• Virbac Hpm Feline Kidney & Joint Kj2 3 kg
-10%

Virbac Hpm Feline Kidney & Joint Kj2 3 kg

SKU-koodiVI3561963601903
Virbac Hpm Feline Kidney & Joint Kj2 3 kg
Normaalihinta €50,10 1,67 € / 100gr
Alennushinta €50,10 Normaalihinta €55,67
Säästät: -€5,57
1,67 € / 100gr
Virbac Hpm Feline Kidney & Joint Kj2 3 kg
Virbac Hpm Feline Kidney & Joint Kj2 3 kg
Normaalihinta €50,10 1,67 € / 100gr
Alennushinta €50,10 Normaalihinta €55,67
Säästät: -€5,57
1,67 € / 100gr

 

 
VIRBAC HPM FELINE KIDNEY & JOINT KJ2 3KG on täysravinto, joka on tarkoitettu aikuisille kissoille, joilla on krooninen munuaissairaus (IRIS-luokka 2) ja/tai nivelongelmia, kuten nivelrikko. Se on kehitetty hidastamaan munuaisten toiminnan heikkenemistä, ylläpitämään liikkuvuutta ja vähentämään nivelten tulehdusta; Se yhdistää rajoitetun mutta erittäin hyvin sulavan proteiinimäärän, joka vähentää uremisten toksiinien muodostumista, alennetun fosforipitoisuuden munuaistoiminnan optimoimiseksi sekä omega-3-rasvahappoja, DHA:ta, EPA:ta, kondroitiinisulfaattia, kitosaania ja munankuoren kalvoa – ravintoaineita, jotka auttavat suojaamaan rustoa, hillitsemään tulehdusta ja tukemaan nivelten terveyttä. Ruoka tarjoaa kohdennettua, tasapainoista ja munuaisten vajaatoiminnan keskivaiheessa olevien kissojen tarpeisiin sovitettua ravintoa.

Ainesosat

VIRBAC HPM FELINE KIDNEY & JOINT KJ2 3KG sisältää sian ja siipikarjan kuivattuja proteiineja, perunatärkkelystä, sian ja siipikarjan hydroloituja proteiineja, eläinrasvoja, herneitä, mineraaleja, lignoselluloosaa, papujen kuoria, riisiä, kalaöljyä, punajuurimassaa, oluthiivaa, hydrolysoitua kalaproteiinia, frukto-oligosakkarideja, psylliumkuitua, munankuoren kalvoa, hydrolysoituja äyriäisiä (kitosaanin lähde), kondroitiinisulfaatti ja Lactobacillus acidophilus. Koostumus on suunniteltu tukemaan samanaikaisesti munuaisten toimintaa ja nivelten terveyttä, eikä se sisällä keinotekoisia väri- tai makuaineita.