Kokoelma:

Digestive health of the horse

  • Audevard Ekygard 14Kg
    -10%

    Audevard Ekygard 14 kg

    Normaalihinta €590,00 42,14 € / 1kg
    Alennushinta €590,00 Normaalihinta €658,27
    Säästät: -€68,27
    42,14 € / 1kg
  • Foal Booster Syringe 15Ml
    -5%

    Foal Booster -ruiskupullo, 15 ml

    Normaalihinta €10,55 70,33 € / 100ml
    Alennushinta €10,55 Normaalihinta €11,11
    Säästät: -€0,56
    70,33 € / 100ml
  • Audevard Ekygard 6kg
    -5%

    Audevard Ekygard 6 kg

    Normaalihinta €254,10 42,35 € / 1kg
    Alennushinta €254,10 Normaalihinta €267,47
    Säästät: -€13,37
    42,35 € / 1kg
  • Vetnova Aptima Biotic 1,05 Kg
    -9%

    Vetnova Aptima Biotic 1,05 kg

    Normaalihinta €47,10 44,86 € / 1kg
    Alennushinta €47,10 Normaalihinta €51,99
    Säästät: -€4,89
    44,86 € / 1kg
  • Audevard Ekygard + 2,4 KG
    -12%

    Audevard Ekygard + 2,4 kg

    Normaalihinta €118,00 49,17 € / 1kg
    Alennushinta €118,00 Normaalihinta €134,18
    Säästät: -€16,18
    49,17 € / 1kg
  • Audevard Ekygard Flash 60 ml
    -14%

    Audevard Ekygard Flash 60 ml

    Normaalihinta €7,80 13,0 € / 100ml
    Alennushinta €7,80 Normaalihinta €9,04
    Säästät: -€1,24
    13,0 € / 100ml
  • Vetnova Sand Clear 6,25 Kg - Granules
    -6%

    Vetnova Sand Clear 6,25 kg – rakeet

    Normaalihinta €285,90 45,74 € / 1kg
    Alennushinta €285,90 Normaalihinta €304,99
    Säästät: -€19,09
    45,74 € / 1kg
  • Gnf 3Kg Ulcer+Probiotic
    -5%

    Gnf 3 kg Haavauma + probiootti

    Normaalihinta €133,99 44,66 € / 1kg
    Alennushinta €133,99 Normaalihinta €141,04
    Säästät: -€7,05
    44,66 € / 1kg
  • Gnf 10Kg, Ulcer + Probiotic
    -11%

    Gnf 10 kg, haavauma + probiootti

    Normaalihinta €308,99 30,9 € / 1kg
    Alennushinta €308,99 Normaalihinta €345,70
    Säästät: -€36,71
    30,9 € / 1kg
  • Premium-pellavaöljy 4,5 l. Pellavaöljy.
    -5%

    Premium-pellavaöljy 4,5 l. Pellavaöljy.

    Normaalihinta €56,10 1,25 € / 100ml
    Alennushinta €56,10 Normaalihinta €59,05
    Säästät: -€2,95
    1,25 € / 100ml
  • Gnf Paste 80Gr X 1 Syringe
    -5%

    Gnf-tahna 80 g × 1 ruisku

    Normaalihinta €10,30 128,75 € / 1kg
    Alennushinta €10,30 Normaalihinta €10,84
    Säästät: -€0,54
    128,75 € / 1kg
  • Synbiovit 4.5Kg
    -5%

    Synbiovit 4,5 kg

    Normaalihinta €230,00 51,11 € / 1kg
    Alennushinta €230,00 Normaalihinta €242,11
    Säästät: -€12,11
    51,11 € / 1kg
  • Diazorb 1 Syringe, 60Ml
    -5%

    Diazorb 1 ruisku, 60 ml

    Normaalihinta €15,20 25,33 € / 100ml
    Alennushinta €15,20 Normaalihinta €16,00
    Säästät: -€0,80
    25,33 € / 100ml
  • Epsom Salt 5Kg.
    -5%

    Epsom-suola 5 kg.

