Kokoelma:

Optics

  •  
  •  
  • Hylo Gel Eye Drops 10 ml
    -14%

    Hylo Gel -silmätipat 10 ml

    Normaalihinta €16,20 162,0 € / 100ml
    Alennushinta €16,20 Normaalihinta €18,83
    Säästät: -€2,63
    162,0 € / 100ml
  • Hyabak Eye Drops Solution, 10 ml
    -26%

    Hyabak-silmätipat, 10 ml

    Normaalihinta €8,90 89,0 € / 100ml
    Alennushinta €8,90 Normaalihinta €11,99
    Säästät: -€3,09
    89,0 € / 100ml
  • Thealoz Duo Eye Drops 10 ml
    -31%

    Thealoz Duo silmätipat 10 ml

    Normaalihinta €12,70 127,0 € / 100ml
    Alennushinta €12,70 Normaalihinta €18,43
    Säästät: -€5,73
    127,0 € / 100ml
  •  
  • Aredsan, 60 capsules
    -28%

    Aredsan, 60 kapselia

    Normaalihinta €28,00 0,47 € / 1ud
    Alennushinta €28,00 Normaalihinta €38,69
    Säästät: -€10,69
    0,47 € / 1ud
  •  
  • Lubristil-hyaluronaatti silmien kuivumiseen, 30 yksiannospakkausta
    -20%

    Lubristil-hyaluronaatti silmien kuivumiseen, 30 yksiannospakkausta

    Normaalihinta €13,40 0,45 € / 1ud
    Alennushinta €13,40 Normaalihinta €16,69
    Säästät: -€3,29
    0,45 € / 1ud
  •  
  • Hylo Intense Eye Drops 10 ml
    -20%

    Hylo Intense -silmätipat 10 ml

    Normaalihinta €18,90 189,0 € / 100ml
    Alennushinta €18,90 Normaalihinta €23,73
    Säästät: -€4,83
    189,0 € / 100ml
  • Retilut 60 Capsules
    -23%

    Retilut 60 kapselia

    Normaalihinta €29,60 0,49 € / 1ud
    Alennushinta €29,60 Normaalihinta €38,69
    Säästät: -€9,09
    0,49 € / 1ud
  • Oftan Macula Omega Food Supplement, 90 Capsules
    -9%

    Oftan Mácula Omega -ravintolisä, 90 kapselia

    Normaalihinta €38,50 0,43 € / 1ud
    Alennushinta €38,50 Normaalihinta €42,53
    Säästät: -€4,03
    0,43 € / 1ud
  •  
  • Hylo Dual Eye Drops 10 ml
    -13%

    Hylo Dual -silmätipat 10 ml

    Normaalihinta €18,60 186,0 € / 100ml
    Alennushinta €18,60 Normaalihinta €21,37
    Säästät: -€2,77
    186,0 € / 100ml
  •  
  • Lubristil Intense Multidose, 10 ml
    -26%

    Lubristil Intense, moniannospakkaus, 10 ml

    Normaalihinta €14,10 141,0 € / 100ml
    Alennushinta €14,10 Normaalihinta €19,18
    Säästät: -€5,08
    141,0 € / 100ml
  •  
  • Nutrof Omega 60 Capsules
    -21%

    Nutrof Omega 60 kapselia

    Normaalihinta €27,20 0,45 € / 1ud
    Alennushinta €27,20 Normaalihinta €34,25
    Säästät: -€7,05
    0,45 € / 1ud
  •  
  • Orravan Contact Lenses Unique Solution for Contact Lenses 1 L
    -23%

    Orravan Suentillas Yksitoiminen piilolinssien hoitoaine 1 l

    Normaalihinta €5,10 0,51 € / 100ml
    Alennushinta €5,10 Normaalihinta €6,62
    Säästät: -€1,52
    0,51 € / 100ml
  • Optrex Actimist Dry & Tired Eyes Spray, 10 ml
    -16%

    Optrex Actimist -suihke kuiville ja väsyneille silmille, 10 ml

    Normaalihinta €21,39 213,9 € / 100ml
    Alennushinta €21,39 Normaalihinta €25,33
    Säästät: -€3,94
    213,9 € / 100ml
  • Lubristil Ophthalmic Lubricating Solution Multidose 10 ml
    -20%

    Lubristil moniannosinen silmätipaliuos 10 ml

    Normaalihinta €12,80 128,0 € / 100ml
    Alennushinta €12,80 Normaalihinta €16,02
    Säästät: -€3,22
    128,0 € / 100ml
  • Lubristil Lipid 10 ml
    -26%

    Lubristil Lipid 10 ml

    Normaalihinta €14,50 145,0 € / 100ml
    Alennushinta €14,50 Normaalihinta €19,69
    Säästät: -€5,19
    145,0 € / 100ml
  • Brudy Pio 1.5 g 90 Capsules
    -18%

    Brudy Pio 1,5 g 90 kapselia

    Normaalihinta €46,40 0,52 € / 1ud
    Alennushinta €46,40 Normaalihinta €56,69
    Säästät: -€10,29
    0,52 € / 1ud
  • Hylo Comod Eye Drops 10 ml
    -20%

    Hylo Comod silmätipat 10 ml

    Normaalihinta €14,60 146,0 € / 100ml
    Alennushinta €14,60 Normaalihinta €18,32
    Säästät: -€3,72
    146,0 € / 100ml
  •  
  • Estila, 30 wipes
    -21%

