• Virbac Pyoderm Shampoo 200 Ml
  • Virbac Pyoderm -shampoo 200 ml
  • Virbac Pyoderm -shampoo 200 ml
-5%

Virbac Pyoderm -shampoo 200 ml

SKU-koodiPY3597134005287

Pyoderm-shampoo, ihon mikrobitasapainon häiriöihin tarkoitettu dermatologinen shampoo

Normaalihinta €21,30 10,65 € / 100ml
Alennushinta €21,30 Normaalihinta €22,52
Säästät: -€1,22
10,65 € / 100ml
Virbac Pyoderm Shampoo 200 Ml
Virbac Pyoderm -shampoo 200 ml
Normaalihinta €21,30 10,65 € / 100ml
Alennushinta €21,30 Normaalihinta €22,52
Säästät: -€1,22
10,65 € / 100ml

 

 

Pyoderm® on hellävarainen ja erittäin hyvin siedetty dermatologinen shampo, joka on tarkoitettu säännölliseen käyttöön kaiken ikäisten koirien ja kissojen ihon ja turkin kunnon parantamiseksi, kun ihon mikrobitasapaino on häiriintynyt. Pyoderm® puhdistaa, desinfioi ja auttaa hillitsemään bakteerien ja sienien lisääntymistä.

Ominaisuudet

• Ihanteellinen iholle, jossa on mikrobitasapainon häiriö.
• Auttaa hillitsemään bakteerien ja sienien lisääntymistä ärsyttämättä ihoa.
• Puhdistaa, desinfioi ja kosteuttaa.
• Ympäristöystävällinen pakkaus: 100 % kierrätetystä muovista valmistettu pullo ja biohajoava koostumus.
• Helppokäyttöinen pakkaus: helppo käsitellä yhdellä kädellä, pohjasta avattava, jotta sisältö tyhjenee kokonaan, sekä annostelua helpottava annosteluventtiili.

Käyttöohjeet

Kastele turkki, levitä shampoota, hiero ja huuhtele. Toista käsittely, anna vaikuttaa 5–10 minuuttia ja huuhtele. Käytä 2–3 kertaa viikossa 3 viikon ajan tai eläinlääkärin ohjeiden mukaisesti.

Koostumus ja ainesosat


Vesi, klooriheksidiinidiglukonaatti (3 %). Glykoteknologia (ramnoosi, galaktoosi, mannoosi, lauryyliglukosidi), kitosaani, maitohappo.