• Svr Cicavit+ Spf50+, 40 ml
-33%
Svr

CICAVIT+ SPF50+ 40 ml

SKU-koodiSV3662361001026
CICAVIT+ Crème 40 ml | Hoito, joka nopeuttaa ihon uudistumista ja rauhoittaa tehokkaasti koko perheen vaurioitunutta ja ärtynyttä ihoa
Normaalihinta €12,40 31,0 € / 100ml
Alennushinta €12,40 Normaalihinta €18,50
Säästät: -€6,10
31,0 € / 100ml
Svr Cicavit+ Spf50+, 40 ml
CICAVIT+ SPF50+ 40 ml
Normaalihinta €12,40 31,0 € / 100ml
Alennushinta €12,40 Normaalihinta €18,50
Säästät: -€6,10
31,0 € / 100ml

 

 
CICAVIT+ Crème 40 ml | Hoito, joka nopeuttaa ihon uudistumista ja rauhoittaa tehokkaasti koko perheen vaurioitunutta ja ärtynyttä ihoa

Koostumus

AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, DIISOPROPYL ADIPATE, SILICA, CETEARYL ALCOHOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CETEARETH-20, ETHYLHEXYL TRIAZONE, DIMETIKONI, NIASINAMIDI, POLYMETYYLIMETAKRYLAATTI, PENTYLEENIGLYKOLI, POLYESTER-7, AMINOMETYYLIPROPANOLI, BETA-KAROTEENI, BETA-SITOSTEROLI, CETEARYL-DIMETIKONI-RISTIKopolymeeri, DAUCUS CAROTA SATIVA (Porkkana) -juuriuute, GLYCINE SOJA (Soijapapu) -öljy, hydrattu fosfatidyylikoliini, LESITIINI, LEPIDIUM SATIVUM -ITU-UUTE, SKVALEENI, ALFA-GLUKAANI-OLIGOSAKKARIDI, KAFEYYLIGLUKOSIDI, DINATRIUMASETYYLIGLUKOSAMIINIFOSFAATTI, GLUKOOSI, GLYSERIINI, FYTINHAPPO, RAMNOOSI, TOKOFEROLI, TOKOFERYYLASETAATTI, 1,2-HEKSANEDIOLI, KAPRYYLI-/KAPRIINITRIGLYSERIDI, KAPRYLYLIGLYKOLI, SITRUUNAHAPPO, GLUKURONIHAPPO, HYDROKSIETYYLIACRYLAATTI/NATRIUMAKRYLOILDIMETYYLITAURAATTI-KOPOLYMEERI, LYSOLESITIINI, NEOPENTYYLIGLYKOLIDIHEPTANOAATTI, POLYSORBAATTI 60, PROPAANIDIOLI, NATRIUMLAURETISULFAATTI, SORBITANISOSTEARAATTI, KSANTAANIKUMI, KALIUMSORBAATTI, NATRIUMBENZOAATTI

Käyttöohjeet

Ärsyykö, vahingoittuuko tai herkistyykö ihosi auringonvalolle altistuessaan? Joka päivä koko perheen iho altistuu ulkoisille ärsykkeille, jotka aiheuttavat ärsytystä ja epämukavuutta kasvoissa ja vartalossa:
• Kuivuus, punoitus.
• Halkeileva iho, hiertymät
• Tatuoinnin ja ihotautien hoitojen (kuorinnat, laserhoidot) jälkeen
• Kuumuus, auringonpolttamat

Levitä runsas ja tasainen kerros puhtaalle ja kuivalle iholle ennen auringossa oleskelua. Toista levitys säännöllisesti suojan ylläpitämiseksi, erityisesti hikoilun, uinnin tai pyyhkeellä kuivautumisen jälkeen.

Vain ulkoiseen käyttöön.

Lue pakkausseloste huolellisesti ennen käyttöä.

Ainesosat

AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, DIISOPROPYL ADIPATE, SILICA, CETEARYL ALCOHOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CETEARETH-20, ETHYLHEXYL TRIAZONE, DIMETIKONI, NIASINAMIDI, POLYMETYYLIMETAKRYLAATTI, PENTYLEENIGLYKOLI, POLYESTER-7, AMINOMETYYLIPROPANOLI, BETA-KAROTEENI, BETA-SITOSTEROLI, CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DAUCUS CAROTA SATIVA (PORKKANA) -JUURIUUTE, GLYCINE SOJA (SOIJAPAPU) -ÖLJY, HYDROGENOITU FOSFATIDYYLIKOLIINI, LESITIINI, LEPIDIUM SATIVUM -ITU-UUTE, SKVALEENI, ALFA-GLUKAANI-OLIGOSAKKARIDI, KAFFEYYLIGLUKOSIDI, DINATRIUMASETYYLIGLUKOSAMIINIFOSFAATTI, GLUKOOSI, GLYSEROLI, FYTINHAPPO, RAMNOOSI, TOKOFEROLI, TOKOFERYYLASETAATTI, 1,2-HEKSAANIDIOLI, KAPRYYLIKARBOKSYYLITRIGLYSERIDI, KAPRYLYLIGLYKOLI, SITRUUNAHAPPO, GLUKURONIHAPPO, HYDROKSIETYYLIACRYLAATTI/NATRIUMAKRYLOILDIMETYYLITAURAATTI-KOPOLYMEERI, LYSOLESITIINI, NEOPENTYYLIGLYKOLIDIHEPTANOAATTI, POLYSORBAATTI 60, PROPANEDIOLI, NATRIUMLAURETISULFAATTI, SORBITANISOSTEARAATTI, KSANTAANIKUMI, KALIUMSORBAATTI, NATRIUMBENZOAATTI