• Bioderma Photoderm Invisible Stick Spf 50+, 15 gr
  • Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g
  • Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g
  • Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g
  • Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g
  • Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g
-33%

Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g

SKU-koodiBI3701129820674

SPF 50+ -aurinkovoide tikkuina on innovatiivinen aurinkosuojaratkaisu, jossa yhdistyvät korkea tehokkuus ja ainutlaatuinen aistillinen kokemus.

Normaalihinta €12,10 80,67 € / 100gr
Alennushinta €12,10 Normaalihinta €17,95
Säästät: -€5,85
80,67 € / 100gr
Bioderma Photoderm Invisible Stick Spf 50+, 15 gr
Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF 50+, 15 g
Normaalihinta €12,10 80,67 € / 100gr
Alennushinta €12,10 Normaalihinta €17,95
Säästät: -€5,85
80,67 € / 100gr

 

 

Bioderma Photoderm Invisible Stick SPF50+ 15 g

SPF 50+ -aurinkovoide tikku muodossa on innovatiivinen ratkaisu aurinkosuojan alalla, jossa yhdistyvät korkea tehokkuus ja ainutlaatuinen aistillinen kokemus.

EDUT

- Tämä tuote on suunniteltu paitsi tarjoamaan erittäin korkeaa suojaa haitallisilta UVA- ja UVB-säteiltä, myös antamaan mattapintaisen lopputuloksen, joka sopii erinomaisesti niille, jotka haluavat kiiltämättömän ihon.

- Sen koostumus on rikastettu E-vitamiinilla, joka antaa sille tärkeitä antioksidanttisia ominaisuuksia, suojaa ihosoluja oksidatiiviselta stressiltä ja auttaa ehkäisemään auringonvalolle altistumisesta johtuvia soluvaurioita.

- Tätä aurinkosuojatikkuja suositellaan erityisesti kaikille ihotyypeille, myös herkimmille, sillä sen koostumus on hypoallergeeninen ja parabeeniton.

- Lisäksi sen kompakti ja helppokäyttöinen muotoilu mahdollistaa nopean ja tarkan levityksen milloin tahansa päivällä, mikä helpottaa tuotteen uudelleenlevittämistä kahden tunnin välein tai uinnin, kuivautumisen tai urheilun jälkeen.

- Näin se takaa, että iho on aina suojattu, ja pitää sen kosteutettuna ja miellyttävänä koko päivän ajan.

Käyttöohje

Levitä tasaisesti ja runsaasti 20 minuuttia ennen auringolle altistumista (pieni määrä tuotetta heikentää aurinkosuojan tasoa).
Levitä aurinkovoidetta uudelleen kahden tunnin välein tai ennen ja jälkeen uimisen, kuivautumisen tai urheilun.

Ainesosat

ISOAMYLLAURAATTI, TRIHEPTANOIINI, DIETYYLAMINOHYDROKSIBENZOYLIHEKSYYLIBENZOAATTI, SILIKA, HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENVAHAT, ARACHIDYYLIALKOHOLI, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, HYDROGENATED CASTOR OIL, BEHENYL ALCOHOL, C10–18-TRIGLYSERIDIT, ARACHIDYYLIGLUKOSIDI, TOKOFEROLI, TUOKSU (PARFUM), GLYCINE SOJA (SOIJAPAPU) -ÖLJY, DIBUTYYLADIPAATTI, DIISOPROPYYLISEBACAATTI, HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENÖLJY, DIKAPRYLYYLIKARBONAATTI, PROPYYLHEPTYYLIKAPRYLAATTI. [BI 2136]

Apteekkarin neuvo

Jos ihon ärsytystä ilmenee, ota yhteyttä ihotautilääkäriin.