    Estila, 30 pyyhettä

    Normaalihinta €15,40 0,51 € / 1ud
    Alennushinta €15,40 Normaalihinta €19,49
    Säästät: -€4,09
    0,51 € / 1ud
  •  
  • Coqun Combo, 60 Tablets
    -23%

    Coqun Combo, 60 tablettia

    Normaalihinta €38,20 0,64 € / 1ud
    Alennushinta €38,20 Normaalihinta €49,37
    Säästät: -€11,17
    0,64 € / 1ud
  • Estila Forte 28 Wipes + 1 Pad
    -25%

    Estila Forte 28 pyyhettä + 1 tyyny

    Normaalihinta €16,00 0,57 € / 1ud
    Alennushinta €16,00 Normaalihinta €21,21
    Säästät: -€5,21
    0,57 € / 1ud
  • Brudy Macula 60 kapselia
    -16%

    Brudy Macula 60 kapselia

    Normaalihinta €34,00 0,57 € / 1ud
    Alennushinta €34,00 Normaalihinta €40,32
    Säästät: -€6,32
    0,57 € / 1ud
  • Biotrue single solution - Pack 2 bottles x 300ml and 60 ml
    -5%

    Biotrue kertakäyttöliuos – Pakkaus, jossa 2 pulloa à 300 ml ja 60 ml

    Normaalihinta €19,00 2,88 € / 100ml
    Alennushinta €19,00 Normaalihinta €20,00
    Säästät: -€1,00
    2,88 € / 100ml
  • Vita-Pos Ophthalmic Ointment 5 G
    -20%

    Vita-Pos silmävoide 5 g

    Normaalihinta €16,00 320,0 € / 100gr
    Alennushinta €16,00 Normaalihinta €19,95
    Säästät: -€3,95
    320,0 € / 100gr
  • Aquoral Ophthalmological Drops, 20 Single Doses
    -16%

    Aquoral silmätipat, 20 yksiannosta

    Normaalihinta €8,50 0,43 € / 1ud
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €10,10
    Säästät: -€1,60
    0,43 € / 1ud
  • Systane Ultra 30 Units 0.7 ml
    -27%

    Systane Ultra 30 kpl 0,7 ml

    Normaalihinta €12,60 0,42 € / 1ud
    Alennushinta €12,60 Normaalihinta €17,34
    Säästät: -€4,74
    0,42 € / 1ud
  • Brudy Retina 1.5 g 90 Capsules
    -18%

    Brudy Retina 1,5 g, 90 kapselia

    Normaalihinta €44,50 0,49 € / 1ud
    Alennushinta €44,50 Normaalihinta €54,40
    Säästät: -€9,90
    0,49 € / 1ud
  • Aquoral Lipo Eye Drops, 10 ml
    -16%

    Aquoral Lipo -silmätipat, 10 ml

    Normaalihinta €16,20 162,0 € / 100ml
    Alennushinta €16,20 Normaalihinta €19,19
    Säästät: -€2,99
    162,0 € / 100ml
  • Thealoz Duo Gel, 30 Single Doses
    -25%

    Thealoz Duo Gel, 30 yksittäispakkausta

    Normaalihinta €15,90 0,53 € / 1ud
    Alennushinta €15,90 Normaalihinta €21,12
    Säästät: -€5,22
    0,53 € / 1ud
  • Matrix Ocular 3 Ophthalmic Drops, 10 ml
    -22%

    Matrix Ocular 3 silmätipat, 10 ml

    Normaalihinta €15,90 159,0 € / 100ml
    Alennushinta €15,90 Normaalihinta €20,45
    Säästät: -€4,55
    159,0 € / 100ml

The Farmaciasdirect optician's shop

The optical section of Farmaciasdirect has a wide variety of products, including eye drops, prescription glasses, sunglasses, contact lenses and accessories. Customers can find leading brands and high quality products at competitive prices.
In addition, Farmaciasdirect stands out for its focus on customer service. The team of pharmacists is trained to provide personalised advice and assistance in selecting the most suitable products for every visual need.

Our optical products

At farmaciasdirect we have an extensive optical catalogue, which is divided into the following collections.

  • Ocular hygiene, aimed at maintaining the health and well-being of the eyes and eyelids.
  • Eye vitamins, to maintain eye health and prevent eye-related diseases. These vitamins, such as vitamins A, B, C, and E, along with other nutrients such as omega-3 fatty acids, zinc and selenium, are essential to protect vision and prevent conditions such as macular degeneration and dry eyes.
  • Glasses: Sunglasses, reading glasses and presbyopia glasses, including hundreds of accessories.
  • Contact lenses, also known as contact lenses, are optical devices that are placed directly on the cornea of the eye to correct vision problems. There are different types of contact lenses, such as daily, bi-weekly, monthly, toric, progressive and multifocal, each adapted to specific vision correction needs.
  • Contact lens fluid, an essentialproduct for keeping contact lenses clean and disinfected,preventing irritation,infection and other eye problems. This liquidguaranteesclear and comfortablevisionby removing dirtand proteindeposits that accumulate during the day.

Why buy at Farmaciasdirect opticians?

Digitalisation and technological innovation are fundamental pillars of Farmaciasdirect, allowing them to offer a smooth and efficient shopping experience through their online platform. Customers can easily place their orders and access detailed product information.