• Botanicapets Parasit off 100 gr
-27%

Botanicapets Parasit off 100 g

SKU-koodiBO8436572545762

Auttaa suoliston loisten torjunnassa ja suoliston toiminnan säätelyssä

Normaalihinta €14,80 148,0 € / 1kg
Alennushinta €14,80 Normaalihinta €20,20
Säästät: -€5,40
148,0 € / 1kg
Botanicapets Parasit off 100 gr
Botanicapets Parasit off 100 g
Normaalihinta €14,80 148,0 € / 1kg
Alennushinta €14,80 Normaalihinta €20,20
Säästät: -€5,40
148,0 € / 1kg

 

 

Lemmikeille tarkoitettu ravintolisä, jonka koostumus on suunniteltu ruoansulatuskanavan hoitoon. Se sisältää laksatiivisia ainesosia, jotka auttavat luomaan suolistoloisille epäsuotuisan ympäristön ja edistävät ruoansulatuskanavan moitteetonta toimintaa.

Käyttöohjeet

Anna kerran päivässä. Sekoita rakeet pieneen määrään kosteaa ruokaa. Anna vähintään 4–8 viikon ajan. Suositellaan annettavaksi useita kertoja vuodessa. Pitkäaikaisessa käytössä suositellaan ammattilaisen valvontaa. Jätä eläimelle aina puhdasta ja raikasta vettä saataville. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa, irti lattiasta ja suojattuna auringonvalolta.

Koostumus ja ainesosat

Auringonkukkaöljy, eukalyptuksen eteerinen öljy (2,25 %), piparmintun eteerinen öljy (1,35 %), kanelin eteerinen öljy (kanelaldehydi (1 %)), timjamin eteerinen öljy (0,75 %), oreganon eteerinen öljy (0,75 %), valkosipulin eteerinen öljy (0,5 %), sitrushedelmien eteerinen öljy (0,2 %), aniksen eteerinen öljy (0,2 %). Teknologiset lisäaineet: emulgointiaineet. Aistinvaraiset lisäaineet: Aromiaineet.

Ravintoarvot

Raakaproteiini: 0,05 %, raakaöljyt ja -rasvat: 73,34 %, raakakuitu: 0,14 %, raakatuhka: <0,1 %.