    Normaalihinta €33,20 6,64 € / 1kg
    Alennushinta €33,20 Normaalihinta €34,95
    Säästät: -€1,75
    6,64 € / 1kg
  • Garlic Syrup 1.4Kg
    -5%

    Valkosipulisiirappi 1,4 kg

    Normaalihinta €25,49 18,21 € / 1kg
    Alennushinta €25,49 Normaalihinta €26,83
    Säästät: -€1,34
    18,21 € / 1kg
  • Sandxpell Pellets 10Kg
    -5%

    Sandxpell-pelletit 10 kg

    Normaalihinta €174,99 17,5 € / 1kg
    Alennushinta €174,99 Normaalihinta €184,20
    Säästät: -€9,21
    17,5 € / 1kg
  • Tuffoal 1L.
    -5%

    Tuffoal 1 l.

    Normaalihinta €28,60 2,86 € / 100ml
    Alennushinta €28,60 Normaalihinta €30,11
    Säästät: -€1,51
    2,86 € / 100ml
  • Vetnova Whole 60 ml
    -9%

    Vetnova Entero 60 ml

    Normaalihinta €22,70 37,83 € / 100ml
    Alennushinta €22,70 Normaalihinta €24,99
    Säästät: -€2,29
    37,83 € / 100ml
  • Garlic Syrup 6Kg
    -5%

    Valkosipulisiirappi 6 kg

    Normaalihinta €83,25 13,88 € / 1kg
    Alennushinta €83,25 Normaalihinta €87,63
    Säästät: -€4,38
    13,88 € / 1kg
  • Sandxpowder 3Kg
    -5%

    Sandxpowder 3 kg

    Normaalihinta €71,65 23,88 € / 1kg
    Alennushinta €71,65 Normaalihinta €75,42
    Säästät: -€3,77
    23,88 € / 1kg
  • Livisto Recofast Entericum 100 G
    -15%

    Livisto Recofast Entericum 100 g

    Normaalihinta €3,50 35,0 € / 1kg
    Alennushinta €3,50 Normaalihinta €4,13
    Säästät: -€0,63
    35,0 € / 1kg
  • Livisto Recofast suun kautta otettava liuos 100 ml
    -5%

    Livisto Recofast suun kautta otettava liuos 100 ml

    Normaalihinta €6,90 6,9 € / 100ml
    Alennushinta €6,90 Normaalihinta €7,26
    Säästät: -€0,36
    6,9 € / 100ml
  • Vetnova Sand Clear 1,25 Kg - Granules
    -5%

    Vetnova Sand Clear 1,25 kg – rakeet

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Vetnova Aptima Biotic 450 g
    -8%

    Vetnova Aptima Biotic 450 g

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Audevard Bo Yeas Act Ultra 5Kg (Ndr)
    -10%

    Audevard Bo Yeas Act Ultra 5 kg (Ndr)

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Aptima Oral Hygiene Spray for Horses , 236 ml
    -12%

    Aptima-suihke hevosten suuhygieniaan, 236 ml

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Audevard Gastrigel 500 Ml (Ndr)
    -10%

    Audevard Gastrigel 500 ml (Ndr)

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Vetnova Aptima Biotic Pack 2 x 1,05 kg
    -13%

    Vetnova Aptima Biotic Pack 2 x 1,05 kg

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle
  • Aptima suuhygieniaspray hevosille 236 ml, 2 kpl:n pakkaus
    -13%

    Aptima suuhygieniaspray hevosille 236 ml, 2 kpl:n pakkaus

    Loppuunmyyty
    Kerro minulle

Digestive health horses is a category designed for those looking for quality, confidence and visible results from the first application. At Farmaciasdirect we offer you a specialised selection so that you can take care of your health with total guarantee.

What are the digestive health products for horses?

The products in this category are designed to meet specific care, hygiene or treatment needs. Thanks to their professional formulation, they offer an effective response with excellent tolerance and safety.

Types of products included

Here you will find everything from basic solutions to specialised options: classic horse digestive health, innovative formats, natural formulas, and products adapted to different ages and conditions.

Key benefits

With our selection of horse digestive health, you get access to products with a pharmaceutical guarantee, clinically tested and recognised for their high efficacy. In addition, many are formulated for easy, hassle-free daily use.

Where to buy digestive health horses?

In Farmaciasdirect you can buy digestive health horses quickly, safely and with the confidence of an authorized online pharmacy. Find exclusive promotions and receive your order directly at home.

Place your order today

Do not wait any longer to benefit from the advantages of buying digestive health horses in Farmaciasdirect. Take care of you and your loved ones with quality products and expert care.