• Bariatric Barihmb, 360 grams
-17%

Bariatric Barihmb, 360 g

SKU-koodiBA8437025563029

Jauhemainen ravintolisä, joka sisältää kreatiinia, HMB:tä, magnesiumia ja D-vitamiinia. Jokainen 6 g:n mitalusikka sisältää 2,5 g kreatiinia ja 1,5 g HMB:tä.

Normaalihinta €35,80 9,94 € / 100gr
Alennushinta €35,80 Normaalihinta €42,97
Säästät: -€7,17
9,94 € / 100gr
Bariatric Barihmb, 360 grams
Bariatric Barihmb, 360 g
Normaalihinta €35,80 9,94 € / 100gr
Alennushinta €35,80 Normaalihinta €42,97
Säästät: -€7,17
9,94 € / 100gr

 

 

Bariatric BariHMB marjat, 360 g on jauhemainen ravintolisä, joka sisältää kreatiinia, HMB:tä, magnesiumia ja D-vitamiinia. Tuote on saatavana 360 g:n purkissa, jossa on marjainen maku.

Mikä on BariHMB?

Se on jauhe, joka sekoitetaan veteen. Jokainen 6 g:n mitalusikallinen sisältää 2,5 g kreatiinia, 1,5 g HMB:tä, 123,7 mg magnesiumia ja 2,5 µg D-vitamiinia.

Mihin sen ravintoaineet tarvitaan?

Magnesium ja D-vitamiini edistävät lihasten normaalia toimintaa. Magnesium osallistuu myös normaaliin proteiinisynteesiin, ja kreatiini on mukana ravintolisänä liikuntaohjelmien tukena.

Ravintolisän ominaisuudet

  • Yhdistää neljä ravintoainetta yhteen annokseen.
  • HMB on kalsium-beta-hydroksi-beta-metyylibutyraatti, leusiinin johdannainen.
  • Yksi mittalusikallinen sisältää 33 % magnesiumin ravitsemuksellisesta viitearvosta (RDA).
  • Metsämarjan maku tarjoaa vaihtoehdon mauttomille jauheille.

BariHMB:n koostumus

Kreatiinimonohydraatti, HMB-Ca, magnesiumsitraatti, maltodekstriini, sitruunahappo, aromi, sukraloosi, betaniini ja kolekalsiferoli. 6 g:ssa: 2,5 g kreatiinia, 1,5 g HMB:tä, 123,7 mg magnesiumia ja 2,5 µg D-vitamiinia.

Miten BariHMB valmistetaan?

Liuota yksi 6 g:n mitalusikallinen 200 ml:aan vettä ja sekoita, kunnes jauhe on liuennut. Valmistaja suosittelee yhtä annosta päivässä, mutta annostusta tulee mukauttaa asiantuntijan suosituksen ja liikuntasuunnitelman mukaan.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Tuote on tarkoitettu aikuisille, jotka haluavat täydentää lihastoimintaan liittyviä ravintoaineita, mukaan lukien laihdutusleikkauksen läpikäyneet henkilöt. Ruokavaliota, liikuntaa ja kliinistä tilaa tulee arvioida kokonaisvaltaisesti.

Varotoimet ja säilytys

  • Älä ylitä suositeltua annosta äläkä korvaa monipuolista ruokavaliota tällä tuotteella.
  • Voi sisältää pieniä määriä gluteenia, kalaa, maitoa, munaa ja soijaa.
  • Kysy neuvoa, jos olet raskaana, imetät, sinulla on munuaissairaus tai käytät lääkkeitä.
  • Säilytä lasten ulottumattomissa, kuivassa ja valolta suojatussa paikassa.

Mikä on Bariatric BariHMB -marjaseoksen (360 g) hinta?

Tarkista Bariatric BariHMB:n punaiset marjat -tuotteen (360 g) hinta Farmaciasdirectistä ja tutustu voimassa oleviin tarjouksiin ennen ostoksen vahvistamista. Osta Farmaciasdirectistä, josta saat selkeät tiedot tuotteen pakkauskoosta ja suositellusta käytöstä.