Kokoelma:

Cottons

  • Lusan Cotton Zig-Zag 50 gr1 Ud
    -42%

    Lusan puuvilla Zig-Zag 50 g, 1 kpl

    Normaalihinta €1,00
    Alennushinta €1,00 Normaalihinta €1,73
    Säästät: -€0,73
  • Douce Nature Cotton Baby Safety Sticks 60pcs.
    -32%

    Douce Nature Vauvojen turvalliset puuvillapuikot, 60 kpl

    Normaalihinta €1,90 0,03 € / 1ud
    Alennushinta €1,90 Normaalihinta €2,80
    Säästät: -€0,90
    0,03 € / 1ud
  • Douce Nature Cotton Baby Pads 60pcs.
    -41%

    Douce Nature Puuvillaiset vauvan tyynyt, 60 kpl

    Normaalihinta €5,50 0,09 € / 1ud
    Alennushinta €5,50 Normaalihinta €9,34
    Säästät: -€3,84
    0,09 € / 1ud
  • Lusan Zig-Zag Cotton 100 gr1 Ud
    -43%

    Lusan puuvilla Zig-Zag 100 g, 1 kpl

    Normaalihinta €1,60
    Alennushinta €1,60 Normaalihinta €2,83
    Säästät: -€1,23
  • Lusan Cotton Roll 250 gr1 Ud
    -5%

    Lusan puuvillapallo 250 g, 1 kpl

    Normaalihinta €4,20 1,68 € / 100gr
    Alennushinta €4,20 Normaalihinta €4,42
    Säästät: -€0,22
    1,68 € / 100gr
  • Lusan Cotton Roll 500 gr1 Ud
    -19%

    Lusan puuvillakääre 500 g, 1 kpl

    Normaalihinta €5,90
    Alennushinta €5,90 Normaalihinta €7,29
    Säästät: -€1,39
  • Lusan Rolled Cotton 1000 gr1 Ud
    -5%

    Lusan puuvillapallo 1000 g, 1 kpl

    Normaalihinta €13,50
    Alennushinta €13,50 Normaalihinta €14,21
    Säästät: -€0,71
  • Medicomp Sterile Gauze 10x20 cm 50 units
    -21%

    Medicomp steriili sideharso 10 x 20 cm, 50 kpl

    Normaalihinta €7,40 0,15 € / 1ud
    Alennushinta €7,40 Normaalihinta €9,32
    Säästät: -€1,92
    0,15 € / 1ud
  • Lusan Rolled Cotton 100 gr1 Ud
    -31%

    Lusan puuvillapallo 100 g, 1 kpl

    Normaalihinta €2,10 2,1 € / 1ud
    Alennushinta €2,10 Normaalihinta €3,03
    Säästät: -€0,93
    2,1 € / 1ud
  • Pic Cotton Rekosak Zigzag 100 Gr
    -48%

    Rekosak-puuvillalanka, siksak-kuvio, 100 g

    Normaalihinta €1,50 1,5 € / 100gr
    Alennushinta €1,50 Normaalihinta €2,87
    Säästät: -€1,37
    1,5 € / 100gr
  • APOSAN Zig-Zag Cotton , 100 g
    -18%

    APOSAN Zig-Zag-puuvilla, 100 g

    Normaalihinta €0,80 0,8 € / 100gr
    Alennushinta €0,80 Normaalihinta €0,98
    Säästät: -€0,18
    0,8 € / 100gr
  • APOSAN Zig-Zag Cotton, 50 g
    -12%

    APOSAN Zig-Zag-puuvilla, 50 g

    Normaalihinta €0,50 1,0 € / 100gr
    Alennushinta €0,50 Normaalihinta €0,57
    Säästät: -€0,07
    1,0 € / 100gr
  • APOSAN Zig-Zag Cotton, 200 g
    -15%

    APOSAN Zig-Zag-puuvilla, 200 g

    Normaalihinta €1,60 0,8 € / 100gr
    Alennushinta €1,60 Normaalihinta €1,89
    Säästät: -€0,29
    0,8 € / 100gr
  • Interapothek Cotton Zig-Zag, 50 gr
    -25%

