• Bellapierre Cosmetics Eye And Face Book - Nude , 42,5 g
  • Bellapierre Cosmetics Eye And Face Book – Nude, 42,5 g
  • Bellapierre Cosmetics Eye And Face Book – Nude, 42,5 g
-35%

Bellapierre Cosmetics Eye And Face Book – Nude, 42,5 g

SKU-koodiBE812267020543
Silmämeikkipaletti, poskipuna, aurinkopuuteri ja korostusväri
Normaalihinta €29,30 68,94 € / 100gr
Alennushinta €29,30 Normaalihinta €45,00
Säästät: -€15,70
68,94 € / 100gr
Bellapierre Cosmetics Eye And Face Book - Nude , 42,5 g
Bellapierre Cosmetics Eye And Face Book – Nude, 42,5 g
Normaalihinta €29,30 68,94 € / 100gr
Alennushinta €29,30 Normaalihinta €45,00
Säästät: -€15,70
68,94 € / 100gr

 

 
Koko kasvoille tarkoitettu meikkipaletti, joka sisältää 25 erilaista silmämeikkiväriä eri viimeistelyillä, aurinkopuuterin, poskipunan ja korostusvärin. Erittäin pigmentoituneet silmämeikkivärit, jotka ovat saatavilla matta-, kiiltävä- ja metallisina viimeistelyinä, tarjoavat sinulle rajattomat meikkivaihtoehdot ja on valmistettu täysin luonnollisista ainesosista. Samettinen aurinkopuuteri antaa rusketuksen hehkua ja poskipuna terveellisen punastuksen. Viimeistele meikki korostusvoiteella, joka tuo luonnollista hehkua mihin tahansa korostettavalle alueelle, kuten poskipäiden yläosaan ja silmäluomien sisäkulmiin. Lisää meikkiisi täydellinen viimeistely. Sävyjä voi sekoittaa ja yhdistellä halutun sävyn luomiseksi.
Kuten kaikki meikkituotteemme, myös meikkipaletit on valmistettu turvallisimmista ainesosista, joten ne eivät ole myrkyllisiä eivätkä sisällä parabeeneja.

Ainesosat

Luomiväri:
Mika, magnesiumstearaatti, dimetikoni, etyyliheksyylipalmitaatti, polyisobuteeni, kaprylyyliglykoli, etyyliheksyyliglyseroli. Saattaa sisältää: rautaoksideja, mangaaniviolettiä, Brilliant Blue FCF:ää, FD&C Red No. 40:tä, ultramariinia, FD&C Yellow No. 5 Al Lake (CI 19140:1):tä, ferrosyanidia, titaanidioksidia, karmiinia.

Korostusväri:
etyyliheksyylipalmitaatti, ceresiini, mehiläisvaha, kiille, polyeteeni, oktyylidodekanol, kaprylyyliglykoli, tokoferyyliasetaatti, etyyliheksyyliglyseroli, hajuste. Saattaa sisältää: rautaoksideja, mangaaniviolettia, FD&C-sinistä nro 1 Al-järvi, FD&C-punaista nro 40 Al-lakka, ultramariinit, FD&C-keltainen nro 5 Al-lakka, ferrosyanidi, titaanidioksidi, karmiini, D&C-punainen nro 27, kromioksidivihreä.

Koostumus:
etyyliheksyylipalmitaatti, ceresiini, mehiläisvaha, kiille, polyeteeni, oktyylidodekanoli, kaprylyyliglykoli, tokoferyyliasetaatti, etyyliheksyyliglyseriini, hajuste. Saattaa sisältää: rautaoksideja, mangaaniviolettiä, FD&C-sinistä nro 1 Al-lakkaa, FD&C-punaa nro 40 Al Lake, ultramariinit, FD&C Yellow No. 5 Al Lake, ferrosyanidi, titaanidioksidi, karmiini, D&C Red No. 27, kromioksidivihreä.

Poskipuna:
Mika, titaanidioksidi, rautaoksidit.