• Altruist Dermatologist SPF 30, 1L
-7%

Altruist Dermatologist SPF 30, 1 l

SKU-koodiAL5410

SPF 30 -aurinkovoide vartalolle, joka imeytyy nopeasti.

1 litran perhepakkaus.

Normaalihinta €29,60 2,96 € / 100ml
Alennushinta €29,60 Normaalihinta €31,99
Säästät: -€2,39
2,96 € / 100ml
Loppuunmyyty
Altruist Dermatologist SPF 30, 1L
Altruist Dermatologist SPF 30, 1 l
Normaalihinta €29,60 2,96 € / 100ml
Alennushinta €29,60 Normaalihinta €31,99
Säästät: -€2,39
2,96 € / 100ml

 

 

Mikä on Altruist Dermatologist SPF 30?

Se on erittäin kevyt, laajakirjoinen UVA/UVB-aurinkovoide vartalolle.

Tuotteen koostumuksessa on yhteensä 6 aurinkosuodatinta, mukaan lukien Tinosorb A2B, joka on yksi maailman innovatiivisimmista ja tehokkaimmista aurinkosuodattimista.

Tuote on saatavana 1 litran perhepakkauksena.

Edut

  • Erittäin korkea suoja, ultra-UVA-luokitus 5* (PPD 39).
  • Vesi- ja hikoilunkestävä, sopii ulkoilulajeihin ja uimiseen.
  • Nopeasti imeytyvä koostumus, joka ei jätä rasvaista tai valkeaa tunnetta eikä jättä jälkiä.
  • Satiininen ja hieman hohtava lopputulos.
  • Ei-komedogeeninen ja hypoallergeeninen koostumus.
  • Ei sisällä hajusteita eikä väriaineita.
  • Ei testattu eläimillä

Kenelle tuote sopii

Sopii kaikille ihotyypeille, myös herkälle iholle.

Käyttöohje

  1. Levitä Altruist Dermatologist SPF 30 puhtaalle iholle aamuisen ihonhoitorutiinin viimeisenä vaiheena.
  2. Levitä runsas määrä tuotetta kasvoille ja kaulalle vähintään 10–15 minuuttia ennen ulosmenoa.
  3. Levitä tuotetta uudelleen muutaman tunnin välein välttäen silmiin joutumista.

Ainesosat

Aqua, C12-15-alkyylibentsoaatti, etyyliheksyylisalisylaatti, butyylimetoksidibentsoyyli-metaani, etyyliheksyylistearaatti, oktokryleeni, glyseriini, fenyylibentsimidazolisulfonihappo, setearyylialkoholi, glyseryylistearaatti, titaanidioksidi (nano), tris-bifenyylitriatsiini (nano), akrylaatit/C10–30-alkyyliakrylaattikrosspolymeeri, pantenoli, kaprylyyliglykoli, butyleeniglykoli, propyleeniglykoli, decyyliglukosidi, ksantaanikumi, piroktonolamiini, titaanidioksidi, natriumsetearyylisulfaatti, piidioksidi, dinatriumfosfaatti, dietyyliheksyylinatriumsulfosukkinaatti, natriumhydroksidi, fenoksietanoli, hopeakloridi.