• Avène Intense Protect Spf 50+, 3 x 150 ml
-32%

Avène Intense Protect SPF 50+, 3 x 150 ml

SKU-koodiAV4202601271179

Avene Intense Protect SPF 50+ tarjoaa laaja-alaisen aurinkosuojan. Se sopii erinomaisesti herkälle iholle, kun auringonvalo on erittäin voimakasta. Se suojaa ja kosteuttaa ihoa 8 tuntia yhtäjaksoisesti. Sopii lapsille, aikuisille ja raskaana oleville naisille.

Sisältää 3 x 150 ml.

Normaalihinta €53,70 11,93 € / 100ml
Alennushinta €53,70 Normaalihinta €78,60
Säästät: -€24,90
11,93 € / 100ml
Avène Intense Protect Spf 50+, 3 x 150 ml
Avène Intense Protect SPF 50+, 3 x 150 ml
Normaalihinta €53,70 11,93 € / 100ml
Alennushinta €53,70 Normaalihinta €78,60
Säästät: -€24,90
11,93 € / 100ml

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Avene Intense Protect SPF 50+ auttaa suojaamaan ihoa auringon aiheuttamilta vaurioilta. Se on erittäin laajakirjoinen aurinkovoide, mikä tarkoittaa, että se vähentää ultraviolettisäteilyn vaikutuksia ja suojaa korkeaenergiseltä näkyvältä siniseltä valolta (tunnetaan nimellä HEV). Tuote on vesi- ja hikoilunkestävä.

Sen hybridikoostumus imeytyy erittäin nopeasti, sillä se tunkeutuu ihoon alle 3 sekunnissa. Toinen tuotteen etu on sen 8 tuntia kestävä kosteuttava vaikutus. Se pitää ihon kosteutettuna ja estää sen kuivumisen.

Sen koostumus auttaa saavuttamaan läpinäkyvän ja näkymättömän lopputuloksen ilman valkoisia jälkiä, jopa tummimmalla iholla. Tuote on biohajoava, sisältää neljä aurinkosuodatinta eikä sisällä silikonia.

Ainesosista erottuu provitamiini E, joka on voimakas antioksidantti ja auttaa minimoimaan vapaiden radikaalien vaikutusta. Tämä aurinkovoide on dermatologisesti testattu ja tutkittu, jotta sen tehokkuus ja kyky vähentää sinisen valon iholle aiheuttamia vaikutuksia voidaan taata.

Kenelle se on tarkoitettu?

Se sopii 6 kuukauden ikäisille lapsille, aikuisille, raskaana oleville naisille sekä synnytyksen jälkeisessä hoidossa oleville naisille. Suositellaan kaikille ihotyypeille, I–VI.

Käyttöohjeet

Levitä riittävä määrä suojaamaan haluttua aluetta. Levitä uudelleen säännöllisesti suojan ylläpitämiseksi, erityisesti ulkoilun yhteydessä, kun hikoilu lisääntyy.

Suosittelemme levittämään voidetta sormenpäille ja hieromaan sitä sitten kevyesti, kunnes tuote on imeytynyt kokonaan. Tuotetta voi käyttää niin monta kertaa kuin on tarpeen, kunhan se ei aiheuta haittavaikutuksia.

Vasta-aiheet

Säilytä turvallisessa paikassa lasten ulottumattomissa. Älä käytä liikaa, sillä se voi aiheuttaa ihon ärsytystä. Lopeta käyttö, jos tuotteeseen ilmenee allergisia reaktioita. Avaamisen jälkeen tuotetta voi säilyttää enintään 6 kuukautta.

Koostumus

Avène-lähdevesi (avene aqua), C12-15-alkyylibentsoaatti, kapryyli-/kapriiniglyseridi, dikaprylyylikarbonaatti, dietyyliaminohydroksibentsoyyliheksyylibentsoaatti, glyseriini, etyyliheksyylitriazone, fenyleenibis-difenyylitriatsiini, vesi (aqua), bis-etyyliheksyyloksifenolimetosyfenyylitriatsiini, kaliumcetyylifosfaatti, stearyylialkoholi, VP/eikoseenikopolymeeri, bentsoehappo, kaprylyyliglykoli, glyseryylibehenaatti, glyseryylidibehenaatti, glyseryylistearaatti, PEG-100-stearaatti, polyakrylaatti-13, polyisobuteeni, polysorbaatti 20, PPG-1-PEG-9-lauryyliglykolieetteri, RED 33 (CI 17200), sorbitaanisostearaatti, tokoferoli, tokoferyyliglukosidi, tribeheniini, ksantaanikumi.