta, hän voi määrätä veri-, uloste- tai virtsakokeita. Loisen patogeenisyydestä riippuen seuraukset voivat olla vakavia, joten on tärkeää ehkäistä tartuntoja asianmukaisesti ja noudattaa terapeuttin suosituksia.

Käyttöaiheet:

  • Tehokas suolistoloisia, kuten heisimatoja, suolinkaisia ja piiskamatoja, vastaan.
  • Edistää suoliston puhdistumista

Käyttöohjeet

Suositellaan 15 ml:n annosta kolme kertaa päivässä, noin tunnin kuluttua aterian jälkeen

Ainesosat

Valkosipuli (Allium sativum; sipuli) 2,5 %, mäkikuisma (Artemisia vulgaris, kasvi) 5 %, portulakka (Portulaca oleracea, lehdet) 5 %, piparminttu (Mentha piperita, lehdet) 3 %, kurpitsansiemenet (Cucurbita pepo) 3 %, raparperi (Rheum officinale, juuri) 2,5 %.