• Actifemme Íntimo, 300 ml
-14%

Actifemme Íntimo, 300 ml

SKU-koodiAC8437012861206
Päivittäiseen intiimihygieniaan tarkoitettu geeli
Normaalihinta €10,00 3,33 € / 100ml
Alennushinta €10,00 Normaalihinta €11,65
Säästät: -€1,65
3,33 € / 100ml
Actifemme Íntimo, 300 ml
Actifemme Íntimo, 300 ml
Normaalihinta €10,00 3,33 € / 100ml
Alennushinta €10,00 Normaalihinta €11,65
Säästät: -€1,65
3,33 € / 100ml

 

 
Actifemme® Íntimo Fisiológico on mieto, saippuaton geeli päivittäiseen intiimialueen hoitoon. Sen koostumus sisältää mietoja ja hellävaraisia vaikuttavia aineita, jotka puhdistavat ja poistavat hajut tehokkaasti ja turvallisesti. Maitohapon ansiosta ja pH-arvon ollessa 4,5 se palauttaa ja suojaa intiimialueen luonnollista tasapainoa.

Sen käyttö sopii erityisen hyvin tilanteisiin, joissa tarvitaan toistuvia pesuja: kuukautisten aikana, vaihdevuosien aikana, raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen; ennen ja jälkeen yhdynnän, runsaan valkovuodon yhteydessä, virtsankarkailun, peräpukamien, kuumien ilmastojen, urheilun, virtsarakon tulehduksen jne. yhteydessä.

Gynekologisesti ja dermatologisesti testattu.

Koostumus

Actifemme® Íntimo Fisiológico -valmisteen koostumus sisältää oliivilehtiuutetta (joka on runsaasti oleuropeiinia, polyfenoleja ja flavonoideja), maitohappoa, bisabololia, aloe veraa ja laureth-9:ää, jotka auttavat lievittämään kutinaa ja muita intiimialueella yleisiä vaivoja sekä suojaavat, rauhoittavat, kosteuttavat, poistavat hajua ja säätelevät pH-arvoa.

Käyttöohje

Käytä tuotetta etukäteen kostutetulle intiimialueelle. Huuhtele runsaalla vedellä. Käytä päivittäin. Vain ulkoiseen käyttöön.

Ainesosat

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoamphoacetate, Lactic Acid, Bisabolol, Olea Europaea Leaf Extract, PEG-120-metyyliglukosidioleaatti, laureth-9, natriumkloridi, hajuste, natriumbentsoaatti, kaliumsorbaatti, dinatrium-EDTA, bentsoehappo.

Apteekkarin neuvo

Voidaan käyttää 3 vuoden iästä alkaen. Sopii vegaaneille.