Kokoelma:

Rinses and mouthwashes

  • Isdin Bexident Duplo Gingival Mouthwash 2 x 500 Ml
    -19%

    Isdin Bexident Duplo -suunhuuhteluaine ikenille, 2 x 500 ml

    Normaalihinta €16,30
    Alennushinta €16,30 Normaalihinta €20,24
    Säästät: -€3,94
  • Isdin Bexident Daily Use Gingival Mouthwash 500 Ml
    -19%

    Isdin Bexident -ienhuuhteluvesi päivittäiseen käyttöön, 500 ml

    Normaalihinta €10,25
    Alennushinta €10,25 Normaalihinta €12,65
    Säästät: -€2,40
  • VITIS Gingival Mouthwash 1 Litre
    -15%

    VITIS Ikenien suuvesi 1 litra

    Normaalihinta €14,50 1,45 € / 100ml
    Alennushinta €14,50 Normaalihinta €17,04
    Säästät: -€2,54
    1,45 € / 100ml
  • Xeros Dentaid Mouthwash 500 ml
    -13%

    Xeros Dentaid suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €11,60 2,32 € / 100ml
    Alennushinta €11,60 Normaalihinta €13,32
    Säästät: -€1,72
    2,32 € / 100ml
  • Oraldine Antiseptic Pack 400Ml + 200Ml
    -30%

    Oraldine-desinfiointiaine, pakkaus 400 ml + 200 ml

    Normaalihinta €7,00 1,75 € / 100ml
    Alennushinta €7,00 Normaalihinta €10,00
    Säästät: -€3,00
    1,75 € / 100ml
  • VITIS Duplo Gingival Mouthwash 2x1000ml
    -28%

    VITIS Duplo-suuvesi ikenille 2 x 1000 ml

    Normaalihinta €24,50 1,23 € / 100ml
    Alennushinta €24,50 Normaalihinta €34,08
    Säästät: -€9,58
    1,23 € / 100ml
  • GingiKIN B5 Rinse 1L
    -8%

    GingiKIN B5 suuvesi 1 l

    Normaalihinta €15,60 1,56 € / 100ml
    Alennushinta €15,60 Normaalihinta €16,88
    Säästät: -€1,28
    1,56 € / 100ml
  • Perio Aid Maintenance Mouthwash Alcohol Free 1000 ml
    -13%

    Perio Aid -hoitava alkoholiton suuvesi 1000 ml

    Normaalihinta €16,30
    Alennushinta €16,30 Normaalihinta €18,65
    Säästät: -€2,35
  • VITIS Aloe Vera Mouthwash 1 Litre
    -17%

    VITIS Aloe Vera -suuvesi, 1 litra

    Normaalihinta €12,20 1,22 € / 100ml
    Alennushinta €12,20 Normaalihinta €14,64
    Säästät: -€2,44
    1,22 € / 100ml
  • VITIS Orthodontic Apple Mint Flavoured Mouthwash 1000 ml
    -15%

    VITIS Orthodontic suuvesi, omena-minttu-maku, 1000 ml

    Normaalihinta €15,20 1,52 € / 100ml
    Alennushinta €15,20 Normaalihinta €17,95
    Säästät: -€2,75
    1,52 € / 100ml
  • Perio Aid Alcohol Free Mouthwash Treatment 500 ml
    -18%

    Perio Aid alkoholiton suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €9,60 1,92 € / 100ml
    Alennushinta €9,60 Normaalihinta €11,70
    Säästät: -€2,10
    1,92 € / 100ml
  • VITIS Whitening Mouthwash 500 ml
    -8%

    VITIS Valkaiseva suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €10,30 2,06 € / 100ml
    Alennushinta €10,30 Normaalihinta €11,16
    Säästät: -€0,86
    2,06 € / 100ml
  • Desensin Plus Dental Mouthwash 1000 ml
    -16%

    Desensin Plus suuvesi 1000 ml

    Normaalihinta €14,00
    Alennushinta €14,00 Normaalihinta €16,74
    Säästät: -€2,74
  • Desensin Repair Mouthwash 500 ml
    -5%

    Desensin Repair suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €11,00 2,2 € / 100ml
    Alennushinta €11,00 Normaalihinta €11,58
    Säästät: -€0,58
    2,2 € / 100ml
  • VITIS Cpc Protect Alcohol Free Mouthwash 500 ml
    -12%

    VITIS Cpc Protect suuvesi 500 ml, alkoholittomat

    Normaalihinta €10,00 2,0 € / 100ml
    Alennushinta €10,00 Normaalihinta €11,35
    Säästät: -€1,35
    2,0 € / 100ml
  • KIN Aloe Vera Rinse, 500 ml
    -26%

    KIN Aloe Vera -huuhteluaine, 500 ml

    Normaalihinta €5,30
    Alennushinta €5,30 Normaalihinta €7,17
    Säästät: -€1,87
  • KIN GingiKIN B5 Rinse 500 ml
    -10%

