Kokoelma:

Livestock health products

  • Calier Promotor-43, 10 Sachets x 100 grams
    -8%

    Calier Promotor-43, 10 pussia x 100 g

    Normaalihinta €29,10 2,91 € / 1ud
    Alennushinta €29,10 Normaalihinta €31,47
    Säästät: -€2,37
    2,91 € / 1ud
  • Livisto Calfostonic 1 Kg
    -17%

    Livisto Calfostonic 1 kg

    Normaalihinta €6,00 6,0 € / 1kg
    Alennushinta €6,00 Normaalihinta €7,23
    Säästät: -€1,23
    6,0 € / 1kg
  • Livisto Recofast Entericum 100 G
    -15%

    Livisto Recofast Entericum 100 g

    Normaalihinta €3,50 35,0 € / 1kg
    Alennushinta €3,50 Normaalihinta €4,13
    Säästät: -€0,63
    35,0 € / 1kg
  • Livisto Recofast suun kautta otettava liuos 100 ml
    -5%

    Livisto Recofast suun kautta otettava liuos 100 ml

    Normaalihinta €6,90 6,9 € / 100ml
    Alennushinta €6,90 Normaalihinta €7,26
    Säästät: -€0,36
    6,9 € / 100ml
  • Livisto Crystalyx Cattle Booster 22,5 Kg
    -6%

    Livisto Crystalyx Cattle Booster 22,5 kg

    Normaalihinta €54,00 2,4 € / 1kg
    Alennushinta €54,00 Normaalihinta €57,69
    Säästät: -€3,69
    2,4 € / 1kg
  • Livisto Calfostonic 5 Kg
    -10%

    Livisto Calfostonic 5 kg

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Fatro Dalmaglass Smr, 20 bovine boluses
    -27%

    Fatro Dalmaglass Smr, 20 naudan bolusta

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Livisto Calfostonic -pakkaus, 2 x 1 kg
    -18%

    Livisto Calfostonic -pakkaus, 2 x 1 kg

    Normaalihinta €11,80 0,59 € / 100gr
    Alennushinta €11,80 Normaalihinta €14,46
    Säästät: -€2,66
    0,59 € / 100gr
  • Livisto Calfostonic -pakkaus, 3 x 1 kg
    -19%

    Livisto Calfostonic -pakkaus, 3 x 1 kg

    Normaalihinta €17,60 0,59 € / 100gr
    Alennushinta €17,60 Normaalihinta €21,69
    Säästät: -€4,09
    0,59 € / 100gr
  • Livisto Calfostonic -pakkaus, 5 x 1 kg
    -20%

    Livisto Calfostonic -pakkaus, 5 x 1 kg

    Normaalihinta €28,90 0,58 € / 100gr
    Alennushinta €28,90 Normaalihinta €36,15
    Säästät: -€7,25
    0,58 € / 100gr
  • Livisto Chicktonic -pakkaus, 2 x 1 l
    -11%

    Livisto Chicktonic -pakkaus, 2 x 1 l

    Normaalihinta €31,00 1,55 € / 100ml
    Alennushinta €31,00 Normaalihinta €35,02
    Säästät: -€4,02
    1,55 € / 100ml

Livestock health is a category designed for those looking for quality, confidence and visible results from the first application. At Farmaciasdirect we offer you a specialised selection so that you can take care of your health with total guarantee.

What are livestock health products for?

The products in this category are designed to meet specific care, hygiene or treatment needs. Thanks to their professional formulation, they offer an effective response with excellent tolerance and safety.

Types of products included

Here you will find everything from basic solutions to specialised options: classic livestock health, innovative formats, natural formulas, and products adapted to different ages and conditions.

Key benefits

With our livestock health selection, you get access to products with a pharmaceutical guarantee, clinically tested and recognised for their high efficacy. Plus, many are formulated for easy, hassle-free daily use.

Where to buy livestock health?

In Farmaciasdirect you can buy livestock health quickly, safely and with the confidence of an authorized online pharmacy. Find exclusive promotions and receive your order directly at home.

Place your order today

Don't wait any longer to benefit from the advantages of buying livestock health at Farmaciasdirect. Take care of you and your loved ones with quality products and expert care.