    Interapothek Zig-Zag-puuvilla, 50 g

    Normaalihinta €0,60 1,2 € / 100gr
    Alennushinta €0,60 Normaalihinta €0,80
    Säästät: -€0,20
    1,2 € / 100gr
  • APOSAN Pure Rolled Cotton , 250 g
    -14%

    APOSAN Puhdas puuvillavilla, 250 g

    Normaalihinta €1,70 0,68 € / 100gr
    Alennushinta €1,70 Normaalihinta €1,98
    Säästät: -€0,28
    0,68 € / 100gr
  • APOSAN Puhdas puuvillavilla, 500 g
    -23%

    APOSAN Puhdas puuvillavilla, 500 g

    Normaalihinta €2,90 0,58 € / 100gr
    Alennushinta €2,90 Normaalihinta €3,79
    Säästät: -€0,89
    0,58 € / 100gr
  • APOSAN Pure Rolled Cotton, 1000 g
    -23%

    APOSAN puhdas puuvillavilla, 1000 g

    Normaalihinta €5,20 0,52 € / 100gr
    Alennushinta €5,20 Normaalihinta €6,79
    Säästät: -€1,59
    0,52 € / 100gr
  • Interapothek Zig-Zag Cotton, 100 gr
    -17%

    Interapothek Zig-Zag-puuvilla, 100 g

    Normaalihinta €1,00 1,0 € / 100gr
    Alennushinta €1,00 Normaalihinta €1,20
    Säästät: -€0,20
    1,0 € / 100gr
  • Interapothek Zig-Zag Cotton, 200 gr
    -5%

    Interapothek Zig-Zag-puuvilla, 200 g

    Normaalihinta €1,70 0,85 € / 100gr
    Alennushinta €1,70 Normaalihinta €1,79
    Säästät: -€0,09
    0,85 € / 100gr
  • Alvita Cotton Zig-Zag 50 G, 50 gr
    -33%

    Alvita Zig-Zag-puuvilla 50 g, 50 gr

    Normaalihinta €0,80 1,6 € / 100gr
    Alennushinta €0,80 Normaalihinta €1,20
    Säästät: -€0,40
    1,6 € / 100gr
  • Alvita Cotton Zig-Zag 100 G, 100 gr
    -18%

    Alvita Zig-Zag-puuvilla 100 g, 100 gr

    Normaalihinta €1,40 1,4 € / 100gr
    Alennushinta €1,40 Normaalihinta €1,70
    Säästät: -€0,30
    1,4 € / 100gr
  • Alvita Hydrophilic Cotton Roll-up, 100 gr
    -17%

    Alvita, rullattu hydrofiilinen puuvilla, 100 g

    Normaalihinta €1,90 1,9 € / 100gr
    Alennushinta €1,90 Normaalihinta €2,30
    Säästät: -€0,40
    1,9 € / 100gr
  • Pic Cotton Rekosak Zigzag 50 Gr
    -11%

    Rekosak Zigzag -puuvillapikku 50 g

    Normaalihinta €1,40 2,8 € / 100gr
    Alennushinta €1,40 Normaalihinta €1,58
    Säästät: -€0,18
    2,8 € / 100gr

Algodones is a category designed for those looking for quality, confidence and visible results from the first application. At Farmaciasdirect we offer you a specialised selection so that you can take care of your health with total guarantee.

What are cotton wool products for?

The products in this category are designed to meet specific care, hygiene or treatment needs. Thanks to their professional formulation, they offer an effective response with excellent tolerance and safety.

Types of products included

Here you will find everything from basic solutions to specialised options: classic cottons, innovative formats, natural formulas, and products adapted to different ages and conditions.

Key benefits

With our selection of cotton wool pads, you get access to products with a pharmaceutical guarantee, clinically tested and recognised for their high efficacy. Plus, many are formulated for easy, hassle-free daily use.

Where to buy cotton wool pads?

At Farmaciasdirect you can buy cotton balls quickly, safely and with the confidence of an authorised online pharmacy. Find exclusive promotions and receive your order directly at home.

Place your order today

Don't wait any longer to benefit from the advantages of buying cotton wool in Farmaciasdirect. Take care of you and your loved ones with quality products and expert attention.