    KIN GingiKIN B5 suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €11,30 2,26 € / 100ml
    Alennushinta €11,30 Normaalihinta €12,57
    Säästät: -€1,27
    2,26 € / 100ml
  • Dentaid Fluor Aid Daily Oral Rinse 0'05 500 ml
    -15%

    Dentaid Fluor Aid päivittäinen suuvesi 0,05 500 ml

    Normaalihinta €6,00 1,2 € / 100ml
    Alennushinta €6,00 Normaalihinta €7,06
    Säästät: -€1,06
    1,2 € / 100ml
  • KIN Forte Gingival Rinse 500 ml
    -13%

    KIN Forte -ienhuuhtelu 500 ml

    Normaalihinta €11,30
    Alennushinta €11,30 Normaalihinta €13,05
    Säästät: -€1,75
  • KIN Gingival Complex Rinse 500 ml
    -18%

    KIN Gingival Complex -suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €11,20
    Alennushinta €11,20 Normaalihinta €13,63
    Säästät: -€2,43
  • Listerine suuvesi hampaiden ja ikenien suojaksi, raikas minttu, 2 x 1 l:n pakkaus
    -26%

    Listerine suuvesi hampaiden ja ikenien suojaksi, raikas minttu, 2 x 1 l:n pakkaus

    Normaalihinta €12,40
    Alennushinta €12,40 Normaalihinta €16,79
    Säästät: -€4,39
  • KIN Care Rinse 250 ml
    -19%

    KIN Care huuhteluaine 250 ml

    Normaalihinta €12,00 4,8 € / 100ml
    Alennushinta €12,00 Normaalihinta €14,89
    Säästät: -€2,89
    4,8 € / 100ml
  • Perio Aid Maintenance Mouthwash Alcohol Free, 500 ml
    -17%

    Perio Aid - suuvesi ilman alkoholia, 500 ml

    Normaalihinta €9,70 1,94 € / 100ml
    Alennushinta €9,70 Normaalihinta €11,70
    Säästät: -€2,00
    1,94 € / 100ml
  • Oddent Oral Rinse 150 ml
    -11%

    Oddent suuvesi 150 ml

    Normaalihinta €10,10
    Alennushinta €10,10 Normaalihinta €11,36
    Säästät: -€1,26
  • Listerine alkoholiton, mieto suuvesi, 2 x 1 l
    -22%

    Listerine alkoholiton, mieto suuvesi, 2 x 1 l

    Normaalihinta €13,10
    Alennushinta €13,10 Normaalihinta €16,72
    Säästät: -€3,62
  • Kin Fluorkin Ac Rinse 500 ml 2X1
    -5%

    Kin Fluorkin Ac suuvesi 500 ml 2X1

    Normaalihinta €7,10 1,42 € / 100ml
    Alennushinta €7,10 Normaalihinta €7,47
    Säästät: -€0,37
    1,42 € / 100ml
  • KIN Orthokin Strawberry/Menthol Rinse 500 ml
    -16%

    KIN Orthokin mansikka/mentoli-suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €11,40
    Alennushinta €11,40 Normaalihinta €13,51
    Säästät: -€2,11
  • VITIS Aloe Vera Mouthwash 500 ml
    -9%

    VITIS Aloe Vera -suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €8,50 1,7 € / 100ml
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €9,39
    Säästät: -€0,89
    1,7 € / 100ml
  • Lacerfresh Mouthwash 500 ml
    -16%

    Lacerfresh suuvesi 500 ml

    Normaalihinta €7,20 1,44 € / 100ml
    Alennushinta €7,20 Normaalihinta €8,60
    Säästät: -€1,40
    1,44 € / 100ml
  • KIN PerioKIN Rinse 250 ml
    -6%

    KIN PerioKIN suuvesi 250 ml

    Normaalihinta €9,20 3,68 € / 100ml
    Alennushinta €9,20 Normaalihinta €9,79
    Säästät: -€0,59
    3,68 € / 100ml

Daily care needs products you can trust. In this collection of rinses and mouthwashes we bring together options that combine pharmaceutical tradition with modern innovation.

How are the rinses and mouthwash products useful?

They are formulated to help you get better rinses and mouthwashes and make it easier for you to perform tasks such as rinses and mouthwashes online on a daily basis. In addition, they respond to specific needs such as recommended rinses and mouthwashes or daily use rinses and mouthwashes, while maintaining a high level of safety and efficacy.

Benefits that make a difference

Using rinses and mouthwashes allows you to enjoy benefits such as effective rinses and mouthwashes or natural rinses and mouthwashes, as well as adapting to different types of users thanks to their versatility and tolerance. With quality ingredients and pleasant textures, many of these products are recommended by experts.

Shop with confidence at Farmaciasdirect

Access our online shop and find rinses and mouthwashes products and rinses and mouthwashes at one click price. We offer professional service, fast delivery and an up-to-date catalogue so you always have what you need at hand.

Find out more about rinses and mouthwashes

Don't miss the opportunity to try quality rinses and mouthwashes, rinses and mouthwashes without side effects or any other solution in this category. Fast-acting rinses and mouthwashes, rinses and mouthwashes for adults and pharmacy rinses and mouthwashes are available here, at the best price and with a full guarantee.