• Isdin Fotoprotector Fusion Water Urban Spf30, 50 Ml
-12%

Isdin Fotoprotector Fusión Water Urban SPF 30, 50 ml

SKU-koodi197484

Erittäin kevyt kasvojen aurinkovoide päivittäiseen käyttöön, joka on tarkoitettu erityisesti kaupunkiympäristöön sen saasteita torjuvan koostumuksen ansiosta, joka suojaa myös siniseltä valolta.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €23,60 47,2 € / 100ml
Alennushinta €23,60 Normaalihinta €26,95
Säästät: -€3,35
47,2 € / 100ml
Isdin Fotoprotector Fusion Water Urban Spf30, 50 Ml
Isdin Fotoprotector Fusión Water Urban SPF 30, 50 ml
Normaalihinta €23,60 47,2 € / 100ml
Alennushinta €23,60 Normaalihinta €26,95
Säästät: -€3,35
47,2 € / 100ml
Lääkityssuositus
360º photoprotection: that which protects our skin inside and out from sun damage. We must not forget to also protect our face, body and hair. We complete topical photoprotection with oral photoprotection, to protect forgotten areas (ears, eyelids, feet...) and repair sun damage.
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on ISDIN Fusion Water Urban SPF30?

Se on hoito, joka tarjoaa korkean UVB/UVA- suojan (SPF 30) sekä suojan siniseltä valolta. Se on vesipohjainen ja rakenteeltaan erittäin kevyt, joten se sopii erinomaisesti päivittäiseen käyttöön ennen meikin levittämistä.

Se on rikastettu shogaolia ja gingerolia runsaasti sisältävällä inkivääriuutteella, joka vähentää oksidatiivista stressiä ja suojaa solujen DNA:ta, ehkäisten ennenaikaista valon aiheuttamaa ikääntymistä. Se tuo iholle hehkua eikä ärsytä silmiä, joten se sopii kaikille ihotyypeille.

On erittäin tärkeää käyttää kasvojen aurinkosuojaa päivittäin.

Kenelle tuote sopii

Sopii kaikille ihotyypeille, myös herkälle ja atooppiselle iholle.

Edut

- Ei aiheuta aknea ja on hypoallergeeninen.

- Suunniteltu erityisesti kaupunkiympäristöön sen antioksidanttisten ja saasteita torjuvien vaikuttavien aineiden ansiosta.

- Sisältää vesipohjaisen koostumuksen ja on erittäin kevyt.

- Parantaa ihon väsymyksen merkkejä ja lisää ihon hehkua.

- Sen hypoallergeeninen, iholle erittäin hyvin siedetty koostumus on ei-komedogeeninen ja öljytön, mikä minimoi allergiariskin.

Käyttöohjeet

Levitä ISDIN Fusión Water Urban SPF30 -aurinkovoidetta runsaasti kuivalle iholle ihonhoitorutiinin viimeisenä vaiheena ennen meikkiä.

Jos altistut auringolle yli kaksi tuntia, levitä tuotetta uudelleen.

Apteekkarin suositukset

Pitkäaikainen auringossa oleskelu voi aiheuttaa vakavia ja korjaamattomia terveyshaittoja, kuten ihosyöpää.

FarmaciasDirect suosittelee suojaamaan ihoa laajakirjoisella aurinkovoiteella ja välttämään auringonvaloa silloin, kun säteily on voimakkainta ja siten vaarallisinta (klo 12.00–16.00). Riippumatta siitä, valitsetko suojakertoimen 30 vai 50, tuotetta on levitettävä uudelleen vähintään kahden tunnin välein.

Koostumus

ISDIN Fusión Water Urbanin vaikuttavat aineet ovat: Aqua (Water), Octocrylene, Propanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, polysilicone-15, propyleeniglykolidikaprylaatti/dikapraatti, bis-etyyliheksyylioksifenolimetoksifenyylitriatsiini, piidioksidi, dimetikoni/vinyylidimetikoni-ristipolymeeri, 1,2-heksanidioli, hydroksiasetofenoni, polysorbaatti 60, PEG-10-dimetikoni, natriumhyaluronaatti, tokoferyyliasetaatti, ksantaanikumi, kaprylyyliglykoli, hajuste, dinatrium-EDTA, PEG-8, tokoferoli, tropoloni, askorbyylipalmitaatti, askorbiinihappo, sitruunahappo.